جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4914

 سوت پايان 

 حضورتيم‌هاي اروپايي درتکواندوي جام فجر

بيست و ششمين دوره اين رقابتها طي روزهاي 28 و 29 بهمن ماه درخانه تکواندو برگزار خواهد شد که تاکنون تيم هاي فرانسه ، بلژيک ، اتريش ، روسيه و ارمنستان از قاره اروپا به همراه کشورهاي عراق، افغانستان و اردن براي حضوردراين مسابقات اعلام آمادگي کرده اند. همچنين پنجمين دوره رقابتهاي تکواندو جام باشگاههاي آسيا با حضور سه تيم برتر کشورمان و تيم هايي ازعراق،افغانستان واردن طي روزهاي 25 و 26 بهمن ماه برگزار مي شود. نزديکي مسابقات جام فجروجام باشگاههاي آسيا با رقابتهاي بين المللي ترکيه ، کانادا و مصر باعث شده استقبال چنداني از اين مسابقات نشود.در صورت حضور 5 تيم اروپايي در جام فجر مي توان اميدواربه برگزاري رقابتهايي در خور توجه بود.

10 بهمن،مراسم تجليل از مدال‌آوران بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي

وزارت ورزش مراسم تجليل از مدال‌آوران بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي را10 بهمن با حضوررئيس جمهور برگزار مي‌کند. وزارت ورزش و جوانان تصميم گرفت بلافاصله بعد از پايان بازي‌هاي آسيايي و پاراآسيايي مراسم تجليل از مدال‌آوران را برگزار کند.پيش از اين نيز يک تاريخ براي برگزاري مراسم اعلام شد که با درگذشت آيت‌الله مهدوي‌کني به روز ديگري موکول شد ومسئولان اين قول را دادند بعد از پايان ماه محرم و صفر اين مراسم برگزار شود.وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده10 بهمن و راس ساعت 17 درسالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي برگزار خواهد شد.دکترحسن روحاني رئيس جمهوري کشورمان نيز در مراسم تجليل از قهرمانان حضور خواهد داشت.

سردارسيد حميد صدرالسادات:

رفيعي و پولادي بعد از بازگشت به ايران بايد خود را معرفي کنند

پيش ازشروع جام ملتهاي آسيا وبا تقاضاي وزيرورزش و جوانان سرلشکر فيروزآبادي رييس ستاد کل نيروهاي مسلح ضمن تأکيد مجدد بر برخورد قاطع و قانوني با کساني که با جعل و دسيسه کارت معافيت جعل کرده اند، استثنائا با همراهي چهارنفر ازبازيکنان مورد نياز تيم ملي يعني سروش رفيعي، شجاع خليل زاده، حسين ماهيني و مهرداد پولادي براي حضور در جام ملت هاي آسيا تا پايان دي ماه موافقت کرده بود. رييس سازمان نظام وظيفه عمومي ناجا گفت: مهرداد پولادي وسروش رفيعي بازيکنان تيم ملي بعد از بازگشت بايد خود را براي انجام خدمت سربازي به اين سازمان معرفي کنند.سردار سيد حميد صدرالسادات افزود: مجوز اين دو نفر براي حضور در جام ملتهاي آسيا يک ماه بود و بعد از اين تاريخ چيزي تغيير نکرده و خود را براي انجام خدمت مقدس سربازي بايد به سازمان نظام وظيفه معرفي کنند. بقيه بازيکناني هم که کارت شان باطل شده مانند اين دو نفر بايد براي خدمت سربازي اقدام کنند.

سهم40 درصدي غيردولتي‌ها درخريد استقلال و پرسپوليس

رئيس کل سازمان خصوصي‌سازي گفت: شرکت هاي دولتي اجازه حضوردرواگذاري استقلال و پرسپوليس را ندارند و نهادهاي عمومي غيردولتي هم نمي توانند بيش از40 درصد سهام اين دو تيم را بخرند. پوري حسيني در پاسخ به اين پرسش که چرا دو تيم استقلال و پرسپوليس در بورس و فرابورس عرضه نمي شوند گفت: بحث واگذاري اين دو تيم ساليان زيادي بود که در دستور کار مجلس و دولت قرار داشت و وعرضه آنها در بورس و فرابورس به اين دليل عدم شفافيت حسابها و صورتهاي مالي و نيزعدم سودآوري قابل انجام نبود و در نهايت تصميم بر اين شد تا سرخابي‌ها از طريق مزايده واگذار شوند.رئيس کل سازمان خصوصي سازي در خصوص تکليف پيشکسوتان و هواداران در اين واگذاري تصريح کرد: خريداران دو باشگاه استقلال و پرسپوليس مکلف هستند تا 20 درصد هر يک از اين دو تيم را حداکثر به همان قيمتي که خريداري کرده اند به پيشکسوتان و هواداران در صورت درخواست بفروشند و مانعي نيز براي فروش بيشتر از20 درصد سرخابي‌ها وجود ندارد.وي در ادامه با اظهار اميدواري مبني بر اين که واگذاري اين دو باشگاه منجر به رشد فوتبال و ورزش در کشور شود، در خصوص شرايط حضورشبه دولتي‌ها دراين واگذاري نيز گفت: هرشرکتي که دولتي باشد اجازه حضوردراين واگذاري را بر اساس قانون ندارد و نهادهاي عمومي غيردولتي هم نمي توانند بيش از40 درصد سهام اين دو تيم را بخرند.

نخستين تجربه معروف در ليگ قهرمانان اروپا

تيم واليبال زنيت کازان روسيه که سعيد معروف، کاپيتان تيم ملي واليبال ايران را دراختيار دارد در ادامه ديدارهاي خود در ليگ قهرمانان اروپا، امروز سه‌شنبه به مصاف تيم فردريش هافن آلمان مي‌رود.زنيت در21 بازي گذشته خود نباخته ودرليگ قهرمانان نيز که با فردريش هافن آلمان، المپياکوس يونان و پوسوجيلنيکا اتريش هم‌گروه است حتي يک ست نيز به حريفان واگذار نکرده است.سايت کنفدراسيون واليبال اروپا در گزارشي نوشت که تيم آلماني در بازي با تيم قدرتمند روسي قطعاً به دنبال پيروزي نيست و فقط تلاش مي‌کند تا با گرفتن يک يا 2 ست از تيمي که تاکنون حتي يک ست هم به حريفان خود در ليگ قهرمانان نداده، اميدهاي خود را براي صعود زنده نگه دارد.

علي کفاشيان:

براي فسخ قرارداد بايد يک سال ازحقوق کي‌روش را پرداخت کنيم

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال درمورد عملکرد تيم ملي درجام ملت‌هاي آسيا گفت: تيم ما با برنامه فني وارد مسابقات شد. با 3 تيم قوي هم‌گروه بوديم و توانستيم به عنوان تيم اول به مرحله بعد برويم. درمرحله حذفي که مهمترين بازي ما در اين جام بود، بايد بيشتر دقت مي‌کرديم.وي در پاسخ به اين سؤال که آيا نداشتن کرسي درAFC باعث نشد به راحتي درخواست شکايت ايران نسبت به حضورعلا عبدالزهرا بازيکن تيم ملي عراق که تست دوپينگ او مثبت شده بود، رد شود، خاطرنشان کرد: اين مسئله بي‌تاثير نبود اما AFC هم تمايلي به کنار رفتن يک تيم از دور مسابقات نداشت. ايرادي که به يکي از مدارک ارائه شده از طرف نادو يا فيفا گرفتند باعث شده نتوانيم اين مسئله را ثابت کنيم و گفتند فدراسيون عراق از موضوع دوپينگ اطلاع نداشت البته ما پيگيري‌هاي لازم را انجام خواهيم داد تا ثابت کنيم که حق با ايران بوده است. درکل AFC دوست نداشت برنامه مسابقاتش چنين تغييري کند و يک تيم به خاطر دوپينگ بازيکنش حذف شود اما براي اثبات حق‌مان اين موضوع را پيگيري مي‌کنيم.کفاشيان دررابطه با اينکه فدراسيون فوتبال تا پايان سال 2018 با کارلوس کي‌روش قرارداد دارد، گفت: بله ما قرارداد 4 ساله امضا کرديم و اين قرارداد تا پايان جام جهاني 2018 است و اگر بخواهيم فسخ قرارداد کنيم هزينه بالايي بايد پرداخت شود.وي در رابطه با اينکه گفته مي‌شود درصورت فسخ قرارداد بايد نزديک به 5 ميليارد تومان هزينه بدهيم، اظهار داشت: بله بايد يک سال حقوق و مزاياي کي‌روش را به او پرداخت کنيم. کي‌روش ايران را شناخته اگر بخواهيم اوراعوض کنيم يا بايد مربي داخلي بياوريم و يا اينکه با جذب يک مربي خارجي به او براي شناخت فوتبال ايران يکي دو سال فرصت داد. با توجه به اينکه از يکي دو ماه ديگر بايد براي مسابقات مقدماتي جام جهاني هماهنگي‌هاي لازم را انجام دهيم بهتر است همين قرارداد را ادامه دهيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته