جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

 بيمارستان قلب فرشچيان همدان تا 2 ماه آينده افتتاح مي‎شود 

 همدان- خبرنگار آفرينش

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي همدان بيان کرد: بيمارستان قلب فرشچيان همدان يکي از شاهکارها و هماهنگيهاي بخش دولتي و بخش خيريه است و اين مجموعه يک بيمارستان کامل و مجهز با ساختار روز دنيا مي‎باشد که از مرغوبترين امکانات در تجهيز و ساخت آن استفاده شده و ساختاري بين‎المللي دارد.

محمد رضا عباديان اضافه کرد:در ساخت و تجهيز اين بيمارستان مبلغ 30ميليارد تومان آورده خير محترم بوده و همچنين مبلغ 60ميليارد تومان خود دانشگاه هزينه کرده و تجهيز آن نيز از طرف وزارت بهداشت انجام شده است.وي افزود:مقدمات افتتاح اين بيمارستان در حال انجام است به طوري که چيدمان تختها، جلسات توجيهي پرسنل و فرآيندهاي انتقال در حال انجام است.

احتمال افتتاح پروژه با حضور وزير بهداشت

عباديان اظهاراميدواري کرد:حداکثر تا 2 ماه آينده اين پروژه افتتاح شود و همچنين تلاش مي‌کنيم تا افتتاح اين پروژه را با حضور وزير بهداشت انجام دهيم.معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي همدان در مورد ازدحام جمعيت و شلوغي در مانگاه امام خميني(ره) و شيخ الرئيس گفت: درمانگاه امام خميني از دي ماه سال گذشته به سيستم نوبت‌دهي تلفني و اينترنتي مجهز شده و مردم ديگر مجبور نيستند براي دريافت نوبت به درمانگاه مراجعه کنند.

وي گزينه بعدي مجهز شدن به سيستم نوبت‌دهي تلفني و اينترنتي را درمانگاه شيخ‎الرئيس برشمرد و گفت:وضعيت اين درمانگاه در شان مردم همدان نبوده و با مجهز شدن به سيستم نوبت‌دهي تلفني و اينترنتي از ازدحام جمعيت در اين درمانگاه نيز کاسته مي‎شود.وي درمورد آزمايشگاه رفرانس نيز گفت: آزمايشگاه رفرانس يک خدمت به مردم است که به صورت محيطي انجام مي‎شود و تمامي پرسنل آن از کارمندان معاونت درمان مي‌باشند. عباديان اذعان کرد: ما مي‎خواهيم خدمات آزمايشگاه رفرانس را به بيمارستانها منتقل کنيم زيرا که سرويس‎دهي به مردم به اين شکل را نداريم و کار غير فني است.

وي يادآور شد: با انتقال خدمات اين گونه آزمايشگاهها به بيمارستانها آزمايشگاههاي محيطي کنترل مي‎شوند و کار تصديگري در برنامه محيطي کم شده و به سمت بيمارستانها مي‎روند که در اين صورت اعتماد مردم نيز بالا مي‎رود.

داروهاي بيماران خاص و صعب‎العلاج استان چگونه تامين مي‎شود؟

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکي همدان بيماريهاي تالاسمي، هموفيلي ،MS،نارسايي کليه و دياليز را جزء بيماريهاي خاص برشمردو گفت:داروهاي بيماريهاي خاص استان تقريبا به صورت رايگان براي بيماران تامين مي‎شود. به طوري که در بيماري هاي، بيماران هموفيلي و MS خدمات و امکانات ويژه رايگان دريافت مي کنند.وي در مورد انجام دياليز در استان گفت:در استان همدان 700نفر بيمار دياليزي داروهاي خود را تقريبا رايگان دريافت مي‌کنند و خدمات دياليز در تمام شهرستانهاي استان انجام مي‎شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته