جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4920

 انرژي و شهرستان‌‌ها 

 ظرفيت ذخيره سازي نفت ايران افزايش يافت

همزمان با فرا رسيدن دهه فجر، ظرفيت ذخيره سازي نفت خام ايران در منطقه خليج فارس با بهره برداري از سه مخزن جديد در مجموع به ظرفيت 1.5 ميليون بشکه افزايش يافت.

به گزارش مهر، افزايش ذخيره سازي نفت خام ايران به ويژه در منطقه خليج فارس و تنگه هرمز يکي از سياست هاي استراتژيک صنعت نفت است به طوري که کارشناسان از ذخيره سازي بالاي نفت به عنوان يک برگ برنده به منظور افزايش قدرت چانه زني در معاملات فروش و صادرات نفت ياد مي کنند.

بر اين اساس همزمان با فرا رسيدن دهه فجر، ظرفيت ذخيره سازي نفت خام ايران در منطقه خليج فارس با بهره برداري از سه مخزن جديد در مجموع به ظرفيت 1.5 ميليون بشکه افزايش يافت.

بزرگترين ترمينال شناور نفتي جهان در خليج فارس راه‌اندازي شد

جمهوري اسلامي ايران بزرگترين ترمينال شناور نفتي جهان با 2.2 ميليون بشکه ظرفيت ذخيره سازي، بارگيري و تخليه نفت خام را در آب‌هاي خليج فارس راه اندازي کرد.به گزارش ايرنا، همزمان با سقوط آزاد قيمت طلاي سياه در بازارهاي چهار گوشه جهان ايران با بهره برداري از بزرگترين ترمينال شناور نفتي جهان در آب‌هاي خليج فارس، هزينه هاي توليد، انتقال، تخليه و بارگيري و صادرات نفت خام خود را کاهش داد.از اين رو پس از کاهش قيمت نفت به بشکه‌اي کمتر از 50 دلار، کارشناسان از آن دسته کشورهايي که پائين ترين هزينه توليد و صادرات نفت خام را در اختيار دارند به عنوان برندگان بازار فعلي نفت ياد مي کنند.

کشتي نفتکش اف. اس. يو به نام خليج فارس و به عنوان بزرگترين ترمينال شناور نفتي جهان در حالي به عنوان جديدترين برگ برنده ايران در دوران کاهش شديد قيمت نفت ياد مي‌شود که از ظرفيت بيش از دو ميليون و 200 هزار ذخيره سازي، تخليه و بارگيري طلاي سياه برخوردار است.اين ترمينال غول پيکر در منطقه بهرگان در غرب خليج فارس نصب و راه اندازي شده است و مهمترين ماموريت استقرار اين ترمينال غول پيکر شناور نفتي ايران در خليج فارس ذخيره سازي و صادرات مستقيم نفت برخي از ميادين همچون سروش و نوروز است ضمن آنکه براي ساخت اين کشتي غول پيکر بيش از 300 ميليون دلار سرمايه‌گذاري شده است.

پاکستان خط لوله واردات گاز از ايران را تا سال 2017 تکميل مي‌کند

وزير نفت پاکستان در اظهار نظر اخير خود اعلام کرده است: ساخت خط لوله انتقال گاز ايران به پاکستان در جريان است و تا پايان سال 2016 يا ابتداي 2017 تکميل مي شود.به گزارش شانا، شاهد خاقان عباسي وزير نفت پاکستان،در اظهار نظر اخير خود اعلام کرده است که ساخت خط لوله انتقال گاز ايران به پاکستان در جريان است و تا پايان سال 2016 يا ابتداي 2017 تکميل مي شود.

وي با بيان اينکه در حال گفت‌ و گو با طرف ايراني براي تغيير تاريخ تحويل محموله هاي گازي از سال 2014 به 2016 يا 2017 هستيم تصريح مي کند: دولت پاکستان راه‌ هاي متعددي را براي ساخت اين خط لوله در نظر گرفت و در نهايت خط لوله اي به طول 700 کيلومتر از مسير قادر به خط لوله نابشاه را مدنظر قرارداد.آبان ماه امسال يک هيات پاکستاني به رياست شاهد خاقان عباسي وزير نفت اين کشور براي مذاکره در مورد واردات گاز از ايران به تهران سفر کرده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته