جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4939

 يادداشت 

 معاون اول رئيس جمهور:

يارانه نقدي از اول اشتباه بود

معاون اول رئيس جمهور با ارائه گزارشي از اقدامات اقتصادي دولت در 18 ماه اخير گفت: تقسيم قيمت انرژي به عنوان يارانه نقدي، تصميمي اشتباه بود.

به گزارش مهر، اسحاق جهانگيري در مراسم روز مهندس که در پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد گفت: دولت در چارچوب سياست هاي مقام معظم رهبري در اين مدت گفتگوهاي فشرده و پيچيده اي با قدرت هاي بزرگ جهاني داشت. موضوع درباره مسائل اقتصادي پيچيده تر بود، ما در همين 18 ماه با سياست دقيق که عمده ترين آن حاکميت انضباط پولي و بانکي در تصميم گيري هاي دولت بود توانستيم تورم بالاي 40 درصد مهر 92 را به تورم 15.4 درصد در بهمن 93 برسانيم. جهانگيري گفت: با رونق اقتصادي که در همه بخش ها رخ داده رشد اقتصادي کشور امسال به 4 درصد رسيد که اين رشد در بخش هاي مختلف کشاورزي، صنعتي، نفت و گاز و خدمات پُررنگ است.

معاون اول رئيس جمهور تقسيم قيمت انرژي به عنوان يارانه نقدي را تصميمي اشتباه دانست و گفت: در حالي 42 هزار ميليارد تومان به عنوان يارانه نقدي توزيع مي کنيم که کل درآمد حاصل از افزايش نرخ حامل هاي انرژي به سختي به 32 هزار ميليارد تومان مي رسد. وي ميزان تسهيلات ارائه شده در 10 ماهه گذشته را 270 هزار ميليارد تومان اعلام کرد و گفت: عمده منابع بانکي به سمت سرمايه در گردش سوق يافته که 60 درصد آن از اين بخش بوده و 80 درصد تسهيلات بخش صنعت نيز به همين نحو تأمين شده است.

ميوه نوروزي 20 اسفند مي رسد

وزير جهاد کشاورزي گفت: توزيع ميوه شب عيد از 20 اسفند ماه جاري در ميادين ميوه و تره بار و محل هاي جديد پيش بيني شده در سطح استان ها و شهرهاي بزرگ آغاز مي شود.

به گزارش ايرنا، محمود حجتي پس از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران افزود: ميوه به ميزان کافي خريداري شده و اکنون در حال حمل از مراکز توليد به سراسر کشور است.

وي اظهارداشت: با تصميم هاي دولت، در زمينه تامين کالاهاي اساسي و ذخاير کالاهاي راهبردي وضعيت خوبي داشته ايم؛ چه کالاهايي همچون روغن، برنج و شکر که به صورت مستقيم در اختيار مردم قرار مي گيرد و چه کالاهايي همچون گندم و ذرت که غيرمستقيم به مردم ارايه مي شود يا به عنوان مثال به صورت نان در اختيار مردم قرار مي گيرد. وزير جهاد کشاورزي تصريح کرد: در حالي وارد سال 94 مي شويم که از ذخاير فوق العاده خوبي برخورداريم.حجتي توضيح داد: دولت در مورد ميوه شب عيد همچون سال هاي گذشته به ويژه در خصوص دو محصول اصلي سيب و پرتقال سعي در دخالت در بازار دارد تا مصرف کننده کمتر مورد اجحاف قرار گيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته