جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/10/24 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4903

 همگام با جام ملت‌هاي آسيا 

 تمرينات اختصاصي تيموريان، شجاعي و صادقي

تيم ملي ايران ديروزسه‌شنبه بدون حضورمسعود شجاعي، آندرانيک تيموريان و اميرحسين صادقي با20 بازيکن تمرين کرد که گفته مي‌شود جدي‌ترين تمرين پيش از بازي با تيم ملي قطر خواهد بود. مسئولان دست اندرکار مي‌گويند که اين سه ملي‌پوش با نظر کارلوس کي‌روش به صورت اختصاصي کار مي‌کنند.

خبرنگاران حاضر در تمرين علت اين موضوع را جويا شدند که در پاسخ فقط بحث تشخيص فني کارلوس کي‌روش، سرمربي تيم ملي ايران مطرح شد.تمرين تيم ملي ساعت17:10 در استاديوم "کوگارا پارک" شهر سيدني برگزار شد. اين در شرايطي بود که مسعود شجاعي، آندرانيک تيموريان و امير حسين صادقي در بازي‌هاي تاکتيکي گروهي در اين تمرين حضور نداشتند.

تست دوپينگ از ملي‌پوشان ايران

پرهام خانلري درباره مصدوميت سه بازيکن تيم ملي ايران، اظهار کرد: آندرانيک تيموريان، مسعود شجاعي و امير حسين صادقي، مصدوميت خاصي ندارند و وضعيت آنها نگران کننده نيست. مسعود شجاعي از ناحيه مچ پا دچار گوفتگي خفيفي شده، امير حسين صادقي نيز از ناحيه زير زانو دچار مصدوميت جزئي شده است و آندرانيک تيموريان هم از ناحيه همسترينگ دچار گرفتگي شده است. ما براي اين بازيکنان تمرينات اختصاصي را در نظر گرفته‌ايم تا از مصدوميت بيشتر آنها جلوگيري کنيم. البته تاکيد مي‌کنم اين بازيکنان مشکل خاصي ندارند و مي‌توانند در تمرينات گروهي نيز حضور داشته باشند.خانلري در پايان در پاسخ به اين سوال که آيا از بازيکنان ايراني تست دوپينگ گرفته شده است نيز گفت: هم در پايان مسابقه و هم در طول تمرينات ماموران آژانس ضد دوپينگ مي‌توانند از بازيکنان تست دوپينگ بگيرند. از بازيکنان ايراني هم اين تست گرفته شده است.

حرکت عجيب کي‌روش

کي‌روش در پايان تمرين سه‌شنبه تيم ملي حرکتي عجيب انجام داد که مورد استقبال هواداران ايراني قرار گرفت. پس از پايان تمرين تيم ملي فوتبال ايران، کارلوس کي‌روش، رضا قوچان نژاد وعليرضا حقيقي براي گرفتن عکس يادگاري مقابل نرده‌هاي استاديوم جايي که تماشاگران ايرانيان تجمع کرده بودند، آمدند و به آنها امضا دادند.کارلوس کي‌روش ازدرهاي استاديوم خارج شد وبا آنها عکس يادگاري انداخت و امضا مي‌داد.استقبال تماشاگران که تعداد آنها به 50 نفر رسيده است، طوري شد که کي‌روش به هنگام خارج شدن ازورزشگاه با آنها خوش و بش مي‌کرد و آنها را به داخل اتوبوس بازيکنان تيم ملي ايران مي‌فرستاد تا تماشاگران با هر بازيکني که مي‌خواهند عکس يادگاري بگيرند و امضا جمع کنند. کي‌روش روي رکاب اتوبوس ايستاده بود و با آنها خوش و بش مي‌کرد.کي‌روش تماشاگران را به داخل اتوبوس تيم ملي مي‌فرستاد تا عکس يادگاري گرفته وامضا جمع کنند. اين حرکت کارلوس کي‌روش به شدت مورد تعجب و استقبال تماشاگران ايراني قرار گرفت و آنها از کي‌روش تشکر مي‌کردند که چنين حرکتي را انجام مي‌دهد.

فروش25 هزار بليت اينترنتي بازي ايران وقطر

تماشاگران تاکنون 25 هزار بليت بازي ايران و قطر را به صورت اينترنتي خريداري کرده‌اند. روزدوشنبه تعداد بليت‌هاي فروخته شده به عدد 15 هزار بليت رسيده بود.گنجايش استاديوم ميزبان ايران و قطر يعني ورزشگاه سيدني حدود 80 هزار نفر است.

کويت- عمان باقضاوت فغاني

عليرضا فغاني داورديدار تيم‌هاي ملي کويت وعمان درمسابقات جام ملت‌هاي آسيا شد. ديدار تيم‌هاي ملي کويت وعمان شنبه هفته آينده در سومين ديدار خود در مسابقات جام ملت‌هاي آسيا در گروه اول به مصاف هم خواهند رفت که قضاوت اين ديدار برعهده عليرضا فغاني داور ايراني است.فغاني به همراه محمدرضا ابوالفضلي و رضا سخندان پيش ازاين ديدارعربستان - چين وکويت -کره جنوبي را قضاوت کرده بودند.

برنامه روز ششم جام ملت‌هاي آسيا

مصاف چشم بادامي‌ها باعربستان و ازبکستان

روز ششم شانزدهمين دوره جام ملت‌هاي آسيا،امروز چهارشنبه با برگزاري دو ديدار پيگيري مي‌شود.گروه دوم شانزدهمين دوره جام ملت‌هاي آسيا که تيم‌هاي ملي فوتبال کره شمالي، عربستان، چين و ازبکستان را در خود مي‌بيند،امروز با دو ديداررقابت‌هايش را ادامه مي‌دهد.ابتدا ديدار تيم‌هاي ملي فوتبال کره شمالي وعربستان، ساعت10:30 به وقت ايران در ورزشگاه ملبورن اين شهر برگزار مي‌شود و پس ازآن تيم‌هاي ملي فوتبال چين و ازبکستان از ساعت 12:30 به وقت ايران درورزشگاه سانکورپ شهر بريزبن به مصاف يکديگر خواهند رفت.در اولين روز رقابت‌هاي اين گروه ازبکستان موفق شد با يک گل کره‌شمالي را شکست دهد و چيني‌ها نيزبا يک گل عربستان راازپيش‌رو برداشتند.

پيروزي خفيف کره‌جنوبي

ديدار تيم‌هاي کره جنوبي و کويت ازدوردوم گروه A رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا با برتري يک بر صفر کره‌اي ها به پايان رسيد.در نيمه نخست اين ديدار بازي پاياپاي و برابر از سوي دو تيم ارائه شد و در اکثر دقايق بازي توپ در ميانه‌هاي ميدان در جريان بود. با اين‌حال کره‌اي ها از تک فرصت مناسب‌شان استفاده کردند ودردقيقه 22 ارسال بسيارخوب چادوري را نام تائه هي با يک ضربه سر دقيق به گل تبديل کرد.با آغاز نيمه دوم کويتي‌ها بازي به مراتب بهتري نسبت به حريف ارائه دادند و چندين بار مي‌توانستند بازي باخته را با برد جبران کنند اما کم تجربگي آنها و کم دقتي‌شان مانع از گلزني آنها شد تا کويت در حالي به کره ببازد که استحقاق اين شکست را نداشت.

قدرت‌نمايي استراليا با گل‌باران عمان

درادامه ديدارهاي دور دوم مرحله گروهي جام ملت‌هاي آسيا ديروز سه‌شنبه، استرالياي ميزبان به مصاف عمان رفت و موفق شد اين تيم را با نتيجه قاطع و چشم‌گير 4 بر صفر شکست دهد و نام خود را به عنوان تيم صعود کننده به مرحله يک‌چهارم نهايي ثبت کند.به اين ترتيب، استراليا و کره‌جنوبي هر دو با شش امتياز به مرحله يک‌چهارم نهايي راه يافتند و در آخرين ديدارشان تنها براي تعيين تيم نخست گروه به مصاف هم مي‌روند. همچنين کويت و عمان بدون کسب امتياز از دو بازي، حذف شدگان زودهنگام جام شانزدهم لقب گرفتند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته