جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4897

 خبر 

 رييس دانشگاه آزاد خبرداد؛

افزايش 25 درصدي حقوق اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد در سال 94

رييس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: حقوق اعضاي هيات علمي تمام وقت در سال 94 نسبت به سال93، 25 درصد افزايش خواهد يافت.به گزارش سرويس دانشگاهي ايسنا، دکتر ميرزاده با بيان اينکه افزايش شهريه دانشگاه متناسب با نرخ تورم خواهد بود، گفت: شهريه دانشگاه در ترم بهمن و ترم تابستان سال 94 ثابت و هيچ گونه افزايشي نخواهد داشت.

وي همچنين با اشاره به موضوع يکسان سازي حقوق اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي با دانشگاه هاي دولتي، خاطرنشان کرد: يکسان سازي حقوق اعضاي هيات علمي طي يک بازه زماني انجام خواهد شد چرا که تغيير يکباره آن براي دانشگاه امکانپذير نيست.وي تاکيد کرد: نرخ شهريه دانشگاه آزاد اسلامي تا مهر 94 افزايش نخواهد داشت.دکترميرزاده در اين جلسه همچنين با اشاره به رسالت سنگين دانشگاه ها در راستاي اجراي منويات مقام معظم رهبري، گفت: در سند علم و فناوري ابلاغي از سوي ايشان، به نکات هوشمندانه اي براي خودکفايي کشور توجه شده است. براساس اين سند تا پايان برنامه چشم انداز يعني دو برنامه پنجساله بايد نيمي از توليد ناخالص ملي از طريق اقتصاد دانش بنيان تامين شود.

وي در توضيح گفته هاي خود افزود: با ابلاغ اين سياست بار سنگيني به عهده دانشگاه ها و همچنين دانشگاه آزاد اسلامي است تا براي تحقق اين هدف برنامه ريزي کنند.رييس دانشگاه آزاد اسلامي در اين جلسه به مهمترين سياست هاي دانشگاه آزاد اسلامي اشاره کرد و اظهار داشت: تاسيس پارک هاي علم و فناوري، ايجاد و گسترش مراکز رشد و شرکت هاي دانش بنيان، اصلاح هرم هيات علمي و جذب اساتيد داراي مدرک دکتري (Ph.D)، اجراي طرح هاي ماندگار فرهنگي و تامين 16 درصد از درآمدهاي دانشگاه از منابع غيرشهريه اي از مهمترين سياستهايي است که روساي واحدها و مسئولان دانشگاه بايد به آن اهتمام داشته باشند.

دکتر ميرزاده با اشاره به اهميت حوزه فرهنگ در دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: فرهنگ بستر توسعه جوامع محسوب مي شود و ريشه بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي ناشي از عدم توجه به امور فرهنگي است به همين خاطر روساي واحدها، در بودجه سال 94 افزايش بودجه در بخش هاي فرهنگي، ورزشي و دانشجويي را لحاظ کنند.

وي با بيان اينکه مسئولان دانشگاه تا حد ممکن هزينه هاي جاري خود را کاهش دهند، تاکيد کرد: جذب کمکهاي مردمي از ديگر مواردي است که بايد در بودجه سال آتي به آن توجه داشت به همين خاطر مسئولان دانشگاه بايد نسبت به فعال کردن کانون هاي خيرين دانشگاه اقدام کنند.

دکتر ميرزاده با اشاره به جهش توسعه تحصيلات تکميلي در استان مازندران گفت: خوشبختانه عليرغم تمامي فشارها و موانع توسعه تحصيلات تکميلي، اين استان با توجه به ظرفيت و زيرساختهاي موجود توانست تعداد رشته هاي دکتراي تخصصي را از 3 رشته محل به 29 رشته محل افزايش دهد.

به گزارش مرکز حوزه رياست و روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، در اين جلسه بودجه سال 1394 استان گلستان از حيث منابع و مصارف و از حيث درآمد و هزينه با اعمال اصلاحاتي مورد تصويب قرار گرفت. بودجه استان گلستان از حيث منابع و مصارف 136 ميليارد تومان و از حيث درآمد و هزينه 99 ميليارد تومان به تصويب رسيد.

همچنين در اين جلسه بودجه سال 1394 استان مازندران از حيث منابع و مصارف و از حيث درآمد و هزينه با اعمال اصلاحاتي مورد تصويب قرار گرفت.

امروز؛ آخرين مهلت ثبت‌نام مهندسي فناوري و کارشناسي حرفه‌اي علمي کاربردي

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از تمديد مهلت ثبت‌نام براي پذيرش دوره مهندسي فناوري و دوره کارشناسي حرفه‌اي (ناپيوسته) نظام آموزش مهارتي بهمن‌ماه 93 دانشگاه جامع علمي کاربردي تا ساعت 24 امروز چهارشنبه 17دي ماه خبر داد.حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: به منظور فراهم آوردن تسهيلات لازم براي آن دسته از داوطلبان متقاضي ثبت‌نام براي شرکت در پذيرش دوره مهندسي فناوري و کارشناسي (ناپيوسته) نظام آموزش مهارتي بهمن‌ماه 93 دانشگاه جامع علمي کاربردي که تاکنون ثبت‌نام نکرده اند، مهلت ثبت‌نام تا ساعت 24 چهارشنبه17 دي ماه تمديد شد.وي افزود: ضمنا داوطلباني که قبلا در اين دوره ثبت‌نام کرده اند نيز مي توانند در اين مهلت تعيين شده نسبت به ويرايش اطلاعات خود اقدام کنند.

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور تاکيد کرد: به کليه داوطلباني که تاکنون ثبت‌نام نکرده اند يا اطلاعات آن ها نياز به ويرايش دارد، توصيه مي شود در مهلت باقي مانده با مطالعه دفترچه راهنما که هم اکنون روي سايت سازمان سنجش قرار دارد و جمع آوري اطلاعات لازم به سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام يا ويرايش اطلاعات خود اقدام کنند.

برگزاري يازدهمين نمايشگاه کتب تخصصي لاتين در دانشگاه فردوسي

مشهد- مسئول برگزاري يازدهمين نمايشگاه کتابهاي تخصصي لاتين دانشگاه فردوسي گفت: بيش از 14 شرکت به عنوان نمايندگان انتشارات کتب خارجي در اين نمايشگاه حضور دارند که متاسفانه تاکنون استقبال خوبي نشده است.پريوش ايمان طلب در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: يازدهمين نمايشگاه کتاب هاي تخصصي لاتين دانشگاهي از 13 دي آغاز شده و تا روز چهارشنبه 17 دي ادامه خواهد داشت.

وي با بيان اين که اين نمايشگاه با همت مرکز اطلاع رساني و کتابخانه مرکزي دانشگاه فردوسي و انجمن فرهنگي ناشران بين المللي ايران برگزار شده است، افزود: اعضاي اين انجمن که نمايندگان انتشارات کتب خارجي هستند، به مدت پنج روز در اين نمايشگاه حضور دارند و به عرضه تازه ترين کتب شرکت متبوع خود مي پردازند.مسئول برگزاري يازدهمين نمايشگاه کتاب هاي تخصص لاتين با اشاره به اين که کتب نمايشگاه با تخفيف 15 تا 35 درصد ارائه مي شوند، عنوان کرد: در اين نمايشگاه کتب دانشگاهي با موضوعات فني مهندسي، علوم انساني اجتماعي، هنر و معماري، علوم پايه و پزشکي عرضه مي شود.

وي با بيان اين که نمايندگان برخي انتشارات معتبر خارجي در اين نمايشگاه حضور دارند، ادامه داد: نمايندگان انتشاراتي چون Oxford ،Sage و Cambridge و برخي ديگر ناشران معتبر بين المللي آخرين انتشارات خود را ارائه مي دهند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته