جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1386/01/29 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - چهارشنبه نسخه شماره 2738

  معاون دانشجويي وزارت علوم خبر داد:
 راه اندازي رايزني علمي ايران در آلمان و زلاند نو  

مهر: معاون وزير علوم از راه اندازي رايزني علمي جمهوري اسلامي ايران در آلمان و زلاند نو خبر داد و گفت که طرح تشويقي نيز براي بازگشت دانشجويان ايراني مقيم خارج به کشور درنظر گرفته شده است که بر اساس آن وزارت علوم براي حذف سردرگمي دانشجويان ايراني مقيم خارج و بازگشت آنها به ايران تلاش مي کند.
محمود ملاباشي گفت: جهوري اسلامي ايران در سال 85 به راه اندازي رايزني هاي علمي خود در 3 کشور اقدام کرد که بر اين اساس 10 رايزني علمي جمهوري اسلامي ايران در کشورهاي خارجي فعال هستند و رايزني هاي علمي در آلمان و زلاند نو نيز در سال 86 راه اندازي مي شوند.
معاون دانشجويي وزارت علوم يادآور شد: رايزني هاي علمي مي توانند براي روحيه دانشجويان ايراني خارج از کشور موثر باشند و دانشجويان اين رايزني ها را به عنوان پناهگاه خود در خارج از کشور احساس کنند.
وي از طرح تشويقي وزارت علوم براي بازگشت دانشجويان ايراني مقيم خارج خبر داد و گفت: بسياري از دانشجويان ايران مقيم خارج به دليل نداشتن اطلاعات صحيح از داخل و خارج، خود را به وضعي دچار مي کنند که مجبور به گذران شب در پارک ها هستند.
معاون دانشجويي وزير علوم افزود: براي دانشجويان ايراني مقيم خارج که درصد بالايي از آنها در اثر کم اطلاعي براي تحصيل به خارج از کشور رفته اند، در سال جاري معادل سازي مي شود. به آنها پيشنهاد مي شود که به طرح تشويقي توجه کنند. معادل سازي به اين صورت است که چند گزينه از دانشگاههاي ايران را براي ادامه تحصيل آنها تعيين مي شود تا در صورت تمايل فرصت پيدا کنند که به کشور باز گردند و در هر کدام از گزينه هاي پيشنهادي که رغبت داشتند ثبت نام کنند. آبان ماه سال گذشته توسط ستاد کل نيروهاي مسلح نيز اعلام شد: کليه دانشجويان مقيم خارج از کشور که قبل از مهرماه 1385 از کشور خارج شده و در يکي از دانشگاه هاي معتبر مورد تاييد وزارتخانه هاي علوم تحقيقات و فناوري و بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اشتغال به تحصيل دارند، چنانچه جهت ادامه تحصيل در يکي از دانشگاه هاي داخلي کشور پذيرش شوند غير غايب محسوب شده و از معافيت تحصيلي برخوردار خواهند شد.
همچنين فرزندان و افراد تحت کفالت يا ولايت قانوني مامورين ثابت دولت جمهوري اسلامي ايران در خارج از کشور در مدتي که در اجراي مقررات والدين خود را در خارج از کشور همراهي مي کنند در دانشگاه هاي معتبر خارجي مشغول تحصيل شوند چنانچه جهت ادامه تحصيل در يکي از دانشگاه هاي داخل کشور پذيرفته شوند غير غايب محسوب و از معافيت تحصيلي برخوردار خواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و قلمرو ورزش
سياسي و سياسي خارجي
دريچه هنر
مرز پرگهر
دانش و پژوهش
خبر دانشگاه
آموزش و سنجش
اقتصاد و بازار
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته