جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4922

 شناسايي سوء استفاده کنندگان از بيمه بيکاري از طريق پرداخت پاداش به کارکنان بيمه ها 

 
براساس آخرين آمارهاي ارائه شده از سوي مقامات وزارت کار، در حال حاضر حدود 200 هزارنفر از مقرري صندوق بيمه بيکاري استفاده مي کنند. عملکرد اين صندوق به نحوي است که مشمولان قانون کار بتوانند در زمان بيکاري از آن استفاده کنند.

به گزارش مهر ،طبق مقررات موجود، تنها افرادي مي توانند از مقرري اين صندوق در يک دوره 6 تا 48 ماهه بهره مند شوند که بررسي ها ثابت کند به صورت غيرارادي از کار بيکار شده اند و خروج از اشتغال به اراده و خواست خودشان نبوده است.

البته هستند برخي افراد که با تباني کارفرما، از منابع اين صندوق استفاده سوء مي کنند و در حال حاضر، مکانيزم هاي روشني براي شناسايي و حذف اين افراد از صندوق وجود ندارد؛ اما به صورت کلي قالب افرادي که از منابع اين صندوق استفاده مي کنند، بر اساس مقررات است.

ابوالفضل فتح اله با بيان اينکه به تازگي طرحي در وزارت کار در دست بررسي و تلاش براي تصويب قرار دارد که طي آن بتوان از طريق پرداخت پاداش به کارکنان بيمه ها، سوء استفاده کنندگان از بيمه بيکاري را شناسايي و مقرري آنها را قطع کرد.

نايب رئيس کانون عالي انجمن هاي صنفي کارگران ايران اظهارداشت: وزارت کار به دنبال استفاده از اينگونه روش ها براي شناسايي افرادي است که با داشتن شغل، از مقرري بيمه بيکاري نيز استفاده مي کنند که البته به صورت کلي شناسايي و حذف اينگونه افراد از ليست مقرري بگيران اقدام درستي است.

اين مقام مسئول کارگري کشور افزود: اينگونه اقدامات خيلي با فرهنگ کار کشور منطبق نيست به نحوي که عده اي به دنبال اين باشند که سوء استفاده ها را شناسايي و در قبال آن پاداش دريافت کنند.وي خاطرنشان کرد: بايد به جاي اينگونه برنامه ريزي ها، به دنبال ايجاد سيستم هاي دقيق نظارتي و کنترلي باشيم تا اطمينان حاصل شود سوء استفاده از از منابه اين صندوق ضعيف صورت نخواهد گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته