جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/19 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4924

 استقلال مقابل استقلالي هاي مغضوب!  

هفته بيستم ازرقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور ازامروز يکشنبه با برگزاري دو ديدار آغاز مي‌شود که دو تيم بالاي جدولي استقلال و نفت در خانه به فکررسيدن به صدر جدول هستند، هرچند اين عنوان موقتي است اما مي‌تواند با کمک سپاهان، قطعي هم شود. ديدارهايي که در زير به آنها اشاره مي‌شود:

نفت تهران - سايپا البرز

تبديل شکست به تساوي با10 بازيکن دراصفهان،هرچند نتيجه خوبي براي شاگردان عليرضا منصوريان بود اما اين نتيجه با توجه به پيروزي فولاد در دربي اهواز، سقوط نفتي‌هاي پايتخت نشين از صدر به رده دوم جدول را رقم زد.چهار روز پس از آن تساوي، نفت تهران در ورزشگاه خانگي ميزبان سايپا است و اگر بتواند دراين بازي به پيروزي دست يابد، دوباره صدرجدول رااز فولاد پس مي‌گيرد. هرچند اين صدرنشيني موقت است اما با توجه به اينکه فولاد در اين هفته ميزبان سپاهان اصفهان بوده وممکن است درآن بازي سخت امتياز از دست بدهد، نفتي‌ها با گرفتن3 امتياز ازسايپا، در پايان ديدارهاي اين هفته، دوباره صدرنشين مي‌شوند.البته تساوي يا باخت شايد نماينده ايران درپلي‌آف ليگ قهرمانان آسيا را به رده پنجم هم بفرستد،به همين دليل نفتي‌ها با هدف پيروزي در اين مسابقه به ميدان مي‌روند،هرچند سايپا هم حريفي ساده‌اي نيست و براي جبران شکست خانگي هفته پيش برابر استقلال، به فکر موفقيت در اين مسابقه است.شاگردان مجيد جلالي که با باخت در بازي گذشته،رده ششم راازدست داده و از مدعيان بالاي جدول هم فاصله گرفتند، به امتياز کامل اين بازي نياز دارند زيرا در صورت ناکامي، شايد هفته بيستم را با سقوط به نيمه پائين جدول به پايان برسانند.

استقلال - پيکان

اين بازي ازدونظر قابل اهميت است، يکي بعد نتيجه و ديگري حضور نفرات خاص روي نيمکت و ترکيب دو تيم. استقلال ميزبان اين بازي، بعد از دو پيروزي متوالي در ليگ برتر،به رده سوم رسيده واميدواراست با کسب سومين برد پشت سر هم، موقتا به صدرجدول صعود کند.استقلال در اين بازي رودروي تيمي قرار مي‌گيرد که سرمربي آن صمد مرفاوي است، دستيار پيشين قلعه‌نوعي و سرمربي قبلي استقلال.

همچنين درون دروازه آنها سيدمهدي رحمتي ايستاده که در ابتداي فصل به خاطراختلاف با قلعه‌نوعي، ازاستقلال جدا شد و به پيکان پيوست. ساموئل هافبک فصل پيش استقلال هم در خط مياني پيکان بازي مي‌کند و همه اين مسائل حساسيت‌هاي اين بازي را افزايش داده است.

در کنار اين بازيکنان بايد به احمد جمشيديان و سياوش اکبرپوربازيکنان فصل گذشته استقلال هم اشاره کرد که اين فصل در ترکيب پيکان هستند و مصاحبه‌هاي آنها عليه کادر فني و سرمربي استقلال، به حساسيت‌هاي اين بازي مي‌افزايد.تيم پيکان هفته پيش سومين تساوي متوالي خود در ليگ برتررا مقابل گسترش فولاد تجربه کرد، تيمي که آخرين باردرهفته دوازدهم طعم پيروزي را چشيده است. پيکاني‌ها براي فرار از وضعيت فعلي وخطر سقوط به رده پائين‌تر از يازدهمي، نبايد در اين بازي امتياز از دست بدهد.حال بايد ديد در اين بازي استقلال با کسب سومين مساوي متوالي، روزهاي خوبش را ادامه مي‌دهد و يا پيکان با بردن استقلال، وضعيت بهتري را با کادرفني جديدش تجربه خواهد کرد، کادري که هنوز با پيکان پيروز نشده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته