جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/21 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4989

 معاون اول رييس‌جمهور:
 توسعه صادرات وظيفه‌اي ملي و اولويت براي دولت است 

معاون اول رييس‌جمهور با تاکيد بر انجام هر اقدامات لازم که بتواند زمينه توسعه صادرات غيرنفتي را فراهم کند گفت: موضوع توسعه صادرات غيرنفتي يک وظيفه ملي و اولويت براي دولت است که اين اولويت بايد به بدنه تمام دستگاه هاي اجرايي مرتبط و زيرمجموعه‌هاي آنها منتقل شود.

به گزارش سايت رياست جمهوري اسحاق جهانگيري در جلسه شوراي عالي توسعه صادرات غيرنفتي با اشاره به دستاوردهاي دولت يازدهم در مهار تورم، مهمترين جهت‌گيري دولت براي سال 94 را رونق اقتصادي عنوان کرد و افزود: توسعه صادرات غيرنفتي مهمترين اولويت براي رسيدن به رونق اقتصادي است و استان‌هاي مرزي بايد در اين زمينه پيشتاز باشند.

وي با بيان اين‌که «براي تحقق رونق اقتصادي بايد همه بخش‌هاي اقتصادي فعال شوند» تصريح کرد: بانک مرکزي بايد با همه توان به صحنه بيايد و وزارت صنعت، معدن و تجارت نيز به عنوان متولي اصلي تجارت خارجي کشور، بايد بيش از هر زمان ديگري براي توسعه صادرات غيرنفتي وقت بگذارد.

وي همچنين با اشاره به روند رو به پيشرفت مذاکرات هسته‌اي اظهار کرد: اگر تحريم‌ها لغو شود فضاي مساعدتري براي توسعه صادرات ايجاد مي‌شود. البته لازم است در اين زمينه برنامه‌ريزي مناسبي انجام شود تا درصورت لغو تحريم‌ها ايران به انبار اجناس مصرفي شرکت‌هاي خارجي تبديل نگردد.

معاون اول رييس‌جمهور افزود: دستگاه‌هاي اجرايي متولي و مرتبط با تجارت خارجي بايد از هم‌اکنون نحوه مراودات با شرکت‌هاي خارجي را براي دوران پس از تحريم مورد بررسي قرار دهند و زمينه را به شکلي فراهم کنند که شرکت‌هاي خارجي در ايران سرمايه‌گذاري و توليد انجام دهند.

وي با تاکيد براين‌که «همه دستگاه‌هاي اجرايي بايد موضوع توسعه صادرات غيرنفتي را بعنوان مهمترين اولويت اقتصادي سال 94 به زيرمجموعه‌هاي خود ابلاغ کنند»، خواستار همراهي و همکاري حداکثري دستگاه‌هاي اجرايي با صادرکنندگان و رفع مسائل و مشکلات پيش روي آنان شد.

وي همچنين با اشاره به اهميت مشوق و جوايز صادراتي در رشد صادرات غيرنفتي کشور، از وزراي امور اقتصادي و دارايي، صنعت، معدن و تجارت و رييس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي خواست دستورالعملي شفاف و جامعدر اين زمينه تدوين کرده و پس از تصميم‌گيري قطعي در خصوص آن، اعلام عمومي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته