جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

 خبــر 

 تكميل و اجراي 103 پروژه عملياتي در شركت كارون

اهواز – خبرنگار آفرينش

103 پروژه قراردادي و دستوركاري مديريت عمليات با اعتبار 234 ميليارد ريال با استفاده از بودجه‌هاي جاري و سرمايه اي شركت بهره‎برداري نفت و گاز كارون در سال 93 تكميل و اجرا شده است.

رئيس امور مهندسي و ساختمان اين شركت گفت: از مجموع 176 پروژه مورد در خواست مديريت عمليات ، 103 پروژه اولويت دار با انجام مراحل مناقصه و به منظور پشتيباني از عمليات توليد به پيمانكاران واجد شرايط و بومي استان واگذار شد.

مهندس منوچهر حيدري نيا، افزود: از اين تعداد، سه پروژه احداث چند راهه اقماري در ميدان نفتي بنگستان منصوري، توسعه چند راهه و جداسازي لوله هاي مشترك چاه هاي ميدان نفتي آبتيمور و احداث ديوار اطراف ناحيه صنعتي كارون با بودجه سرمايه اي در سال 93 تكميل و راه اندازي شدند. وي در ادامه، پروژه هاي احداث خط لوله غير فلزي انتقال پساب از واحد نمكزدايي شماره 2 به شماره 1 اهواز، تجهيز واحدهاي بهره برداري نفت و گاز به مانيتورهاي آبپاش ثابت، احداث حصار اطراف زمين هاي تحصيلي واحد بهره برداري شماره 2 اهواز در منطقه كوي فرهنگيان، ايمن سازي كريدور خطوط لوله در محل تقاطع با تونل مترو و ساخت و نصب برجك ديده باني در مجموعه صنعتي شماره 4 اهواز را از ديگر پروژه هاي سرمايه اي شركت كارون دانست كه هم اكنون در فاز اجرايي هستند

حيدري نيا در پايان، گفت، طراحي نرم افزار كنترل هزينه و بودجه پروژه ها و بكارگيري نرم افزار برآورد هزينه پروژه ها براساس شاخص هاي مديريت برنامه ريزي و راهبردي وزارت كشور از ديگر اقدامات شاخصي است كه جهت تسريع در اجراي پروژه ها، سال گذشته در امور مهندسي و ساختمان شركت بهره برداري نفت و گاز كارون انجام شد.

بازديد مدير دفتر بهبود روشهاي بهره‌برداري فاضلاب شركت مهندسي آبفاي كشور از تصفيه‎خانه فاضلاب اراک

اراک - الهام فراهاني

مهندس وکيلي مدير دفتر نظارت بر بهبود روش هاي بهره‌برداري فاضلاب شرکت مهندسي آب و فاضلاب کشور از تصفيه‎خانه فاضلاب شهر اراک با فرايند لجن فعال متعارف بازديد نمود. به گزارش روابط عمومي شركت آب و فاضلاب استان مركزي طي اين بازديد مهندس بهمن آنالويي معاون بهره‌برداري شرکت گزارشي از وضعيت تاسيسات و تصفيه خانه هاي فاضلاب استان ارائه نموده و در ادامه مهندس وكيلي مدير دفتر نظارت بر بهبود روش هاي بهره برداري فاضلاب شركت مهندسي آب وفاضلاب كشور با اشاره به وضعيت تاسيسات و تصفيه خانه هاي فاضلاب شهر هاي استان رهنمود هايي به منظور بهبود بهره‌برداري تصفيه‎خانه هاي فاضلاب ،کنترل و هدايت فاضلابهاي صنعتي و راهکار عدم تاثير پذيري تصفيه‎خانه ها از شوکهاي احتمالي ارائه نمود.

در پايان بازديد طي جلسه اي با شرکت دانش بنيان مستقر در پارک علم و فن آوري استان مرکزي، مدير دفتر نظارت بر بهبود روش هاي بهره برداري فاضلاب شركت مهندسي آبفا كشور در جريان روند توليد دوربين هاي ويدئومتري و نحوه ارائه خدمات ويدئومتري توسط اين شرکت قرار گرفت.

تعداد مدارس خشتي در راز و جرگلان زياد است

به گزارش آفرينش مديرکل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس خراسان شمالي از بالا بودن مدارس خشتي گلي در شهرستان راز و جرگلان خبرداد.

ابوالقاسم بابايي در همايش تجليل از خيرين مدرسه ساز شهرستان راز و جرگلان، اظهار کرد: با وجود اقدامات صورت گرفته در سالهاي اخير باز هم شاهد بالا بودن تعداد مدارس خشتي و گلي در اين شهرستان نسبت به ميانگين 20 درصدي مدارس خشتي و گلي استان هستيم.وي خاطرنشان کرد: طبق آمار ارائه شده، 50 درصد فضاهاي خشتي و گلي استان خراسان‌شمالي در اين شهرستان قرار دارد.بابايي افزود: بيش از 50 ميليارد ريال اعتبار از منابع مختلف در ساخت فضاهاي آموزشي شهرستان راز و جرگلان هزينه شده است. احداث دو خوابگاه بزرگ گرکز و غلامان و سالن ورزشي غلامان از جمله طرح‌هاي آموزشي در اين شهرستان است. وي به بازديد رئيس سازمان نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس کشور از وضعيت فضاهاي آموزشي شهرستان راز و جرگلان اشاره نموده و بيان کرد: آغاز ساخت دو مدرسه و ساخت دو باب مدرسه ديگر در سال جاري از محل اعتبارات بنياد برکت در اين شهرستان از تصميمات گرفته شده از سوي وزارت‌خانه است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته