جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

 معاون عمراني شهرداري اصفهان:
 ايستگاه مترو سي و سه پل در اصفهان احداث مي شود 

 
اصفهان - راعي

معاون عمران شهري شهرداري اصفهان با بيان اينکه ايستگاه مترو سي و سه پل در22 متر زير زمين احداث مي‎شود، عنوان کرد: از ارتفاع 10 متر زير زمين در اين پروژه آب وجود داشت و روش اجراي اين پروژه از سمت بالا به پايين بود؛ از اين رو اين پروژه يکي از پروژه‎هاي مهندسي ويژه است که در چند دهه گذشته در اصفهان اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، عليرضا قاري قرآن در جمع خبرنگاران گفت: از 2 هزار و 345 ميليارد تومان مجموع بودجه سال 93، 2 هزار ميليارد تومان آن به فعاليت هاي عمراني اختصاص داده شده بود و در سال جاري نيز سهم عمراني بودجه 2 هزار ميليارد تومان است كه 70 درصد آن نقدي و 30 درصد غيرنقدي است. قاري قرآن با بيان اينكه 40 درصد از بودجه عمراني صرف تملك و 40 درصد براي اجراي پروژه‌ها هزينه مي‌شود، خاطرنشان كرد: 20 درصد باقي مانده از بودجه نيز براي نگهداري، مباحث خدمات شهري و ترافيكي هزينه مي‌شود.

قاري قرآن با اشاره به اينكه ايستگاه مترو شريعتي تكميل شده است، اضافه كرد: عمليات اجرايي ايستگاه مترو سي و سه پل در خردادماه انجام و ايستگاه مترو آزادي در شهريور ماه تكميل مي‌گردد.

معاون عمراني شهرداري اصفهان در ادامه سخنان خود به احداث تقاطع غيرهمسطح 25 آبان اشاره كرد و گفت: تقاطع غيرهمسطح 25 آبان در راستاي ساماندهي رينگ دوم ترافيكي قرار دارد.

معاون عمراني شهرداري اصفهان با بيان اينكه در حال حاضر نقشه هاي تقاطع غيرهمسطح 25 آبان آماده و پيمانكار آن نيز انتخاب شده است، تصريح كرد: تقاطع غيرهمسطح 25 آبان در دهانه 60 متري از شرق به غرب احداث مي شود همچنين مسير خط بي.آر.تي نيز در آن در نظر گرفته شده است.

قاري قرآن خاطرنشان كرد: قرارداد اجراي اين پروژه 12 ماهه است اما تمام تلاش ما بر اين است كه تا پايان سال جاري تكميل شود.

وي در بخش ديگر سخنان خود به احداث تقاطع غيرهمسطح استقلال اشاره كرد و گفت: تقاطع غيرهمسطح استقلال در محور رينگ چهارم ترافيكي در 3 طبقه احداث مي شود كه تقريبا مشابه مجموعه پلهاي دفاع مقدس است. معاون عمراني شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه از سمت خميني شهر به ميدان استقلال زيرگذر احداث مي شود، افزود: از سمت جاده تهران به خيابان امام خميني(ره) نيز روگذر احداث مي شود. قاري قرآن با بيان اينكه تراموا يكي از قويترين سيستمهاي حمل و نقل همگاني محسوب مي‌شود، افزود: قرارداد خريد 11 واگن با يك شركت از كشور جمهوري چك منعقد شده است اما تاكنون امكان اجرايي شدن اين طرح وجود ندارد.

قاري قرآن در بخش ديگر سخنان خود با اشاره به پروژه مركز همايشهاي بين المللي افزود: پروژه مرکز همايشهاي بين‌المللي اصفهان در دو بخش سالن اجلاس و فضاهاي جانبي و ويلاها در حال اجرا است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته