جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4978

 بخش بين‌الملل جشنواره فيلم فجر افتتاح شد 

دبير سي و سومين جشنواره فيلم فجر در مراسم افتتاحيه بخش بين الملل اين جشنواره گفت: جشنواره فجر مي خواهد به معرفي سينمايي بپردازد که تعالي بشريت براي آن بسيار اهميت دارد.به گزارش مهر، مراسم افتتاحيه بخش بين الملل سي و سومين جشنواره فيلم فجر عصر روز شنبه پنجم ارديبهشت ماه در فضاي باز پرديس سينمايي ملت با حضور سفيراني از کشورهاي مختلف، سينماگران خارجي، حجت الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي، عليرضا رضا داد دبير سي و سومين جشنواره فيلم فجر و سينماگران ايراني برگزار شد.

در ابتداي اين مراسم عليرضا رضاداد که به دليل وزش باد شديد تصميم داشت کوتاه سخنراني کند، گفت: حضور سينماگران و سفيران خارجي را به اين مراسم تبريک مي گويم و اميدوارم تجربه حضور در چنين جشنواره اي براي آنها با توفيقات بسياري همراه باشد. به هنرمندان و سينماگراني که در اين مراسم حضور دارند بايد بگويم که آنها در واقع امروز ميزباني سينماي منطقه و جهان را بر عهده دارند و از آنها به خاطر اين همکاري تشکر مي کنم و نيازي به تکرار نيست که بگويم صاحبان اين خانه سينماگران هستند.

وي با اشاره به اينکه براي اولين بار بخش بين الملل سي و سومين جشنواره فيلم فجر به صورت مجزا برگزار مي شود، تاکيد کرد: در ابتدا 16 دوره بخش بين الملل اين جشنواره به صورت غير رقابتي و 16 دوره بعد به صورت رقابتي برگزار مي شد و امسال و در نهايت بخش بين المللي سي و سومين جشنواره فيلم فجر به صورت کاملا مجزا و مستقل برگزار مي شود.

دبير سي و سومين جشنواره فيلم فجر اشاره کرد: فرهنگ گرچه در هر جامعه اي مضامين مختلفي دارد اما مفهوم جهاني آن يکسان است، رشد آن جز با تعاون امکانپذير نيست و سينما در اين زمينه نقش مهمي را ايفا مي کند. درخشان ترين نوع گفتگو، گفتگو از طريق سينما است و اين نوع گفتگو به رشد فرهنگ کمک مي کند.در ادامه اين مراسم حجت الله ايوبي رئيس سازمان سينمايي گفت: مطمئن هستم برگزاري اين جشنواره با موفقيت همراه است. روز گذشته به دليل گرما دعا کرديم تا در طول برگزاري اين مراسم نسيمي بوزد، انگار دعاي ما مستجاب شده و به جاي نسيم، طوفان وزيد.وي در پايان گفت: بخش بين الملل جشنواره که در بهار برگزار مي شود مي تواند به معناي بهار سينماي کشورهاي شرقي، اسلامي و منطقه باشد و هدفي جز همکاري سالم بين اين کشورها ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته