جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1393/12/26 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4955

 ميز خبر 

 ظريف پس از پنج ساعت مذاکره با همتاي آمريکايي:

راه حل ها در دسترس است، اما همچنان فاصله وجود دارد

وزير امور خارجه گفت: در برخي موارد به راه حل نزديکتر هستيم و بر همين اساس مي توان گفت که 'راه حل ها در دسترس هستند، اما همچنان در برخي موارد فاصله داريم'.به گزارش ايرنا، محمدجواد ظريف پس از پايان پنج ساعت مذاکرات هسته اي مقامات سياسي - فني ايران و آمريکا در لوزان سوييس، افزود: لازم است تا روز جمعه با همه طرف ها مذاکره کنيم تا اينکه ببينم در نهايت به چه نتايچي منجر مي شود.

وزير امور خارجه در پاسخ به اين سوال که آيا در اين جلسه براي تحريم ها چشم اندازي لحاظ شد، گفت: درباره همه مسائل چشم اندازي وجود دارد.

وي با بيان اينکه اختلافات باقي مانده ميان طرف هاي مذاکره کننده بحث اصلي مذاکرات امروز بود و در جلسه درباره موضوعات بسياري از تحريم ها گرفته تا نامه اعضاي کنگره بحث و گفتگو شد، تصريح کرد: اگر چه ما نامه کنگره را يک حرکت سياسي مي دانيم، اما لازم است که موضع گيري دولت آمريکا درباره نامه نيز براي ما مشخص شود.

وزارت کشور:

در خصوص حادثه شيراز تاکنون کسي بازداشت نشده است

سخنگوي وزارت کشور گفت که تاکنون در رابطه با اتفاق رخ داده براي علي مطهري در شيراز کسي بازداشت نشده است.

به گزارش ايسنا، حسينعلي اميري در نشست خبري درباره حادثه شيراز اظهار کرد:‌ تقريبا 20 دقيقه فيلم از اين حادثه وجود دارد و تقريبا چهره‌ها در آن مشخص است.

وي با بيان اينکه در رابطه با اين موضوع تاکنون کسي بازداشت نشده است، گفت: جناب آقاي لاريجاني رئيس مجلس روز گذشته گفتند که رئيس قوه قضاييه نيز دستور پيگيري اين موضوع را داده است و ما هم از مسئولين قضايي استان فارس مي‌خواهيم به اين موضوع رسيدگي کنند.

تاييد لايحه بودجه 94 از سوي شوراي نگهبان

سخنگوي شوراي نگهبان گفت لايحه بودجه 94 تاييد شده است.

نجات‌الله ابراهيميان در گفت‌وگو با ايسنا، اظهار کرد: ديروز جلسه شوراي نگهبان به پايان رسيد و طي آن لايحه بودجه 94 به تاييد رسيد.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا ايرادات قبلي اعلام شده، پس از اعاده اين لايحه به مجلس برطرف شده‌اند يا خير گفت: نظر اکثريت اعضاي شوراي نگهبان اين بود که اين ايرادات برطرف شده‌اند و لذا اين لايحه به تاييد شوراي نگهبان رسيد. ابراهيميان در پايان گفت که در جلسه امروز شوراي نگهبان صرفا لايحه بودجه مورد بررسي قرار گرفته و شوراي نگهبان تا سال آينده جلسه ديگري برگزار نخواهد کرد.

خروج نام ايران و حزب‌الله از فهرست تهديدات تروريستي عليه آمريکا

تازه‌ترين برآورد جامعه اطلاعاتي آمريکا که همه ساله تحت عنوان «ارزيابي تهديدات جهاني توسط مدير اطلاعات آمريکا منتشر مي‌شود، نام ايران و حزب‌الله لبنان را از فهرست تهديدات «تروريستي» عليه آمريکا حذف کرده است.

به گزارش ايسنا، در اين گزارش که روز 26 فوريه توسط جيمز کلاپر، مدير اطلاعات ملي آمريکا به هيات منتخب کميته نيروهاي مسلح سنا ارائه شده، قدرت گرفتن گروه‌هاي «سني افراط‌گرا» اصلي‌ترين تهديد تروريستي براي آمريکا معرفي شده‌ است. در نظرسنجي اخير گالوپ از مردم آمريکا در مورد کشوري که تهديد عليه آمريکا محسوب مي شود ايران از رتبه اول در سال 2012 به رتبه چهارم رسيده است.

اين تغيير نگرش با وجود تداوم تبليغات گسترده در زمينه پرونده هسته‌اي ايران است.

لو رفتن اطلاعات محرمانه اقتصادي كشور

اطلاعات امور اقتصادي و مالي هر كشوري بي شك جزو اطلاعات محرمانه و حتي سري يك كشور محسوب مي شود از اين رو دستگاه هاي اطلاعاتي هر كشوري به شدت به دنبال حفظ اين اطلاعات هستند.

به گزارش عصرخبر، اما در كشور ما گويا برعكس است، اطلاعات اقتصادي محرمانه كشور به راحتي در اختيار كشور خارجي قرار گرفته و هر لحظه امكان لو رفتن آن وجود دارد.در دولت سابق در اقدامي عجيب و البته گويا بدون تاييد نهادهاي مسئول، سازمان امور مالياتي كشور طراحي و پشتيباني سيستم جمع آوري اطلاعات مالياتي موديان كشور را به شركتي فرانسوي سپرده است.

گذشته از اينكه دسترسي به اطلاعات موديان مالياتي كشورمان به طور كامل در اختيار اين شركت فرانسوي قرار گرفته، تمام اطلاعات در سرور اين شركت فرانسوي ذخيره مي شود!

تلاش‌هاي ديپلماتيك آمريكا براي عادي سازي روابط با كوبا

مذاکره‌کننده آمريکا براي عادي‌سازي روابط با کوبا به هاوانا بازگشت و اين در حالي است که هزاران تن از حاميان ونزوئلا در بحبوحه تنش با واشنگتن راهپيمايي برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه، "روبرتا جاکوبسن"، ديپلمات ارشد آمريکا در امور آمريکاي لاتين در راستاي اجراي تصميم دو جانبه آمريکا و کوبا براي حل اختلافات ميان اين دو دشمن جنگ سرد براي عادي‌سازي روابط پس از پنج دهه خصومت تلاش مي‌کند.

کوبا نزديکترين شريک منطقه‌اي ونزوئلا محسوب مي‌شود. کمک ونزوئلا موجب سرپا نگه داشتن اقتصاد کوبا شده است اما اقتصاد ونزوئلا نيز به مشکل برخورده است و به رغم اينکه اين کشور بزرگترين ذخاير نفت جهان را دارد به سمت بحران اقتصادي حرکت کرده و بالاترين نرخ تورم و کمبود کالاهاي اساسي را رقم زده است.

توافق گروه‌هاي يمني بر سر تشکيل شوراي رياست‌جمهوري

منابع حزبي در يمن اعلام کردند که گروه‌هاي سياسي در صنعاء با تشکيل شوراي رياست‌جمهوري موافقت کرده‌اند.

در همين حال اخبار ضد و نقيضي درخصوص پايان شورش فرمانده نيروهاي امنيت ويژه يمن در عدن منتشر شده است. به گزارش ايلنا، برخي منابع حزبي يمني در مصاحبه با روزنامه الحياه اعلام کردند که گروه‌هاي سياسي يمني در صنعاء با حوثي‌ها بر سر تشکيل شوراي رياست‌جمهوري به توافق رسيده‌اند اما دو حزب اصلاح (اخوان‌المسلمين) و حزب ناصري (ملي‌گرا) در جريان مذاکرات سکوت کرده‌اند و همچنان بر حمايت از عبد ربه منصور هادي، رئيس‌جمهوري يمن تاکيد دارند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته