جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4979

 ميــزخبر 

با هماهنگي مجمع تشخيص مصلحت نظام؛

سند چشم‌انداز 20 ساله يکي از موارد آزمون استخدامي دولت مي‌شود

با هماهنگي مجمع تشخيص مصلحت نظام و دولت، متن سند چشم‌انداز 20 ساله از اين پس به عنوان يکي از موارد آزمون استخدامي کارکنان دولت لحاظ مي‌شود.به گزارش ايسنا، ابراهيم مداحي رييس کميسيون چشم‌انداز و امور نخبگان دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام با اعلام اين خبر گفت: با هماهنگي‌هاي صورت گرفته با معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رياست جمهوري، سند چشم‌انداز 20 ساله جمهوري اسلامي ايران از اين پس به عنوان يکي از موارد آزمون استخدامي کارکنان دولت خواهد بود.

رييس کميسيون چشم‌انداز و امور نخبگان دبيرخانه مجمع تشخيص مصلحت نظام تصريح کرد: طي مذاکراتي که با آقاي محمود عسگري‌آزاد جانشين سرپرست معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهوري داشته‌ايم مقرر شد بنا به اهميت مباحث چشم‌انداز و آينده‌پژوهي متن سند چشم‌انداز جمهوري اسلامي ايران در افق 1404 به عنوان يکي از مواردي که داوطلبان استخدام در دستگاه‌هاي دولتي بايد از آن آگاه باشند در آزمون استخدامي لحاظ شود.

وزير دفاع عراق: كارشكني سياسيون در روند آزادسازي الانبار

وزير دفاع عراق با بيان اينکه برخي از سياستمداران در روند عمليات آزادسازي الانبار کارشکني مي‌کنند، تاکيد کرد اخبار منتشر شده درباره شکست‌هاي ارتش در استان الانبار صحت ندارد و هدف از آنها فشار بر وزارت دفاع است.خالد العبيدي، وزير دفاع عراق در مصاحبه با شبکه سومريه‌نيوز گفت: وزارت دفاع از سوي برخي براي به شکست کشاندن فعاليت دولت هدف قرار گرفته و منفعت طلب‌هاي سياسي باعث سرخوردگي ما شده‌اند.اين اظهارات العبيدي به دنبال انتشار اخباري مبني بر سقوط منطقه استراتژيک ناظم الثرثار در شمال الانبار به دست داعش و کشته شدن ده‌ها نظامي عراقي ايراد شده است.

العبيدي گفت: اظهارات برخي از سياستمداران تنها بر فعاليت خالد العبيدي تاثير نمي‌گذارد بلکه فعاليت وزارت دفاع و فرماندهان نظامي در ميدان نبرد را هم تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد. يکي از سياستمداران نيز به زعم اينکه دولت سربازان را به سمت کشتارگاه مي‌فرستد، از آنها خواسته تا سلاح‌هاي خود را زمين بگذارند.

به تاخير افتادن عمليات آزادسازي موصل

يکي از رهبران ترکمان‌هاي عراقي از به تاخير افتادن عمليات آزادسازي شهر موصل به بعد از ماه رمضان خبر داد.به گزارش خبرگزاري آناتولي ترکيه، نورالدين قبلان، يکي از رهبران ترکمان‌هاي عراق اعلام کرد که در حال حاضر حدود دو ميليون تن در موصل زندگي مي‌کنند و اين مساله ايجاد برنامه نظامي براي آزادسازي شهر را سخت مي‌کند.

وي تاکيد کرد: برنامه‌هاي ايجاد شده براي آزاد سازي موصل بر همين اساس تغيير مي‌کند و اين مساله لزوم به تاخير انداختن عمليات را به بعد از ماه رمضان مي‌طلبد.پيشتر نيچيروان بارزاني، نخست وزير اقليم کردستان عراق نيز با اعلام اينکه دولت بغداد برنامه خاصي براي آزادسازي موصل ندارد از تاخير احتمالي در انجام اين عمليات سخن گفته بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته