جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4987

 خبــر 

 مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني اصفهان و حومه:

60 درصد ناوگان حمل و نقل عمومي به بخش خصوصي واگذار مي‎شود

اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني اصفهان و حومه از واگذاري 60 درصد ناوگان حمل و نقل عمومي به بخش خصوصي تا پايان امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، سيد عباس روحاني ضمن اعلام اين خبر افزود: از سال 85 وزارت کشور با صدور ابلاغيه اي اعلام کرد که در راستاي اجراي اصل 44 قانون اساسي، حمل و نقل عمومي نيز به بخش خصوصي واگذار و تصدي گري شهرداري کمتر شود؛ از اين رو به تدريج واگذاري اتوبوس ها به بخش خصوصي به صورت حقيقي و حقوقي انجام گرفت. وي تصريح کرد: اصفهان عقب‌ترين کلان شهر در خصوصي سازي است به طوري که خصوصي سازي اتوبوسراني در اين شهر حدود 30 درصد پيشرفت داشته است، در حالي که خصوصي سازي در بسياري از کلانشهر‌ها بيش از 60 درصد پيشرفت کرده است.

مديرعامل شرکت واحد اتوبوسراني اصفهان و حومه با اشاره به اينکه واگذاري ها به بخش خصوصي در حالي است که نظارت کامل همچنان بر عهده اتوبوسراني است و سند اتوبوس ها نيز تا 10 سال به نام اتوبوسراني خواهد بود، تاکيد کرد: تاييد راننده هاي بخش خصوصي و نظارت از صفر تا صد بر عهده اتوبوسراني است. روحاني در توضيح نحوه واگذاري اتوبوس‌هاي شرکت واحد به بخش خصوصي گفت: واگذاري‌ها اتوبوس‌ها به بخش خصوصي بر اساس يک دستورالعمل صورت مي‌گيرد؛ اولين اولويت واگذاري، پرسنل تعديل شده شرکت واحد هستند به شرطي که تعاوني تشکيل داده باشند، اولويت دوم شرکت‌هاي پيمانکاري و اولويت سوم واگذاري اتوبوس‌ها به صورت خودمالکي به نيرو‌هاي تعديل شده يا اشخاص عادي انجام مي‎شود.

وي در ادامه از راه اندازي سيستم اطلاع رساني داخل ايستگاهها به صورت نمايشگر و سيستم اطلاع رساني صوتي داخل اتوبوسها با حمايت هاي انجام شده از سوي معاونت برنامه ريزي و معاونت فاوا خبر داد و گفت: ادامه نصب اين تجهيزات در سال 94 اتفاق مي افتد و تا پايان امسال همه ايستگاهها به نمايشگر و سيستم داخل اتوبوس ها به سامانه اطلاع رساني مجهز مي شوند.

پروژه ملي Sun wise به همت معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي در کاشان کليد خورد

کاشان - سيدحسين صدري

پروژه ملي Sun wise به همت معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي در کاشان کليد خورد.

نخستين جلسه کميته برنامه‌ريزي برخورد خردمندانه با نور خورشيد تحت عنوان پروژه ملي Sun wise با هدف کاهش آسيب‌هاي ناشي از اثرات مخرب نور خورشيد به همت گروه مهندسي بهداشت محيط معاونت بهداشتي و با همکاري دانشکده بهداشت و دفتر کارآفريني دانشگاه علوم پزشکي برگزار شد. معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کاشان در اين جلسه با اعلام اين مطلب، به آثار مخرب ناشي از توجه ناکافي مردم به چگونگي محافظت در برابر پرتوهاي ماوراء بنفش نور خورشيد اشاره کرد و گفت: سرطان پوست و آب مرواريد از جديترين آسيب‌هاي نور خورشيد است. سرطان پوست بيشترين ميزان آمار سرطان را در کاشان به خود اختصاص داده است دکتر سيد عليرضا مروجي اظهار داشت: سرطان پوست در بين مردم شهرستانهاي کاشان و آران و بيدگل بالاترين ميزان را به خود اختصاص داده است و از 502 مورد بيمار سرطاني شناسايي شده در سال گذشته، 95 مورد سرطان پوست، 89 مورد سرطان پستان و 54 مورد سرطان مثانه اعلام شده است. دکتر مروجي، به تابش شديد نور مستقيم خورشيد در بيشتر ايام سال در اين شهرستان اشاره کرد و افزود: براي مقابله با عوارض نور خورشيد بايستي از تدابير و راهکارهاي بسيار ساده و عملي استفاده شود.معاونت بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي کاشان، پوشش کامل بدن در هنگام مواجهه با نور خورشيد، استفاده از سايبانها، محافظت کامل از بدن در زمان خروج از منزل در ساعات بين 16-10، استفاده از کلاه، نقاب و چتر، استفاده از عينک آفتابي و استفاده از کرم ضد آفتاب را از راهکارهاي ساده مقابله با عوارض مستقيم نور خورشيد بيان کرد. وي تصريح کرد: بايد استفاده از اين راهکارها به فرهنگ عمومي تبديل شده و اقشار مختلف مردم با رعايت آن علاوه بر تأمين سلامت خود از هزينه هاي درماني گزاف جلوگيري نمايند.

مدير کل حريم شهرداري تهران :

ايجاد تفرجگاه در حريم منطقه 15، مانع از ساخت و سازهاي غيرمجاز مي‎شود

جنوب تهران – رضا فغاني

دکتر خانلري مديرکل حريم شهرداري تهران ضمن بازديد از حريم منطقه 15 در نشست هم انديشي با دکتر انجمني شهردار منطقه تاکيد کرد: با ايجاد تفرجگاه در حريم منطقه مي توان از ساخت و سازهاي غيرمجاز ممانعت کرد. به گزارش خبرنگار آفرينش، دکتر خانلري در اين نشست در خصوص الحاق چوبستان به مجتمع صنفي خدماتي خاوران، آماده شدن طرح کالبدي مسگرآباد و در دستورکار بودن طرح کالبدي خاورشهر و قيامدشت توضيحاتي ارائه داد و افزود: مبادي ورودي جنوب تهران نيز از جمله وظايف اداره کل حريم است که در دستور کار قرار دارد. بنابراين گزارش، دکتر انجمني شهردار منطقه نيز در اين نشست با اشاره به اينکه شهرداري منطقه در صيانت از حريم تمام تلاش خود را مي‎نمايد گفت: در اين زمينه بايست منابع طبيعي، محيط زيست و دستگاههاي مربوطه نيز پيگيري لازم را داشته باشند و شهرداري يکي از دستگاههاي حفاظت از حريم مي‌باشد. وي ضمن اشاره به لزوم انجام وظيفه هريک از ارگان ها بر ضرورت مديريت و ساماندهي در اداره حريم تاکيد کرد و افزود: در اين راستا ضمن ساماندهي ساخت و سازهاي قديمي و ممانعت از ساخت و سازهاي جديد مي بايست نقشه و راه آينده توسط کارشناسان ترسيم و اجرا شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته