جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4984

 معاون نيروي انساني ناجا خبر داد:
 اعطاي کسرخدمت به سربازان ساعي 
 برگزاري جشنواره سرباز به ميزباني ناجا

معاون نيروي انساني ناجا ضمن تشريح جزييات برگزاري هفتمين جشنواره جوان سرباز، گفت : اکثريت شهدا و جانبازان در نيروي انتظامي را سربازان شامل مي‌شوند.

به گزارش ايسنا، سردار محمدتقي عصار با اشاره به برگزاري هفتمين مرحله از جشنواره جوان سرباز اظهار کرد: اين مرحله از جشنواره به ميزباني نيروي انتظامي برگزار شده و در آن سربازاني از ستاد کل نيروهاي مسلح، ارتش جمهوري اسلامي، سپاه پاسداران، وزارت دفاع و نيروي انتظامي شرکت کرده‌اند.

وي سربازان را فداکارترين قشر در نيروهاي مسلح دانست و گفت: اکثريت شهدا و جانبازان ما در نيروي انتظامي را سربازان شامل مي‌شوند و ما اين جشنواره‌ها را نيز با هدف تکريم از سربازان و زحمات آنان برگزار کرده‌ايم.

عصار با بيان اينکه اين جشنواره نهم خردادماه برگزار خواهد شد، گفت: 10 شاخص براي ارزيابي سربازان در نظر گرفته شده که عبارتند از؛ سرباز دفاع، امنيت و اقتدار، سرباز ايثارگري و فداکاري، سرباز وظيفه‌شناسي و اقدام برجسته، سرباز امور فرهنگي و هنري و تبليغاتي، سرباز دينداري و بصيرت، سرباز خلاقيت و فناوري، سرباز ورزش و تربيت‌بدني، سرباز نظم و امنيت اجتماعي، سرباز سازندگي و تفکر بسيجي، سرباز مسووليت‌پذيري و خانواده.

وي با بيان اينکه با بررسي اين شاخص‌ها در مجموع 600 نفر در مرحله اوليه اين جشنواره پذيرفته شدند گفت: از اين 600 نفر، 129 نفر وارد مرحله بعدي شدند و در نهايت نيز از 36 نفر از آنها تقدير خواهد شد.

همچنين از ميان 36 نفر برگزيده نيز 10 نفر به جشنواره مشترک نيروهاي مسلح معرفي خواهند شد که در اين جشنواره نيز 36 نفر تقدير شده که به ترتيب 12، 10، 9، 3 و 2 سرباز از ارتش، ناجا، سپاه، وزارت دفاع و ستاد کل انتخاب خواهند شد.

بکارگيري سربازان تا شعاع 300کيلومتري محل سکونت

معاون نيروي انساني ناجا از اجراي آمايش طرح سرزميني سربازان در نيروي انتظامي خبر داد و افزود: اين طرح هم‌اکنون به مرحله اجرا در آمده و براساس آن تمامي سربازان شاغل در نيروي انتظامي حداکثر تا شعاع 300 کيلومتري محل سکونت خودشان به کار گرفته خواهند شد و اينطور نيست که سربازي از شرق کشور به غرب کشور اعزام شود. همچنين در اين طرح اولويت نخست به کارگيري سربازان در استان محل سکونت‌شان است و اگر در آن استان ظرفيتي وجود نداشته باشد، نهايتا سرباز به استان مجاور اعزام خواهد شد.

سربازان فوق‌ليسانس و بالاتر در ناجا مانند نيروي کادر هستند

معاون نيروي انساني ناجا با بيان اينکه در مجموعه نيروي انتظامي سربازان با مدرک کارشناسي ارشد و بالاتر مانند نيروي کادر هستند، گفتند: با اين دسته از سربازان مانند پرسنل رسمي نيروي انتظامي برخورد شده و آنها وظايفي مانند نيروي کادر را انجام مي‌دهند البته حقوق اين دسته از سربازان از حقوق نيروهاي کادر کمتر است.

اعطاي کسر خدمت به سربازان ساعي

عصار در ادامه درباره چگونگي تکريم سربازان اظهار کرد: در نيروي انتظامي سالانه بيش از 3000 سرباز به عنوان سرباز ساعي تقدير مي‌شود و به بخشي از اين سربازان کسري خدمت يک ماهه اعطا مي‌شود. وي ادامه داد:‌ ما همچنين براي سربازان شهيد و جانبازمان نيز همان تسهيلاتي که براي پرسنل کادر تصويب شده را در نظر گرفته‌ايم و خانواده سربازان شهيد و جانباز ما مستمري دريافت مي‌کنند. معاون نيروي انساني ناجا درخصوص طول مدت سربازي گفت: در حال حاضر با تدبير ستاد کل نيروهاي مسلح و با توجه به استقبالي که صورت گرفت، طول مدت سربازي 21 ماه است که اين مدت در مناطق عملياتي غيردرگير 19 ماه، مناطق عملياتي درگير 18 ماه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته