جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4924

 ارائه بسته پيشنهادي مزد 94 در نشست هفته آينده شوراي عالي کار از سوي نمايندگان کارگران 

 نمايندگان کارگران مي‌گويند بسته پيشنهادي خود درباره مزد 94 را بر مبناي هزينه هاي معيشت اعلامي از سوي استان‌ها را تدوين و در نشست هفته آينده شوراي عالي کار ارائه مي کنند.به گزارش مهر، در هفته هاي آينده مباحث مربوط به تعيين مزد سال آينده کارگران و مشمولان قانون کار داغ تر خواهد شد و نمايندگان کارگران، کارفرمايان و دولت گفتگوهاي جديدي را در اينباره انجام خواهند داد. تاکنون چندين مرحله مذاکره و رايزني در قالب شوراي عالي کار برگزار شده است.

کارگران معتقدند شوراي عالي کار بايد تدابير مناسبي را براي افزايش قدرت خريد کارگران در سال آينده بيانديشد و در اين زمينه لازم است تا دولت نيز بسته هاي حمايتي مستقيمي را از نيروي کار کشور ارائه و آن را در سال آينده عملياتي کند.

به گفته مقامات کارگري، قدرت خريد کارگران در طول سال هاي اخير تا 72 درصد کاهش يافته و اين کسري در حال حاضر باعث مسائل معيشتي براي کارگران داشته است؛ از اينرو لازم است تا تصميمات مناسبي در اينباره اتخاذ شود.

از سوي ديگر، کارفرمايان اعتقاد دارند به دليل عدم حمايت هاي لازم دولت از توليد داخل و ناتواني آنها در تامين هزينه هاي زندگي کارگران، افزايش هاي بيشتر از وضعيت موجود در توان آنها نيست و اين دولت است که اينبار بايد وارد عرصه شود و به معيشت کارگران کمک کند چون آنها براي سال آينده نيز امکان افزايش قابل توجه مزد نيروهاي کاري خود را نخواهند داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته