جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/12/09 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4940

 خبر 

 جزئيات برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 94 دانشگاه امام صادق(ع) پرديس خواهران

آزمون کارشناسي ارشد 94 دانشگاه امام صادق عليه السلام پرديس خواهران 26 فروردين ماه سال 94 برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي دانشگاه امام صادق(ع)؛ متقاضيان پذيرش در دو رشته مديريت آموزشي و معارف اسلامي و حقوق گرايش حقوق خانواده پس از شرکت در آزمون سراسري سازمان سنجش سال 94 مي‌بايد در سايت دانشگاه امام صادق عليه السلام پرديس خواهران ثبت نام نمايند.

لازم به ذکر است جهت تسهيلات بيشتر براي متقاضيان در سال 94 اين آزمون در دو نوبت برگزار و پذيرفته شدگان در اين آزمون پس از انتخاب رشته در برگه انتخاب رشته کارشناسي ارشد سازمان سنجش و آموزش کشور به آزمون شفاهي اين دانشگاه دعوت خواهند شد.سامانه ثبت نام: www.isuw.ac.ir تا 20 فروردين ماه باز خواهد بود.جهت اطلاع بيشتر از شرايط و ضوابط ثبت نام اين آزمون به پايگاه الکترونيک مذکور مراجعه فرماييد.

اعلام ظرفيت اعزام دانشگاهيان به عتبات عاليات

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان از آغاز اعزام دانشجويان به عتبات عاليات (نجف،کربلا، کاظمين) از 21اسفند ماه خبر داد و گفت: ظرفيت اعزام 3 هزارو 500 نفر اعلام شده است.

محمد زارع در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اعزام دانشجويان به عتبات عاليات از 21 اسفندماه آغاز و تا 19 فروردين ماه ادامه خواهد يافت و در اين مدت روزانه 3 کاروان از سراسر کشور اعزام خواهند شد.

وي با اشاره به ظرفيتهاي اعلام شده افزود: 3 هزار و 500 نفر از دانشگاهيان در اين دوره اعزام مي شوند.

معاون اجرايي و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهيان تصريح کرد: هزينه عتبات دانشگاهيان بسته به دوري و نزديکي به مرز متفاوت است و ميانگين قيمت به صورت زميني يک ميليون و 150 هزار تومان و هوايي يک ميليون و 650هزار تومان برآورد شده است و با انعقاد تفاهم نامه با بانك‌ تجارت براي دانشجويان وام يک ميليون توماني نيز در نظر گرفته شده است.

وي تاکيد کرد: تغيير قيمت عتبات عاليات بر اساس تغيير محاسبه نرخ ارز بوده و از سوي سازمان حج و زيارت اعلام شده است.

استفاده زياد از نشريات الکترونيکي؛

ميزان مطالعه اعضاي هيأت علمي بررسي شد

در يک طرح پژوهشي، ميزان مطالعه و استفاده اعضاي هيئت علمي از نشريات علمي بررسي شد.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس نتايج طرح پژوهشي «بررسي ميزان مطالعه و استفاده از نشريات علمي توسط اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي دولتي و استخراج رفتار مطالعاتي آن» مشخص شد، اعضاي هيئت علمي از نسخه الکترونيکي مجلات خارجي زياد استفاده مي‌کنند.

اين طرح پژوهشي توسط مريم خسروي، عضو هيئت علمي پژوهشكدهء علم‎سنجي و تحليل اطلاعات پژوهشگاه علوم و فناوري اطلاعات با هدف مشخص کردن ميزان و دلايل استفاده ‌و يا عدم ‌استفاده ‌از اين منابع اطلاعاتي در سطح دانشگاه‌ها و مؤسسات علمي انجام شده است.

به اين منظور، پرسشنامه‌اي تنظيم و به آدرس پست الکترونيکي برخي اعضاي هيئت علمي دانشگاهها و پژوهشگاه هاي تحت پوشش وزارت علوم تحقيقات و فناوري ارسال شده است.

يافته‌هاي اين طرح نشان مي‌دهد که اعضاي هيئت علمي از نسخه الکترونيکي مجلات خارجي استفاده زيادي دارند و در نقطه مقابل از نسخه چاپي مجلات داخلي خيلي کمتر استفاده مي‌کنند.

همچنين بيش از 80 درصد از آخرين مقالات مطالعه شده آنها مربوط به سال‌هاي 2014 و 1393 بوده است از نظر حوزه موضوعي نيز تفاوت معني داري در ميزان مطالعه مقالات مشاهده نشد.

نتايج اين تحقيق نشان داد که بين تعداد مقالات خارجي مطالعه شده عضو هيئت علمي و تعداد مقالات خارجي منتشره وي، نيز همبستگي معنادار مثبتي برقرار بود.

مدير مرکز تحقيقات نانو دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب:

جشنواره فناوري نانو در سال 94 توسط واحد تهران جنوب دانشگاه آزاد برگزار شود

خواجوي گفت: از رياست دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب درخواست مي‌کنيم که دومين جشنواره نانو در سال 94 توسط اين دانشگاه برگزار شود.به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران؛ رامين خواجوي، مدير مرکز تحقيقات نانو دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب در افتتاحيه اين مرکز با اشاره به سند تحول کاربردي علم و فناوري کشور گفت: کشور در زمينه نانو پيشرفت هايي کرده است و اولين نانو الياف در سال 1381 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب توليد شد علاوه بر آن فعاليت‌هاي هدفمندي در زمينه نانو در اين واحد دانشگاهي از سال 89 آغاز کرديم از جمله آن مي‌توان به تبادل تکنولوژي با شرکت‌هاي توليد کننده در زمينه نانو و توليد پودرهاي نانو ذرات اشاره کرد.

رئيس مرکز تحقيقات نانو دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب با اشاره به ظرفيت انساني اين دانشگاه در زمينه نانو اظهار داشت: 150 عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب در زمينه نانو فعاليت مي‌کنند و 50 عضو آن فعاليت‌هاي شاخصي در اين زمينه دارند.

خواجوي ادامه داد: برگزاري کارگاه هاي آموزشي و طرح‌هاي تحقيقاتي فراوان در زمينه نانو از اقدامات ديگر دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب به شمار مي رود علاوه بر آن قطب علمي فناوري نانو در اين دانشگاه راه‌اندازي شده است. وي تصريح کرد: از رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران جنوب و معاون آموزشي اين دانشگاه درخواست مي‌کنيم که دومين جشنواره فناوري نانو در سال 94 توسط دانشگاه آزاد اسلامي تهران جنوب برگزار شود.

رقابت 30 تيم در مسابقات علمي دانشجويي ساخت خمير دندان در واحد علوم دارويي

نخستين دوره مسابقات علمي دانشجويي ساخت خمير دندان در دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم دارويي به همت باشگاه پژوهشگران و نخبگان واحد و با حضور دکتر شهرام اجتماعي مهر، مدير گروه فارماکولوژي دانشکده پزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري آنا، اين مسابقه در محل دانشکده داروسازي واحد علوم دارويي با حضور هيات داوران و سي تيم فعال دانشجويي با هدف ايجاد فضاي رقابتي ميان دانشجويان، تقويت روحيه همکاري تيمي، جذب ايده هاي نوآورانه و خلاقانه در ساخت خميردندان برگزار شد.

اين مسابقه با حضور 30 تيم 3 نفره از دانشجويان در آزمايشگاه هاي صنعتي و فارماسيوتيکس واحد علوم دارويي به مدت 2 ساعت برگزار شد. شرکت کنندگان با شور و هيجان و خلاقيت خود با استفاده از مواد اوليه اي که در اختيارشان قرار داده شده بود به ساخت خميردندان پرداختند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته