جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/10/28 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4906

 ميز خبر 

پاريس؛ اين بار تجمع زنان برهنه مقابل سفارت عربستان!

تعدادي زن معترض به صدور حکم سنگين براي وبلاگ نويس سعودي روز گذشته به صورت برهنه در مقابل سفارت اين کشور در فرانسه جمع شدند.

به گزارش عصرايران به نقل از آر تي، اين افراد در اعتراضي عجيب به صورت برهنه مقابل سفارت عربستان در پاريس جمع شدند و خواستار لغو مجازات رائف بدوي وبلاگ نويس سعودي شدند.اين در حالي است که رسانه ها روز گذشته از تعليق مجازات اين وبلاگ نويس خبر داده بودند.

بدوي هفته پيش در ملاء عام 50 ضربه شلاق خورد، اما دور دوم مجازات او که قرار بود روز جمعه، 16 ژانويه اجرا شود به دلايل پزشکي عقب افتاده است.

ترکيه: تشکيل يک کشور کُرد باعث جنگ در منطقه مي‌شود

نخست وزير ترکيه در مصاحبه با يک روزنامه آلماني تاکيد کرد که تشکيل يک کشور کرد خطري براي منطقه محسوب مي‌شود.

به گزارش دويچه‌وله،‌ احمد داوود اوغلو، نخست وزير ترکيه در مصاحبه‌ با روزنامه آلماني فرانکفورتر آلگمانيه تساتيونگ گفت: تشکيل يک کشور مستقل کرد منطقه را به خطر مي‌اندازد و آن را ناآرام مي‌کند. تغيير مرزها باعث درگيري ميان کشورهاي همسايه مي‌شود و به همين دليل بهتر اين است که مرزها بدون تغيير بمانند.

ترکيه روابط قوي تجاري و سياسي با اقليم خودمختار کردستان عراق دارد اما با تمايل اين منطقه براي تشکيل يک کشور مستقل و جدايي از عراق مخالف است.داوود اوغلو با اشاره به کردهاي ساکن ترکيه افزود: همه در ترکيه حق شرکت در روند سياسي کشور را دارند. قوميت‌هاي مختلف ساکن ترکيه از سيستم سياسي کشور راضي هستند.

استعفاي نماينده انصارالله از دولت يمن

صالح الصماد، مشاور رئيس‌جمهوري يمن از جنبش انصار الله استعفاي خود را از اين پست اعلام کرد.

به نوشته روزنامه مصري اليوم السابع، صالح الصماد در بيانيه‌اي در فيس‌بوک اعلام کرد که ظرف ماه‌هاي گذشته تمام تلاش خود را براي توافق ميان انقلابيون با رياست‌جمهوري و دولت يمن انجام داده است که اين اقدام بنا به خواسته
انصار الله جهت به جريان انداختن روند سياسي و برون‌ رفت کشور از مشکلات آن صورت گرفت.

صالح الصماد همچنين گفت که تلاش کرد به رئيس‌جمهور و دولت اين سفارش را بکند که اين اطمينان را به انقلابي‌ها بدهند که رويکرد جدي براي ساختن کشور و مبارزه با فساد و از بين بردن استبداد سياسي وجود دارد.

وي تصريح کرد که تلاش‌هايش نقش گسترده‌اي براي قانع کردن انقلابيون داشت تا شرايط را شديدتر نکنند و آنها به رئيس‌جمهور و دولت و گروه‌هاي سياسي فرصت کافي را دادند تا اطمينان و اعتماد را در ميان مردم ايجاد کنند که اوضاع بهتر مي‌شود اما اين نصيحت‌هايش گوش شنوايي نيافت.

چهاركشته درپي درگيري با پليس؛

راهپيمايي‌هاي اعتراضي عليه فرانسه در نيجر، پاکستان و الجزاير

در حالي که چهار تن در جريان راهپيمايي اعتراضي عليه اقدام موهن نشريه فرانسوي در نيجر کشته شدند، تظاهرات اعتراضي ديگري نيز در پاکستان و الجزاير برگزار شد که چندين زخمي برجاي گذاشت.

به گزارش خبرگزاري رويترز، دولت نيجر اعلام کرد، در جريان راهپيمايي اعتراضي که با درگيري پليس همراه بود، چهار تن کشته شدند.

اين درگيري در يک مرکز فرهنگي فرانسويان رخ داد و راهپيمايان معترض به مراکز مسيحي حمله کردند. معترضان در شهر زنيدر واقع در جنوب نيجر پرچم‌هاي فرانسه را به آتش کشيده و به مغازه‌هاي مسيحيان حمله کردند. پليس هم با گاز اشک‌آور جلوي آنها را گرفت.

بودجه 500 ميليون دلاري پنتاگون براي آموزش مخالفان سوري

به گزارش خبرگزاري شينهوا، جان کربي، سخنگوي پنتاگون در کنفرانسي خبري گفت: تعداد اوليه آموزش‌دهندگان آمريکايي 400 تن خواهد بود اما احتمالاً تعداد کل به 1000 تن خواهد رسيد. حتي ممکن است تعداد آموزش‌دهندگان از 1000 تن هم افزايش يابد. نمي‌توانم اين مساله را رد کنم.

وي افزود: برخي دستورات استقرار نيروهاي آمريکايي احتمالاً تا چند روز آتي صادر مي‌شود و استقرار نيروها ظرف چهار تا شش هفته آتي شروع خواهد شد. اين نيروها که فعاليت آنها از عمليات‌هاي ويژه تا عادي دسته‌بندي مي‌شود در دست‌کم سه سايت آموزشي مختلف در عربستان سعودي، قطر و ترکيه مستقر خواهند شد.

پنتاگون در ژوئن سال 2014 ميلادي به عنوان "بخش مهمي از استراتژي نظامي آمريکا براي مقابله، شکست و نابودي داعش" اين برنامه آموزشي 500 ميليون دلاري را پيشنهاد کرد.

با نزديک شدن سالروز انقلاب 25 ژانويه؛

فراخوان اخوان المسلمين براي تظاهرات گسترده در مصر

با نزديک شدن به چهارمين سالروز انقلاب 25 ژانويه مصر و فراخوان اخوان‌المسلمين براي آغاز "موج جديد انقلاب" مقامات مصري تدابير امنيتي شديدي را در اطراف دانشگاه‌هاي مصري اتخاذ و برخي از اعضاي هيات علمي را نيز برکنار کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاري الشرق الاوسط مصر، عبدالفتاح سيسي، رئيس‌جمهور مصر دستور اصلاح برخي قوانين دانشگاه‌ها و برکناري اعضاي هيات علمي که در اقدامات خشونت‌آميز يا فعاليت‌هاي حزبي در داخل دانشگاه دست داشته باشند، داده است. اخوان‌المسلمين اخيراً خواهان آغاز موج جديدي از تظاهرات ضد دولتي در سالروز انقلاب مصر در 25 ژانويه شده است.25 ژانويه مصادف با برکناري حسني مبارک، ديکتاتور سابق مصر است.

مجازات دو مرد به اتهام همجنسگرايي از سوي داعش

گروه موسوم به دولت اسلامي (داعش) دو مرد را به اتهام ارتباط جنسي با يکديگر در نزديکي شهر موصل از يک ساختمان بلند به پايين انداختند.به گزارش سي ان ان، ماموران اجراي حکم، اين دو مرد را که دستشان از پشت بسته و روي چشم هايشان نيز پوشيده شده بود به بالاي يک بناي بلند در شهر نينوا در نزديکي موصل عراق برده و به پايين پرتاب کردند. صدها نفر از مردم در پايين ساختمان براي تماشاي صحنه اين مجازات گرد هم آمده بودند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته