جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4985

 ميز خبر 

 «شجريان» حضورش در ارکستر ملي را تاييد کرد

معاونت هنري تکذيب کرد

محمدرضا شجريان در اظهار نظري خبر حضورش در «ارکستر سمفونيک ملي ايران» را تاييد کرد. از طرفي بنياد رودکي با رد اين خبر اعلام کرد که تاکنون دعوتي از هيچ هنرمندي صورت نگرفته است. به گزارش فارس، روز دوشنبهخبرگزاي فارس در گزارشي بر اساس شواهد موجود و رفت و آمدهاي اخير محمدرضا شجريان در پشت صحنه ارکستر سمفونيک ملي ايران و صحبت‌هاي صورت گرفته او با مديران معاونت هنري،‌ براي همکاري اين خبر را منتشر کرد.

در پي انتشار اين خبر محمدرضا شجريان که در مراسم همايش بين‌المللي حافظ حضور يافته بود، در گفتگويي با باشگاه خبرنگاران جوان خبر حضورش در «ارکستر سمفونيک ملي ايران» را تاييد کرد و گفت: «حضور من در ارکستر سمفونيک در صورتي که فعاليتم ممنوعيتي نداشته باشد، از نظر خودم قطعي است.» شجريان در ارتباط با اين موضوع در سخنراني‌اش در همايش بين‌المللي حافظ عنوان کرده است: «زياده‌گويي نمي‌خواهم بکنم؛ چند سالي است که من مي‌خوانم و آنچه بايد را تا به حال خوانده‌ام و از اين به بعد هرچه بخوانم زياده‌گويي است. البته چند سالي هست که اجازه ندارم براي مردم خودم بخوانم.»

پيشتر حسين نوش‌آبادي سخنگوي وزارت ارشاد در خصوص وضعيت محمد رضا شجريان گفته بود: «آقاي شجريان چهره شناخته‌شده هنري است که خدمات خوبي به هنر ايراني داشته و منعي براي فعاليت ايشان نبوده است. شجريان دهه اول انقلاب حضور و برنامه‌هاي خوبي داشت، اما نوع رفتار‌هايش در دهه دوم انقلاب باعث شد کمي از مردم و نظام فاصله بگيرد و خودش مسئول اين کار است. با اين حال راه بازگشت براي ورود ايشان باز است به شرطي که به چارچوب‌هاي نظام متعهد باشد. نمي‌شود فردي هم معترض و منتقد شديد باشد، ضوابط و معيارهاي حاکم بر نظام را نپذيرد و هم بخواهد کار کند. شجريان بايد رفتارهاي گذشته خود را جبران کند و به موسيقي ايراني و اسلامي برگردد.»

از طرفي روابط عمومي بنياد رودکي در مورد اخبار منتشر شده در اين خصوص مبني بر همکاري اساتيد و هنرمندان موسيقي ايراني با ارکستر ملي سمفونيک ملي مطرح شده اعلام نظر کرد. اين بنياد که تحت نظر معاونت هنري وزارت ارشاد اداره مي‌شود، اعلام کرده است: برنامه‌ريزي براي آغاز اجراهاي ارکستر موسيقي ملي در حال انجام مي باشد وطبعا تا کنون دعوتي از هيچ هنرمندي صورت نگرفته است و هيچ مقام رسمي نيز ابراز نظر نکرده است، اينگونه موارد تنها گمانه زني رسانه اي مي باشد.

«رنگين کمان قصه» در خانه فرهنگ نور نقش مي بندد

کارگاه قصه گويي و کاردستي «رنگين کمان قصه» در کتابخانه شيخ فضل الله نوري خانه فرهنگ نور برگزار مي‌شود.

به گزارش آفرينش، اين کارگاه قصه گويي 17 ارديبهشت ماه از ساعت 11 با هدف آموزش صبر و شکيبايي، آرامش و مهرباني در قالب قصه گويي به گروه کودکان دبستاني اجرا خواهد شد. با توجه به اينکه از جمله بهترين راه‌هاي آموزش به کودکان بهره گيري از زبان داستان و قصه گويي به ويژه داستان‌هايي به نقل از کتب کهن و ارزشمندي چون شاهنامه، کليله و دمنه، بوستان و گلستان است، بنابراين با اجراي اين برنامه پيام داستان‌ها با بهره گيري از اهداف کلان سازمان به کودکان آموزش داده مي‌شود تا کودکان و نوجوانان با اين آثار فاخر بيشتر آشنا شوند.

علاقمندان براي حضور در اين برنامه مي توانند به خانه فرهنگ نور واقع در فلکه دوم صادقيه، بلوار آيت ا... کاشاني، بعد از تقاطع ستاري، جنب شهر کتاب نور مراجعه نمايند.

فيلم‌هاي 100 در جشنواره فيلم كوتاه بلاروس

آثار منتخب جشنواره بين المللي فيلم‌هاي 100 ثانيه‌اي در جشنواره بين المللي فيلم كوتاه بلاروس به نمايش درمي‌آيند.

به گزارش آفرينش، دبيرخانه جشنواره فيلم كوتاه بلاروس، برنامه‌هاي گسترده‌اي را براي نمايش آثار بخش ويژه فيلم 100 با عنوان «چشم اندازي به سينماي 100» در جشنواره‌هاي بين المللي پيگيري مي‌كند. با توجه به توافقات به عمل آمده، قرار است فيلم‌هاي كوتاه كوتاه جشنواره بين المللي فيلم كوتاه بلاروس (cinema perpetuum mobile) با مضامين اخلاقي نيز در بخش بين المللي دهمين جشنواره فيلم 100 به نمايش درآيند.

جشنواره فيلم كوتاه بلاروس در 4 بخش مسابقه‌اي داستاني، مستند، انيميشن، تجربي و خارج از رقابت شامل مستند، فيلم‌هاي بلاروس، برنامه فيلم سازان جوان روسي، برنامه فيلم آسيايي و برنامه فيلم‌هاي چند فرهنگي از10-19 آوريل 2015 ميلادي مورخ 20 - 29 ارديبهشت 1393 هجري شمسي، در مي‌نسك برگزار مي‌شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته