جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4914

 خبر 

 در چهارمحال و بختياري؛ برف نباريد جشنواره ملي لغو شد

شهركرد – خبرنگار آفرينش

مدير کل سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان چهارمحال و بختياري گفت: هشتمين جشنواره برف‌آور شهر برفي که قرار بود در شهرستان کوهرنگ برگزار شود لغو شد. بهمن عسگري اظهار داشت : براساس اطلاعيه و فراخوانهاي صورت گرفته مقرر بود هشتمين جشنواره ملي برف‌آور شهر برفي از هفتم تا نهم بهمن در کوهرنگ برگزارر شود.

وي افزود کمي بارش برف در استان و کاهش بارندگيها مانند چند سال اخير و افزايش دماي هوا منجر به عدم برگزاري اين جشنواره شد. عسگري اضافه کرد با توجه به شرايط پيش آمده اين جشنواره با عنوان جشنواره گردشگري زمستاني در استان چهارمحال و بختياري برگزار خواهد شد. 

كميته فرهنگي و قرآني ستاد دهه فجر بهارستان برگزار شد

بهارستان - اصغري

كميته فرهنگي ستاد دهه فجر بهارستان با هدف برنامه ريزي جهت اجراي مراسم دهه فجر با حضور اعضاء اين كميته و با رياست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در محل اين اداره برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما ،عبدالرضا علي پناه ضمن خوشآمدگويي و بيان اينكه رياست كميته فرهنگي و قرآني ستاد دهه فجر بهارستان به اين اداره واگذار شده است گفت: دهه فجر در تاريخ معاصر ما منحصر به فرد است و ما به جهان آموخته ايم كه تحت ظلم زندگي نخواهيم كرد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي بهارستان در ادامه سخنان خود از تمام اعضاء اين كميته خواست تا برنامه‌هاي فرهنگي و قرآني مورد نظر خود را هر چه سريعتر به صورت مكتوب به اين اداره ارسال نمايند تا پس از بررسي بهترين برنامه در سطح شهرستان اجرا شود.

پرونده طرح تفصيلي شهرهاي استان البرز در معاونت هماهنگي امورعمراني استانداري گشوده شد

کرج - خاکپور

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز در نشست مشترکي با روساي شوراي اسلامي و شهرداران، پرونده طرح تفصيلي استان را با محوريت بررسي مشکلات طرحهاي جامع مصوب شهرهاي استان و رسيدگي به روند تهيه طرح هاي تفصيلي شهرها، بررسي کرد.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي استانداري البرز، سومين جلسه بررسي پرونده طرح تفصيلي استان البرز به رياست هيربد معصومي معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز و با حضور روساي شوراهاي اسلامي شهرها و شهرداران استان در سالن عمران استانداري برگزار شد.

بررسي مشکلات طرحهاي جامع مصوب شهرهاي استان و رسيدگي به روند تهيه طرحهاي تفصيلي شهرها، محور اصلي اين نشست 4 ساعته بشمار مي‌رود.دکتر هيربدمعصومي در گفتگو با خبرنگار روابط عمومي استانداري البرز، به تشريح محورهاي اين نشست پرداخت و گفت: يکي از مهمترين مسائل مبتلابه استان در حوزه مباحث شهري به موضوع صدور پروانه ساخت پس از تکميل و اعلام قرارگيري در خارج از محدوده شهري باز مي‌گردد که در اين نشست مطرح و مورد بررسي قرار گرفت.

وي افزود: طرح جامع شهري فعلي، کوچکتر از طرحهاي مصوب است، بدان معنا که براساس مختصات هر شهر، پروانه و مجوز ساخت صادر مي‌شود؛ بعضاً در مواقعي شاهد آن هستيم که هنگام صدور پايان کار اعلام مي‌شود که بناي احداث شده در خارج از محدوده بوده است و اين امر يکي از مشکلات شهرهاي کوچک بشمار مي‌رود که رسيدگي به اين امر در دستور کار پيگيري قرار داده شد.معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز همچنين با تأکيد بر اينکه صدور مجوز طرح توسعه شهري منوط به اخذ مصوبه از شوراي اسلامي شهر است، در اين رابطه تصريح کرد: به استناد قانون، تمام طرح هاي توسعه شهري، قبل از تصويب بايد در صحن علني شورا مطرح و بعد توسط شهرداري به مراجع، جهت تصويب ارائه شود که تا پيش از اين، روند مذکور بدون تأييد شوراي شهر و مصوبه انجام مي‌شد.

معصومي غيرواقعي بودن طرحهاي پيشنهادي در ساخت شهرها، نسبت به وضع موجود را نيز از ديگر موضوعات طرح شده در نشست بررسي طرح تفصيلي استان عنوان کرد و گفت: روند تعيين تکليف اين طرحها که آيا به تأييد شهرداري رسيده است يا خير؟ در جلسه در دستور کار بررسي و رسيدگي قرار داده شد.معاون هماهنگي امور عمراني استانداري البرز الزامي نمودن در ايجاد دفتر ثابت در محل خدمت، از سوي مهندسين طرحهاي تفصيلي در شهرها را نيز مورد تأکيد قرار داد و افزود: در اين نشست مقرر شد تا مهندسين ناظر که در هر شهري مشغول به تهيه طرح تفصيلي هستند، نسبت به ايجاد دفتر ثابت در محدوده کاري خود اقدام نمايند.

وي افزود: رسيدگي به نامه‌هاي کميسيون ماده 5 و بررسي مغايرتهاي موجود در طرحهاي شهري، براساس نقشه‌هاي بروز شده نيز بعنوان ديگر موضوعات مهم در دستور کار اين شوراي مشورتي قرار گرفت.معصومي در پايان تداوم تشکيل نشست بررسي طرح تفصيلي شهرهاي استان را گامي مهم در رفع مشکلات مردم استان البرز قلمداد کرد.

با بکارگيري 7 کوره حاصل شد؛

دست‌يابي به رکورد روزانه توليد 101 ذوب در کوره‌هاي قوس الکتريکي فولاد مبارکه

اصفهان - راعي

در پي کسب رکورد توليد 105 ذوب با 8 کوره قوس الکتريکي در ناحيه فولادسازي شرکت فولاد مبارکه اصفهان که در تاريخ پنجم مهرماه سال جاري صورت گرفته بود اين بار در حماسه‌اي ديگر کارکنان تلاشگر کوره‌هاي قوس الکتريکي موفق شدند روزسه‌شنبه سي‌ام دي‌ماه در حاليکه يکي از کوره‌هاي قوس الکتريکي را به دليل اجراي طرح‌هاي توسعه در اختيار نداشتند به رکورد روزانه 101 ذوب دست‌ يابند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس بهرام زماني مدير ناحيه فولادسازي و ريخته‌گري مداوم در اين زمينه گفت: همکاران ناحيه فولادسازي و ريخته گري مداوم در راستاي تحقق اهدف عالي شرکت، با تلاش مؤثر و خستگي ناپذير خويش، با عزمي راسخ و قابل تقدير، و در سايه حمايتهاي بيدريغ مديريت عالي و معاونتهاي سازمان، همواره حرکتي روبه جلو در کسب افتخارات مجموعه داشته و بار ديگر همدلي و خرد جمعي و توانايي و تعلق سازماني را به اثبات رساندند که نتيجه آن ثبت رکورد‌هاي بي‌سابقه‌اي در توليد شده که افتخار اين رکورد شکني‌ها را به ساير همکاران و کليه ذينفعان و مديريت عالي سازمان و ملت شريف ايران تقديم مي‌گردد.

کارگاه آموزشي صندوق حمايت از کشاورزي و منابع طبيعي ايلام برگزار شد

ايلام – خبرنگار آفرينش

کارگاه آموزشي صندوق حمايت از کشاورزي و منابع طبيعي با حضور بيش از 100 نفر از مجريان و بهره‌برداران عرصه‌هاي منابع طبيعي و آبخيزداري در محل اداره کل برگزار گرديد.

مهندس زماني مسئول صندوق حمايت از توسعه کشاورزي و منابع طبيعي استان گفت: به منظور حمايت مالي از توليدکنندگان زيربخشهاي منابع طبيعي و آبخيزداري اين صندوق با مشارکت مالي 51 درصدي توليدکنندگان و 49 درصدي دولت در استان در تاريخ 15/2/86 تأسيس گرديد و مشغول خدمات دهي به بهره برداران و کشاورزان عزيز مي‌باشد.بخش کشاورزي يکي از بخشهاي مهم در پيشرفت اقتصاد کشور است که 15 درصد توليد ناخالص را تشکيل مي‌دهد.

در ادامه مهندس لعلي نيا رئيس صندوق حمايت از توسعه منابع طبيعي و آبخيزداري کشور ضمن بيان اهميت منابع طبيعي و تشريح کامل وضعيت جنگلها و مراتع وضعيت تعاونيها و تشکلهاي زيرمجموعه منابع طبيعي و نحوه فعاليت آنها را تشريح کرد و گفت: درحال حاضر منابع طبيعي استان داراي بيشترين تشکل فعال در حوزه منابع طبيعي است و بعد از استان گلستان رتبه دوم کشور را در اين زمينه دارا مي‌باشد.وي گفت: در حال حاضر جمعاً 120 تشکل شامل تعاونيهاي احياء و بهره برداري و تشکلهاي مختلف جنگل، طرحهاي مرتعداري، تعاونيهاي آبخيزداري و زراعت چوب، طرحهاي مديريت منابع جنگلي در منابع طبيعي شکل گرفته که اين کارگاه آموزشي با هدف حمايت از آنها تشکيل شده است.

وي تصريح کرد: بهره‌برداران بخشهاي مختلف منابع طبيعي با آگاهي کامل و باتوجه به ماهيت حمايت صندوق و صراحت قانون در سرمايه‌گذاري دولت در اين بخش هرچه سريعتر نسبت به ثبت نام در اين صندوق اقدام نمايند تا با مشارکت مردم شاهد توسعه و سرسبزي استان ايلام باشيم و از مزاياي اين صندوق بهره‌مند شويم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته