جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

 رييس جمهوري در کنگره ملي تجليل از ايثارگران:
 سرزمين اقتصادي ما توسط شوراي امنيت و 1+5 اشغال شده است 

حجت الاسلام و المسلمين دکتر حسن روحاني که در سوم خرداد؛ سالروز آزادي خرمشهر و در هشتمين کنگره ملي تجليل از ايثارگران صحبت مي‌کرد، اظهارداشت: پاسداشت سوم خرداد به اين دليل است که مي‌خواهيم به دنيا بگوييم که هر وقت در اين کشور بخشي از سرزمين و ارزش‌هاي ما به ناروا به دست دشمن تصرف شود، اراده ملي ايرانيان، آزاد کردن خرمشهرهاي جديد است.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت، رييس جمهوري که اظهاراتش با تکبير حاضران تاييد و پشتيباني مي‌شد، با تاکيد بر اينکه "خرمشهر نماد اراده و مقاومت ملي است و ما بايد بايستيم و خرمشهرهاي جديد را آزاد کنيم"، گفت: امروز سرزمين زيباي فعاليت اقتصادي شما با دنيا، توسط 5+1، شوراي امنيت و ابرقدرتها اشغال شده است و ما با ابزار سياسي و ديپلماسي مي‌خواهيم سرزمين اقتصاد خود را که به ناورا تصرف و اشغال شده، آزاد کنيم .

دکتر روحاني افزود: بايد تمامي سرزمين هاي تصرفي اقتصادي، تجاري و علمي خود را که در سراسر جهان به ناروا اشغال شده است ، به عنوان خرمشهر و خونين شهر جديد، از دست دشمن آزاد کنيم. رييس جمهوري تصريح کرد: ما ملتي هستيم که خرمشهرها را فراموش نمي کنيم و مصمم هستيم که تمامي خرمشهرها را به دست اين ملت و هدايت مقام معظم رهبري و به حول و قوه الهي آزاد کنيم.

دکتر روحاني با تاکيد بر اينکه "سوم خرداد ما ادامه خواهد داشت و زنداني تاريخ سال 61 نيست بلکه يک حماسه و پروسه ادامه دار است"، گفت: اين پروسه تا آزادي همه خرمشهرهاي سرزمين اقتصادي، تجاري، بانکي، بيمه اي، اجتماعي، سياسي ، فرهنگي و علمي ادامه مي يابد و رسيدن به پيروزي با ايمان و اراده ملت و دولت، طولي نخواهد کشيد.

سرداران سياسي ما خرمشهرهاي جديد را آزاد خواهند کرد

رييس جمهوري تصريح کرد: بايد با ابزار سياسي و ديپلماسي سرزمين اقتصادي کشور را که به ناروا اشغال شده آزاد کنيم و سرزمين فروش نفت که عفلقيان اشغال نموده‌اند، آزاد شود؛ بايد خرمشهر نفت و اقتصادمان را آزاد کنيم و فعاليت بانکها و روابط بانکي کشور را نيز از اشغال عفلقيان جديد آزاد کنيم و همانگونه که سرداران نظامي خرمشهر را در خرداد 61 آزاد کردند سرداران سياسي ما خرمشهرهاي جديد را آزاد خواهند کرد.

رييس جمهوري گفت:ما در اين روز، براي يک کار مهم ديگر هم اينجا گردهم آمده‌ايم. ما مي‌خواهيم بگوييم که هر وقت بخشي از سرزمين ما به ناروا به دست دشمن قدار اشغال شود، اراده ما همچنان آزادسازي آن بخش سرزمين مثل آزادسازي خرمشهر در سوم خرداد خواهد بود.

دکتر روحاني تصريح کرد: صدها دولت مي‌آيند و مي‌روند اما خرمشهر و آزادي آن مي‌ماند و باعث شادي و افتخار ملت است. به حول و قوه الهي همه خرمشهرهاي ملت ايران را آزاد خواهيم کرد و اين فتح‌ها نيز در تاريخ کشور جاودانه خواهد شد. ‌

استراتژي دفاع مقدس ملت ايران در برابر متجاوزان عفلقي

رييس جمهوري با اشاره به واکنش حضرت امام (ره) به اين تجاوز که فرمودند" دزدي سنگي را آورده و به خانه ما پرتاب کرده و مردم جواب او را خواهند داد"، اظهارداشت: امام مسأله را خيلي ساده بيان کرد و در عين سادگي همه نکات اصلي درباره آنچه رخ داده و واکنشي که بايد در برابر آن انجام شود بيان کردند و اين تبديل به استراتژي دفاع مقدس ملت ايران در برابر متجاوزان شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته