جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4924

 طرحهاي خطوط لوله و مخابرات نفت ايران در دهه فجر 

 ساخت انبار نفت جديد کرمان و خط لوله سوخت رساني به نيروگاه زنجان از طريق ويديو کنفرانس در شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران کليد خورد.به گزارش آفرينش، مدير عامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ايران در نشست خبري از افتتاح و اجراي چند پروژه همزمان در گرامي داشت سي و ششمين سالگرد انقلاب اسلامي ايران خبر داد.

عباسعلي جعفري نسب درباره پروژه عملياتي اين شرکت گفت: ساخت خط لوله انشعابي سوخت رساني به واحدهاي سه و چهار نيروگاه سلطانيه زنجان به طول 6,5 کيلومتر و قطر 10 اينچ امروز بطور رسمي آغاز مي شود.وي با بيان اينکه اين خط از خط لوله اصلي که در آزادراه قزوين، زنجان است منشعب شده است که قرارداد آن به صورت pc اجرا مي شود.

جعفري نسب اعتبار اين پروژه را 80 ميليارد ريال اعلام کرد و اظهار کرد: با اجراي اين پروژه به ميزان قابل توجهي از حرکت تانکرهاي نفتکش در جاده هاي کشور کاسته خواهد شد و مصرف سوخت (در مراحل انتقال) نيز کاهش خواهد يافت.

او درباره ساخت انبار نفت جديد تاسيسات انتهايي کرمان نيز گفت: اين انبار در محدوده خارج از شهر کرمان احداث خواهد شد و طراحي اوليه آن به صورت EPC بوده است.مدير عامل شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت با بيان اينکه با استفاده از تجهيزات باقيمانده از ساير پروژه ها توانستيم 6 تا 8 ميليارد تومان از هزينه اين طرح را کاهش دهيم، افزود: برآورد هزينه اجراي پروژه سي ميليارد ريال است.جعفري نسب با بيان اينکه به تازگي شبکه LAN در اين شرکت راه اندازي شده است، گفت: با اين اقدام امکان بهره برداري و استفاده از سيستم هايي چون اسکادا، تله مديسن، اتوماسيون اداري و ... در سطح وسيعتري امکان پذير شده است.

وي ادامه داد: در گذشته شبکه VAN در اين شرکت وجود داشته است، اما با راه اندازي اين شبکه و توسعه آن به همه مناطق يازده گانه امکان دسترسي تعداد زيادي کاربر به شبکه و استفاده از خدمات در سطح وسيع فراهم شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته