جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/11/29 - روزنامه سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 4932

 رييس جمهوري:
 به بهانه "تعامل و مذاکره" با دنيا پيشرفت‌هاي علمي را کنار نمي‌گذاريم 

 
رئيس جمهور کشورمان با اشاره به تلاش دشمنان در استفاده از حربه‌ي بهانه‌گيري تصريح کرد:‌ تلاش دولت يازدهم اين است که حربه بهانه‌گيري را از دست قدرت‌هايي که عليه ملت ايران تلاش مي کنند، بگيرد.به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام و المسلمين حسن روحاني رئيس جمهور کشورمان در مراسم گراميداشت روز فناوري فضايي با اشاره به دستاوردهاي دانشمندان و محققان کشورمان در زمينه‌ي فناوري‌هاي فضايي خاطر نشان کرد: و در بازديدي که از نمايشگاه دستاوردهاي فناوري فضايي داشتم، مشاهده کردم که ملت ايران و دانشمندان و محققان همگي در اين زمينه مصمم هستند و تصميمي قاطع براي پيشرفت و سلطه در اين فناوري گرفته‌اند.

روحاني همچنين به بيان ويژگي‌هاي دانش هوا و فضا پرداخت و با اشاره به راهبردي بودن اين دانش خاطر نشان کرد:‌ دانش هوا و فضا دانشي است که زماني کشوري وارد آن مي‌شود، در واقع ابعادي از اقتدار ملي خود را توسعه داده است. وي در ادامه به بيان علل عدم توقف مسير پيشرفت‌هاي علمي در کشور پرداخت و خاطر نشان کرد:‌ نخستين اصلي که موجب پيشرفت روز افزون ما در زمينه‌ي فناوري شده است، اراده ملي در اين زمينه است. امروز از بالاترين رده کشور يعني مقام معظم رهبري تا مردم عادي همه مصمم هستند و اين اراده وجود دارد که بايد در زمينه‌ي فناروي‌هاي پيشرفته از جمله هوا و فضا ، بسترها و زمينه‌هاي لازم براي صاحب نظران و دانشمندان را آماده کنيم. وي با تاکيد بر اين که استعداد ملت ايران يکي ديگر از دلايل عدم توقف پيشرفت‌ها در کشور است به پيشرفت کشور درزمينه‌ي فناوري‌هاي مختلف اشاره کرد و گفت: امروز نه تنها فناوري هوا و فضا، بلکه در همه‌ي زمينه‌هاي مختلف فناوري از جمله بيوتکنولوژي، نانو، فناوري هسته‌اي، داروسازي و علوم پزشکي ، کشور پيشرفته‌اي هستيم و مي‌توانيم خود را در سطح دنيا عرضه کنيم.

روحاني درادامه به پيشرفت‌هاي کشور در عرصه‌ي علوم هسته‌اي اشاره و تاکيد کرد: در دولت يازدهم در زمينه ي هسته‌اي پيشرفت‌هاي بسيار مهمي انجام گرفته است، اما به دليل پر سر و صدا بودن مذاکرات هسته‌اي اين فعاليت‌ها و پيشرفت‌ها مقداري تحت الشعاع قرار گرفتند .

وي همچنين با تاکيد بر اين‌که در دولت يازدهم با شتاب بيشتري در حال تلاش در زمينه‌ي علوم هسته‌اي هستيم گفت:‌ نه تنها در دولت يازدهم، بلکه در جمهوري اسلامي ايران براي پيشرفت در علم و دانش از کسي اجازه نمي‌گيريم و نخواهيم گرفت. هيچ کس اين گونه فکر نکند که ما در حال تعامل و مذاکره با دنيا هستيم پس مي‌خواهيم پيشرفت‌هاي علمي را کنار بگذاريم. روحاني خاطر نشان کرد‌: بحث مذاکره ما اين نيست که علمي کنار گذاشته مي‌شود، بلکه در کنار تمام پيشرفت‌هاي علمي ما با قدرت پيش خواهيم رفت. رئيس جمهور با بيان اين که کار دولت اين است که بهانه را از دشمن بگيرد ادامه داد: گاهي دشمنان ما مي‌خواهند در يک توطئه‌ي علمي بهانه گيري کنند و به مردم کشور فشار وارد کنند. برخي از کلمات، جملات و موضع گيري‌ها به دشمن در اين بهانه‌گيري هاو طرح اتهامات ناروا عليه کشور کمک مي‌کند، در همين راستا تلاش دولت اين است که حربه بهانه گيري از دست قدرت‌هايي که عليه ملت ايران تلاش مي‌کنند را بگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته