جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/10/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4897

 تريبون اقتصادي 

 پيشنهاد کاهش توليد نفت به روس‌هااز سوي ايران

وزير نفت با اشاره به انجام مذاکراتي با روسيه به عنوان بزرگترين توليد کننده نفت غير اوپک، اعلام کرد: پيشنهاد کاهش توليد نفت به روس‌ها ارائه شده و مذاکرات با اين کشور براي کاهش توليد نفت ادامه دارد.بيژن زنگنه در گفتگو با مهر در پاسخ به اين سئوال که با توجه به تاثير گذاري روسيه در بازار نفت غير اوپک و توليد 10 ميليون بشکه‌اي نفت روس‌ها آيا مذاکراتي با روسيه براي کاهش توليد نفت انجام شده است؟ گفت: در حال مذاکره با روسيه هستيم.

وزير نفت ايران تاکيد کرد: در اين باره تاکنون مذاکراتي با روسيه انجام شده است، ولي هنوز به جمع بندي نهايي دست نيافته ايم.

وزير کار امکان ارائه اطلاعات 10 ميليون پُردرآمد وجود دارد

وزير کار با اعلام اينکه امکان ارائه اطلاعات 10 ميليون پُردرآمد وجود دارد و مي توان گفت که هستند عده اي چند بار سفر خارجي داشته اند وتعدادي هم خانه بالاي 800 ميليون تومان دارند.

به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي وزارت كار، علي ربيعي گفت: 300 هزارنفر به مجموع بيمه شدگان اجباري کشور افزوده شده اند و بيش از 7 ميليون نفر نيز که 98 درصد آنها حاشيه نشينان شهرها هستند توانسته اند از بيمه بهره مند شوند. در هفته آينده جشن بيمه شدن همه ايرانيان با حضور رئيس جمهور برگزار مي شود.ربيعي درباره بيمه کارگران ساختماني افزود: در حال حاضر، 800 هزارنفر در اين بخش بيمه شده اند و براي آن نيز 1300 ميلياردتومان هزينه شده است. به صورت کلي يک ميليون و 400 هزارنفر کارگر ساختماني داريم که 600 هزارنفر از آنها هنوز بيمه نشده اند و در مراحل کار قرار دارند.

وي درباره آخرين اقدامات صورت گرفته درباره تشکيل بانک اطلاعاتي يارانه اي کشور گفت: اين کار در حال انجام است، اما در اين مرحله هم مي توان اطلاعات 10 ميليون نفر از افراد پُردرآمد کشور را ارائه کرد. به عنوان نمونه مي توان گفت هستند عده اي كه چندين سفر خارجي داشته و چه تعدادي هم داراي چندخانه بالاي 700 يا 800 ميليون توماني هستند.

وزير کار ادامه داد: به صورت کلي اطلاعات مورد نياز در بخش هاي مانند مسکن، بيمه و درآمد در حال تکميل است و بانک هاي اطلاعاتي در اين بخش ها تشکيل مي شود. همچنين شناسايي دهک ها از کم درآمد و پُردرآمد در دست انجام است.

آغاز مذاکرات اوليه براي تعيين مزد 94

رئيس کارگروه مزد و بهره وري وزارت کار با اعلام تشکيل نشست شوراي عالي کار، گفت: در اين جلسه، گزارش ويژه وضعيت دستمزد کارگران قرائت مي‌شود.فرامرز توفيقي در گفتگو با مهر از برگزاري نشست جديد شوراي عالي کار در روز جاري با حضور نمايندگان کارگران، کارفرمايان و دولت خبر داد و گفت: دراين، نشست پيرامون چگونگي افزايش حداقل دستمزد سال آينده مشمولان قانون کار بحث و بررسي خواهد شد.

رئيس کارگروه مزد و بهره وري وزارت کار اظهارداشت: همچنين يک گزارش ويژه از وضعيت معيشت و دستمزد نيروي کار در نشست ارائه خواهد شد که مي‌تواند مبناي تصميم گيري شوراي عالي کار براي دستمزد سال آينده باشد.توفيقي خاطرنشان کرد: پيش از اين قرار بود، نتيجه بررسي ها و کارشناسي هاي نمايندگان کارگران و کارفرمايان پيرامون وضعيت حقوق و دستمزد نيروي کار کشور نيز به وزارت کار ارائه و در جلسه شوراي عالي کار ارائه شود.

صادرات محصولات لبني به روسيه در آينده نزديک

دبير کانون انجمن‌هاي صنايع غذايي گفت : صادرات محصولات لبني به روسيه در آينده‌ نزديک به سرانجام مي‌رسد.

کاوه زرگران در گفت‌وگو با ايسنا، درباره آخرين وضعيت توافقات بين ايران و روسيه براي صادرات محصولات کشاورزي و صنايع غذايي گفت: سازمان استاندارد روسيه قوانين خاصي را دارد که بايد براساس آن برخي پروتکل‌ها و اطلاعات آزمايشگاهي از بيماري‌هاي رايج در کشور توسط سازمان دامپزشکي ايران به سازمان دامپزشکي روسيه ارسال مي شد.

وي با بيان اين‌که اين کار در دولت گذشته انجام نشد، اظهار داشت : از شهريور امسال وزارت جهاد کشاورزي اين موضوع را پيگيري کرد و تاکنون 18 شرکت صادرکننده آبزيان موفق شده‌اند مجوز صادرات محصولاتشان به روسيه را اخذ کنند.زرگران با بيان اين‌که صادرات لبنيات و مرغ کشتاره شده پيگيري‌ها همچنان ادامه دارد، افزود: مجوز صادرات محصولات لبني نيز به احتمال بسيار قوي در آينده‌اي نزديک به سرانجام خواهد رسيد.

فروش بليت‌ هواپيما براي‌ نوروز‌ 94 از ‌بهمن

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در اولين جلسه ساماندهي سفرهاي نوروزي امسال گفت: فروش بليت هواپيما براي سفرهاي نوروزي 94 به صورت همزمان از اوايل بهمن آغاز مي‌شود، شرکت‌ها هم اجازه ندارند به اسم چارتر بليت را به قيمت بالاتر بفروشند.به گزارش آفرينش به نقل از روابط عمومي سازمان هواپيمايي کشوري، عليرضا جهانگيريان، در اولين جلسه ستاد نوروزي که با حضور نمايندگان شرکت‌هاي هواپيمايي برگزار شد، تشکيل اولين جلسه ستاد نوروزي و اعلام سياست‌ها و برنامه‌هاي صورت گرفته در راستاي انجام سفرهاي نوروزي را آغاز برنامه‌هاي نوروز 94 دانست.جهانگيريان ‌از شرکت‌هاي هواپيمايي خواست تا با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته فروش بليت و انجام پروازها به صورت هماهنگ و منظم مديريت شود.

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري‌ خواستار ايجاد نظم در بازار حمل و نقل هوايي شد و گفت: براي تحقق اين مهم در پروازهاي نوروزي امسال برنامه هاي ويژه‌اي در نظر گرفته شده است


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته