جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4939

 ميز خبر 

"خليفه حفتر" درصدد تشکيل شوراي عالي نظامي درليبي

منابع آگاه اعلام کردند که خليفه حفتر، فرمانده کل ارتش ليبي سفر خود را که قرار بود براي ديدار با مقامات رژيم صهيونيستي در امان پايتخت اردن داشته باشد به تعويق انداخته و در هفته گذشته نيز دو بار به صورت محرمانه به مصر سفر کرده است. به گزارش الجزيره، اين تحرکات خليفه حفتر پس از آن صورت مي‌گيرد که ارتش مصر پس از کشته شدن 21 مصري توسط داعش در ليبي مواضع اين گروه را در شهر درنه در شرق ليبي هدف قرار داد.

منابع که خواستند نامشان فاش نشود، در مصاحبه با روزنامه فرامنطقه القدس العربي گفتند که خليفه حفتر 400 کانتينر را از نظام مصر تحويل گرفته است که شامل سلاح‌هاي مختلفي مي‌شود تا اين سلاح‌ها را در ميان نيروهاي خود در ليبي توزيع کند.

رژه نيروهاي آمريکايي و ناتو در 300 متري مرز روسيه

ماشين آلات زرهي ارتش آمريکا در اقدامي که بيانگر بدتر شدن روابط بين واشنگتن و مسکو است، به رژه و نمايش در يکي از شهرهاي استوني هم مرز با روسيه پرداختند.

به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، رژه نيروهاي مسلح آمريکا و ناتو متشکل از 100 سرباز انگليسي، هلندي، ليتوانيايي و لتونيايي در کنار ماشين آلات زرهي در شهر ناروا که با مرز باريکي از روسيه جدا مي‌شود، تنها يک يادآوري دراماتيک از مقابله نظامي در شرق اروپاست.

با اين حال سربازان آمريکايي هنگ دوم سواره نظام ارتش آمريکا به مناسبت روز استقلال استوني در شهر ناروا به رژه پرداختند؛ شهر آسيب پذيري که تنها با يک رود از روسيه جدا مي‌شود. از اين شهر مي‌توان به عنوان هدف احتمالي کرملين در صورت تمايل مقامات روسي به گسترش تنش‌ها و درگيري ياد کرد.

نتانياهو: ارتش اسرائيل خود را براي جنگ با حماس آماده کند

نخست وزير رژيم صهيونيستي که تلاش دارد با جنگ افرزوي و اظهارات تند خود آراء صهيونيست‌ها در انتخابات پارلماني آتي را به نفع خود رقم بزند، خواستار آمادگي ارتش صهيونيستي براي جنگ جديد با جنبش مقاومت اسلامي "حماس" و جنبش جهاد اسلامي فلسطين در غزه شد.

به گزارش فلسطين اليوم، بنيامين نتانياهو، نخست وزير رژيم صهيونيستي طي بازديد از مقر فرماندهي ارتش در منطقه الجنوبيه در نزديکي نوار غزه اظهار کرد که بايد آماده هرگونه حادثه احتمالي بود و ارتش بايد براي رويارويي با هر حادثه‌ غيرمنتظره‌اي در آمادگي کامل باشد. نتانياهو همچنين از "سامي ترجمان" فرمانده منطقه جنوبي ارتش خواست فريب وضعيت موجود را نخورد و با در نظر گرفتن اين مساله که هر لحظه امکان وقوع حوادث پيش بيني نشده وجود دراد، آمادگي کامل نيروهاي خود را حفظ کند.

انگليس به اوکراين نيروي نظامي مي‌فرستد

نخست‌وزير انگليس اعلام کرد که کشورش در يک ماه آينده براي کمک به نيروهاي اوکرايني، 75 نيروي نظامي به اين کشور اعزام مي‌کند.

به گزارش خبرگزاري اسپوتنيک، ديويد کامرون، نخست‌وزير انگليس اعلام کرد: در يک ماه آينده ما نيروهاي نظامي خود را با هدف ارائه کمک‌هايي از جمله مشاوره و آموزش نظامي به اوکراين اعزام خواهيم کرد و اين مساله چيزي است که به درخواست کي‌يف انجام مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: ما همچنين به دنبال اجراي برنامه آموزش نظامي در اوکراين هستيم تا توانايي هاي نيروهاي اين کشور افزايش يابد.نخست وزير انگليس اعلام کرد که نيروهاي اعزامي اين کشور وارد مناطق درگيري نخواهند شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته