جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/08 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4979

 يک متخصص پوست و مو در گفت و گو با آفرينش؛
 رنگ موهاي شيميايي باعث آسيب جدي به مو مي شوند 

يک متخصص پوست و مو با تاکيد بر اينکه رنگ موهاي شيميايي باعث آسيب جدي به مو مي شوند، گفت: اگر در سال 3 تا 4 نوبت مو رنگ شود آسيب زيادي به مو نمي رسد اما اگر بيشتر از اين تعداد باشد ممکن است آسيب جدي به مو بزند.

دکتر امير هوشنگ احساني در گفت و گو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: بيشتر افراد به مواد شيميايي موجود در رنگ موها حساسيت دارند و اين آلرژي در موها بروز نمي کند بلکه در اطراف مو و در موارد شديد باعث التهاب و تورم چشم و اطراف آن مي شود. وي ادامه داد: اين حساسيت پوستي باعث مشکلات پوستي در کناره هاي گردن و ايجاد اگزوما در افراد مي‌شود همچنين خارش پوست سر، ناحيه پيشاني، گوش، پشت گردن و صورت نيز از ديگر عوارض افراط در مصرف رنگ مو‌ها است.

اين دانشيار دانشکده علوم پزشکي تهران در خصوص علل ايجاد مو خوره در افراد خاطر نشان کرد: بستن مو به مدت زياد، دست زدن زياد به مو، بافتن، سشوار و اتو مو در دراز مدت نه تنها باعث از بين رفتن مو بلکه در اثر از بين رفتن چربي مو باعث خشکي، شکنندگي، زبر شدن و مو خوره مي شود.

احساني با اشاره به اينکه بعد از استحمام و بين 24 تا 48 ساعت مي توان تشخيص داد که مو چه جنسي دارد و بر اساس آن عارضه را درمان کرد، تاکيد کرد: براي درمان موخوره و کاهش عوارض مو با توجه به جنس مو مي توان از نرم کننده ها و شامپو ها استفاده شود. عدم استفاده انواع ژل ها و حالت دهنده‌هاي مو مي‌تواند راهکار مناسبي براي درمان موخوره باشد.

اين عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران با تاکيد بر اينکه افرادي که موهاي خود را به دفعات رنگ مي‌کنند بيشتر از ديگران در معرض آسيب قرار دارند در پايان بيان داشت: شانه نزدن، محکم نبستن و چرب کردن مو ها با روغن هاي گياهي بسيار کمک کننده است اما اگر هيچ کدام از اين روش‌ها موثر نبود تنها راه از بين بردن مو خوره کوتاه کردن است.

تهيه و تنظيم: فاطمه سعادتي


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته