جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

 خبـــر 

 مديرکل بنياد مسکن استان تهران خبر داد؛

نگاه ويژه به بخش عمران روستاهاي استان تهران

دماوند - خبرنگارآفرينش

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران با بيان اينکه در بخش عمران نگاه ويژه‌اي به روستاها داريم، گفت: بايد بافت‌هاي روستايي حفظ شود و با الحاق زوري روستاها به شهر مخالف هستيم.

به گزارش خبرنگارآفرينش، نصرالله دهقان در نشستي که با حضور رؤساي شوراهاي اسلامي و دهياران روستاهاي شهرستان دماوند در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: با وجود اينکه شناخت کافي از جغرافيا و فرهنگ شهرستان دماوند نداريم، اما شناخت مناسبي از وظايف کاري که بايد براي روستاييان انجام دهيم، وجود دارد.

وي با بيان اينکه همه بايد براي رسيدن به اهداف تلاش کنند، افزود: کارهاي عقب‌افتاده بسياري وجود دارد که البته هنوز ريشه آنها را متوجه نشده‌ايم؛ امروز در بخش عمران روستاها نگاه ويژه‌اي داريم تا ديگر خيلي از اشتباهات گذشته تکرار نشود.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران تصريح کرد: اکنون با توجه به شکل‌گيري شوراهاي روستايي و ايجاد يک اراده منسجم در مديران محلي و ملي، بهترين موقع براي برنامه‌ريزي مناسب است.

دهقان ادامه داد: بنياد مسکن انقلاب اسلامي تجربه‌ 30 سال فعاليت در روستاها را دارد و اکنون با تجربه‌اي که در اختيار داريم به دنبال اين هستيم تا بتوانيم نواقص گذشته را برطرف سازيم.

وي با بيان اينکه قطعاً تلاش خواهيم کرد تا مشکلات را به حداقل برسانيم، گفت: سعي داريم تا محيط زيست مردم را ارتقا دهيم و از همه مهم‌تر رضايت‌مندي آنها را به دست بياوريم.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران بيان کرد: قطعاً در تهيه طرح‌هاي هادي، اطلاعاتي از وضع موجود روستائيان از شوراها، دهياران و نماينده بخشداري‌ها در خود محل دريافت مي‌شود تا اين طرح در روستاها تأثيرگذار باشد.

دهقان با تأکيد بر اينکه بايد بافت‌هاي روستايي حفظ شود و با الحاق زوري روستاها به شهر مخالف هستيم، افزود: خدماتي که براي روستائيان در درازمدت تأثيرگذار به‌ حساب مي‌آيد، استفاده از تسهيلات بانکي با سقف 15 ميليون تومان است؛ البته اين سقف، رقم بزرگي نيست، اما با بهره‌ پنج درصد و بازپرداخت 10 يا 15 ساله نعمت بسيار خوبي براي روستاهاست.

وي با اشاره به صدور اسناد روستاها گفت: نشستي با مديرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران داشتيم و اميدواريم اين موضوع نيز به عنوان يک کار زيرساختي انجام شود.

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران اضافه کرد: از هر آنچه در اختيار داريم براي رفع مشکلات روستائيان استفاده مي‌کنيم و براي رفع مشکلاتي که خارج از وظيفه ماست، با دستگاه‌هاي مربوطه مکاتبه خواهيم کرد.

سرپرست معاونت عمراني فرمانداري دماوند:

مشاوران تهيه طرح‌هاي هادي روستايي دماوند اطلاعات خود را پالايش کنند

دماوند - ايرج صادقعلي

سرپرست معاونت امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند با بيان اينکه روستائيان بايد از حريم خود حفاظت کنند، گفت: براي تهيه مناسب طرح‌هاي هادي روستايي در اين شهرستان، مشاوران اين طرح‌ها اطلاعات خود را پالايش کنند.

به گزارش خبرنگارآفرينش، علي شيوا در نشستي که با حضور مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران، رؤساي شوراهاي اسلامي و دهياران روستاهاي شهرستان دماوند در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد، با اشاره به سوابق درخشان مديرکل بنياد مسکن در ستاد بازسازي راه و شهرسازي استان خوزستان اظهار داشت: بنياد مسکن انقلاب اسلامي، نهادي مقدس به‌حساب مي‌آيد که با فرمان تاريخي امام راحل تأسيس شده است.

وي با بيان اينکه نتايج بنياد مسکن انقلاب اسلامي در مدت 30 ساله از تأسيس آن، قابل رويت است، افزود: قطعاً دهياران و شوراهاي اسلامي که به صورت 24 ساعته در روستاها حضور دارند، مشکلات را به‌ خوبي درک مي‌کنند.

سرپرست معاونت امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند گفت: به طور اساسي، دريافت اطلاعات مبناي برنامه‌ريزي براي کارهاي مختلف به‌حساب مي‌آيد و اگر برنامه‌ريزي‌ها بر اساس اطلاعات نادرست انجام شود، اين موضوع منجر به خروجي نامناسب در کارها مي‌شود.

شيوا خطاب به مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان تهران گفت: تقاضا داريم که مشاوران تهيه طرح‌هاي هادي روستايي در جهت پالايش اطلاعات خود تلاش کنند.

وي ادامه داد: قطعاً دهياران و شوراهاي روستايي بهترين کساني هستند که مي‌توانند براي جمع‌آوري اطلاعات روستايي کمک کنند و مشاوران تهيه طرح‌‌هاي هادي روستايي از آنها به خوبي استفاده کنند؛ اگر اطلاعات درستي از مجموعه روستاها جمع‌آوري شود، خروجي کارها رضايت‌مندي مردم خواهد بود.

سرپرست معاونت امور فني و عمراني فرمانداري شهرستان دماوند با اشاره به اينکه برخي از دهياران و شوراهاي روستاها تعريف نادرستي از حريم روستاها دارند، گفت: حريم محلي جهت تأمين سرانه‌ها در آينده به‌حساب مي‌آيد و هرگونه ساخت و ساز چه در حريم روستايي و چه در حريم شهري غيرقانوني است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته