جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/20 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4988

 خبر روز 

 مذاکره شل با يک شرکت داخلي براي حضور در ايران

مديرعامل شرکت نفت پارس از آغاز مذاکرات با شرکت شل خبر داد و گفت: بنا به مذاکراتي که با واسطه با اين شرکت اروپايي انجام شده براي حضور در کشور ابراز علاقمندي کرده اند.به گزارش آفرينش، حسن وفايي در يک نشست خبري در حاشيه بيستمين نمايشگاه بين الملي نفت ايران با بيان اين که ظرفيت توليد اين شرکت 150 ميليون ليتر در سال است، گفت: به دنبال توليد محصولات گريد 1 و 2 و افزايش ظرفيت به ميزان 20 درصد در سال جاري هستيم، همچنين افزايش فروش ريالي به همين ميزان را نيز پيگيري مي کنيم.

مديرعامل شرکت نفت پارس با تاکيد بر اين که اين شرکت بايد به جايگاهي بالاتر از موقعيت فعلي خود دست يابد، تصريح کرد:در صورت رفع تحريم ها رقباي بسياري وارد بازار مي شوند و شرايط براي ما سخت تر خواهد شد.

وفايي به کاهش 5 درصدي سهم بازار طي پنج سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد:به دنبال احيا کردن بازار و افزايش سهممان هستيم و اميدواريم بتوانيم بازار از دست يافته را به دست بياوريم.

وفايي مشتريان صادراتي اين شرکت را کشورهاي همسايه عراق، پاکستان،افغانستان عنوان و اضافه کرد:صادرات به چين ،کشورهاي آفريقايي و امارات نيز در برنامه قرار دارد و برنامه ما اين است که در صادرات محصولات نهايي به توفيق بيشتري دست يابيم.وي در پايان به افزايش سرمايه شرکت از 25 ميليارد به 76 ميليارد تومان در سال 93 اشاره کرد.

وزير نفت در آلمان:

توافق با غرب بايد شامل لغو همه تحريم هاي انرژي باشد

وزير نفت ايران تاکيد کرد که هرگونه توافق ميان تهران و کشورهاي عضو گروه 1+5 بايد شامل لغو همه تحريمهاي مالي و انرژي باشد. به گزارش ايسنا، بيژن زنگنه در کنفرانس امنيت انرژي برلين 2015 با عنوان «امنيت انرژي در ميان شک و ترديدها (بحرانها و قيمتها) گفت: لازم است که همه تحريمهاي مالي و نفتي برداشته شود؛ مردم ما بايد درک کنند که زمان خصومت به پايان رسيده است.

وي تاکيد کرد: آنچه پس از لغو تحريمها اهميت دارد اين است که ما بار ديگر سهم خود را از بازار جهاني به دست آوريم.وزير نفت افزود: براي ايران به عنوان کشوري که سومين يا چهارمين ذخاير بزرگ نفت جهان را دارد، قابل قبول نيست که به اندازه جمهوري آذربايجان نفت صادر کند.زنگنه تصريح کرد که توليد نفت خام ايران دستکم بايد به سطح پيش از تحريمها يعني روزانه چهار ميليون بشکه برسد.وي يادآور شد: براي رسيدن به اين هدف هفت تا هشت ماه و سرانجام براي رسيدن به سطح توليد روزانه پنج ميليون و 700 هزار بشکه به حدود سه سال زمان نياز داريم.

ايران نفت روي آب ندارد

معاون وزير نفت با اشاره به افزايش 300هزار بشکه‌اي توليد نفت و ميعانات گازي در سال 94 با تاکيد بر اينکه نفت روي آب نداريم، گفت: صادرات نفت ايران مطابق با نظام سهميه بندي اوپک است. به گزارش آفرينش ، رکن الدين جوادي در نشستي خبري درباره برنامه‌هاي افزايش توليد نفت ايران، گفت: تا دو سال آينده ظرفيت توليد نفت ايران به بيش از 700 هزار بشکه در روز افزايش مي يابد که اين ميزان توليد با سرمايه گذاري 20 ميليارد دلاري در ميادين حوزه نفتي غرب کارون به صورت بيع متقابل و استفاده از منابع مالي بند ق محقق مي شود. معاون وزير نفت با اعلام اينکه هم اکنون ذخيره سازي هاي نفت خام ايران روي آب در حد عملياتي است و حجم آن زياد بالا نيست، تصريح کرد: در حال حاضر صادرات نفت ايران بر اساس سهميه هاي تعيين شده در سازمان اوپک است.

مديرعامل شرکت ملي نفت ايران با تاکيد بر اينکه هدف گذاري ايران دستيابي به سطح توليد روزانه 5 ميليون بشکه تا پايان برنامه ششم توسعه و يک ميليون بشکه ميعانات گازي در روز است، به اين ترتيب تا پايان برنامه ششم بايد در مجموع به حدود روزانه 6 ميليون بشکه توليد نفت و ميعانات گازي برسيم، اظهار داشت: حجم توليد گاز غني بايد به روزانه يک ميليارد و 300 ميليون مترمکعب برسد که اين ميزان حدود 2 برابر سال 93 خواهد بود.

مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي:

افزايش قدرت چانه‌زني ايران دربازار نفت

مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران با اشاره به آغاز بهره برداري از 4 مخزن جديد ذخيره‌سازي نفت در پايانه خارگ، گفت: با راه اندازي اين پروژه قدرت چانه‌زني ايران در بازار نفت افزايش يافت.

سيد پيروز موسوي در گفتگو با مهر با اشاره به افتتاح رسمي و آغاز بهره برداري از چهار مخزن جديد يک ميليون بشکه اي ذخيره سازي نفت خام با حضور بيژن زنگنه وزير نفت در پايانه خارگ، گفت: با بهره برداري از اين مخازن جديد در مجموع چهار ميليون بشکه به ظرفيت ذخيره سازي نفت خام ايران در منطقه خليج فارس افزوده شد.

مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران با تاکيد بر اينکه با بهره برداري رسمي از اين پروژه در مجموع توان و ظرفيت عملياتي صادرات نفت خام ايران در خليج فارس بيش از 16 درصد افزايش يافته است، تصريح کرد: قطعا با افزايش توان عملياتي و ذخيره سازي طلاي سياه، قدرت چانه زني ايران در بازار جهاني نفت براي فروش نفت به مشتريان افزايش مي‌يابد.

اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه در اين پروژه براي نخستين بار از حدود 80 درصد ظرفيت و توان سازندگان ايراني در طراحي، ساخت، نصب و راه اندازي مخازن نفت خام استفاده شده است، خاطرنشان کرد: طرح‌هاي جديد افزايش توان عملياتي صادرات نفت خام ايران در پايانه خارگ به عنوان بزرگترين پايانه نفتي ايران در خليج فارس در حال انجام است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته