جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4922

 فـرار از بحران! 

درادامه ديدارهاي هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال،امروز پنجشنبه وجمعه پنج ديداردرشهرهاي مختلف برگزار مي‌شود. در مهمترين ديداراين هفته پرسپوليس و ملوان به مصاف هم مي روند. درزير نگاهي به بازي هاي اين هفته داريم.

راه‌آهن – ذوب‌آهن

تيم‌هاي آهنين فوتبال ايران در حالي به ديدار هم مي‌روند که حال وروز تيم اصفهاني خيلي بهترازهمتاي تهراني‌اش است. ذوب‌آهن با 24 امتياز در رده هشتم جدول قرار گرفته و نيم نگاهي به صعود به رده‌هاي بالاتر دارد. در نقطه مقابل، راه‌آهن اصلا حال و روز مناسبي ندارد و پس از فراز و نشيب‌هاي زياد و رفت و آمد مديران و مربيان مختلف در طول فصل، با 16 امتياز چهاردهم است و فعلا يکي از نامزدهاي سقوط به دسته پايين‌تر.

نفت مسجدسليمان – صبا

نفتي‌هاي جنوبي ازهمان ابتداي فصل نوزدهم ليگ برتر نمايش ضعيفي داشتند وازهمان هفته‌هاي نخست به رده‌هاي پايين جدول تکيه زدند و تا امروز هم نتوانسته اند تغيير چشمگيري در جايگاه خود ايجاد کنند. اين تيم اکنون با 15 امتياز در رده پانزدهم قرار گرفته است.در مقابل، صبا که نيم فصل دوم را با حضور مهدي تارتار روي نيمکت مربيگري‌اش شروع کرده، کم‌کم خود را به بالاي جدول رسانده است. 25 امتياز، اندوخته قمي‌ها تا اين‌جاي ليگ است که باعث شده اين تيم در رده هفتم جدول قرار بگيرد.

تراکتورسازي – پديده

تيم چهارم جدول که بهترين عملکرد ليگ را در خط حمله داشته و بيشترين گل‌ها را بين تيم‌هاي ليگ به ثمر رسانده است، اين هفته به مصاف پديده مي‌رود. اين در حالي است که مشهدي‌ها دررتبه دهم جدول جا گرفته‌اند و تلاش مي‌کنند خود را در ميانه‌هاي جدول حفظ کنند تا در حاشيه امن قرار بگيرند.تراکتورسازان درآستانه ليگ قهرمانان آسيا تمام سعي خود را بر اين معطوف کرده‌اند که جايگاه خود را در بالاي جدول تثبيت کنند.

پرسپوليس – ملوان

سرخ‌پوشان پايتخت اين روزها با مشکلات زيادي دست و پنجه نرم مي‌کنند. در حالي که اين تيم سه هفته بعد بايد نخستين ديدار آسيايي‌اش را انجام دهد، در بازي‌هايش نمايش خوبي ارائه نمي‌دهد. اين تيم چند باخت پياپي را پشت سر گذاشته وبرابرملوان فقط به دنبال کسب پيروزي روحيه‌بخش است.پرسپوليس 22 امتيازي که دررتبه نهم جدول قرار دارد براي کسب پيروزي در نوزدهمين ديدار ليگ برتري‌اش، روي کاغذ کار سختي ندارد چون حريف شمالي‌اش در قعر جدول جا خوش کرده وحال وروز خوشي ندارد.

استقلال خوزستان – فولاد

دربي خوزستاني‌ها اين بارحساسيت بيشتري نسبت به زمان‌هاي ديگر دارد. مهد فوتبال ايران اين روزها آب و هواي خوبي را تجربه نمي‌کند و آلودگي هوا و توفان شن و خاک، زندگي رادراين شهر با مشکل روبرو کرده است.با اين حال، فولاد که با صدرنشين ليگ هم‌امتياز است، با عطش پيروزي به ميدان مي‌رود تا خود را به تنهايي در صدر ببيند. در نقطه مقابل اما حريف، دست و پا بسته نيست.

شاگردان عبدالله ويسي همين هفته پيش، در تهران صدرنشين ليگ و رقيب شماره يک فولاد را متوقف کردند و نشان دادند که فولادي‌ها به اين راحتي نمي‌توانند از آنها امتياز بگيرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته