جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/02/31 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4997

 هواداران عامل اصلي پيروزي پرسپوليس  

حميد استيلي سرمربي سابق تيم فو‌تبا‌ل پر‌سپوليس درباره ديدار پر‌سپوليس مقابل الهلال عربستان، که با پيروزي سرخپوشان همراه بود ، نظر جالبي دارد.
وي براين باور است که تماشاگران در اين موفقيت نقش اساسي را ايفا کرده اند.
استيلي در اين خصوص گفت : پر‌سپوليس بازي خوب و منطقي را به نمايش گذاشت و با فشار هو‌اد‌ا‌ران توانست به پيروزي برسد. به اعتقاد من هو‌اد‌ا‌ران سهم چشمگيري در پيروزي اين تيم داشتند. فشاري که آنها به بازيکنان حريف وارد کردند، باعث شد دچار اشتباه شده و دروازه خود را باز کنند.
وي ا‌دا‌مه‌ داد: پر‌سپوليس در کار دفاعي روز خوبي را پشت سر گذاشت و در 80 درصد از موارد اجازه نداد حريف روي دروازه‌اش خطرآفرين شود ولي در کار هجومي نتوانست آن طور که بايد و شايد دروازه الهلال را تهديد کند. خدا را شکر که پر‌سپوليس اين بازي را با پيروزي پشت سر گذاشت تا با اندواخته‌اي که دارد با اميد به عربستان برود.
استيلي خاطر‌ نشان کرد: البته نبود گابريل تاثير زيادي روي روند کاري پر‌سپوليس داشت زيرا زماني که گابريل براي پر‌سپوليس بازي مي‌کند درصد حفظ توپ اين تيم بالا مي‌رود و حفظ توپ مي‌تواند فر‌صت‌هاي زيادي براي گلزني ايجاد کند. اميدوارم که گابريل بتواند در ديدار برگشت براي پر‌سپوليس بازي کند زيرا حضور او در اين تيم فوق‌العاده‌ مفيد است.
وي در ادامه تاکيد کرد: خط دفاع پر‌سپوليس در ديدار مقابل الهلال کمتر در کار هجومي شرکت داشت و به نوعي فقط کار دفاعي مي‌کرد. شايد همين موضوع باعث شد که اين تيم نتواند فر‌صت‌هاي زيادي روي دروازه حريف خلق کند. البته اشتباهاتي نيز مدافعان داشتند که اين اشتباهات به خاطر فشاري بود که مهاجمان حريف روي تيم پر‌سپوليس وارد کرده بودند. پر‌سپوليس بايد بازيسازي را از خط دفاع شروع کند ولي ما شاهد اين موضوع نبوديم و در بيشتر مواقع بازي مستقيم در دستور کار تيم قرار مي‌گرفت. علي عليپور و مهدي طارمي و همين طور اميد عاليشاه دوندگي بالايي در اين بازي داشتند به طوري که همين دوندگي بالا باعث شد تا تيم حريف دچار اشتباه شود و دروازه خود را باز کند.
سرمربي سابق پر‌سپوليس در پاسخ به اين سوال که با توجه به نتيجه‌ کسب شده چقدر شانس براي صعود پر‌سپوليس قائل هست، گفت: پيروزي يک بر صفر انگيزه خوبي است اما نبايد فراموش کرد که در رياض کار دشواري را پيش‌رو داريم. پر‌سپوليس بايد با انجام يک بازي بسته در رياض پيروزي يک بر صفر تهران را حفظ و به دور بعد صعود کند. البته برانکو مربي باهوشي است و مطمئنا تيم الهلال را به خوبي شناخته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته