جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

 شهرستان ها 

 پيمانکار نظارت امور کارگاهي شرکت گاز استان مرکزي انتخاب شد

اراک - الهام فراهاني

مرحله انتخاب پيمانکارنظارت امورکارگاهي شرکت گاز استان مرکزي با حضور اعضاء کميته مناقصات اين شرکت انجام شد.

به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي شرکت گاز استان مرکزي ،درمناقصه انجام نظارت امور کارگاهي ، تعداد 6 پيمانکار با ارائه قيمت پيشنهادي به رقابت پرداختند که شرکت«را ه وابنيه شرق» با مبلغ پيشنهادي 22ميليارد و434ميليون ريال به عنوان برنده اين مناقصه انتخاب شد.شايان ذکر است تامين نيروي انساني 25 نفر که در قالب اين پيمان گنجانده شده است از طريق شرکت برنده مناقصه تامين مي گردد.

اجراي روش جديد اندازه گيري ولتاژ حفاظت از خطوط لوله

روش اندازه گيري ولتاژ حفاظت از خطوط لوله در حالت خاموش و روشن براي نخستين بار روي خط لوله 14 اينچ لوپ رفسنجان - کرمان اجرا شد.

رئيس واحد مهندسي خوردگي خطوط لوله و مخابرات منطقه جنوبشرق در اين باره به شانا، گفت: پيش از اين، اندازه گيري ولتاژ حفاظت از خوردگي خطوط لوله به صورت سنتي و در حالت روشن، انجام مي شد.

اصغر طالبي زاده با بيان اين که روش جديد به طور آزمايشي در خط لوله لوپ رفسنجان _کرمان به تازگي اجرا شده است، افزود: در روش جديد خطاهاي اندازه گيري ولتاژ به منظور اطلاع از شرايط خوردگي خط، کاهش مي يابد. وي با بيان اينکه ولتاژ واقعي براي حفاظت از خطوط ميان 85 صدم تا 2,1 متفاوت است، اظهار کرد: ولتاژ زير 85 صدم از خطوط محافظت نمي کند و بالاتر از آن نيز موجب جدا شدن پوشش از خطوط لوله مي شود.

او ادامه داد: بنابراين در روش جديد که ولتاژ خط در حالت خاموش و روشن اندازه گيري مي شود، افت جريان کاذب حذف و جريان واقعي ولتاژ مشخص مي شود.به گفته طالبي زاده ولتاژ مربوطه در ايستگاههاي حفاظت کاتدي به خطوط لوله نفت و فراورده وارد مي شود تا از ان در برابر خوردگي محافظت کند.

مديرعامل شرکت بهينه سازي مصرف سوخت:

قيمت پايين انرژي بهره‎وري را کاهش داده است

وقتي نزخ حاملهاي انرژي پايين و اندک باشد، بدون ترديد بهره‌وري در اين حوزه نيز ايجاد نخواهد شد.

به گزارش آفرينش، نصرت الله سيفي، مديرعامل شرکت بهينه سازي مصرف سوخت، در آيين پاياني ششمين جشنواره ملي بهره‌وري و در نشست تخصصي بهره‌وري در حوزه انرژي کشور گفت: در صورت تداوم روند مصرف انرژي در کشور، بدون ترديد ميزان توليد و مصرف انرژي ايران تا سال 1400 برابر شده و ما از کشور صادرکننده به واردکننده انرژي بدل خواهيم شد.

وي افزود: اگر بتوانيم شدت مصرف انرژي را در کشور ثابت نگه داريم دست کم مي‌توانيم چندسال از تبديل ايران به واردکننده انرژي جلوگيري کنيم.

سيفي تصريح کرد: متاسفانه ايران در سه حوزه توليد، توزيع و مصرف انرژي با اتلاف و هدررفت مواجه است و کشورمان براي توليد يک ميليون ريال ارزش افزوده معادل يک بشکه نفت خام مصرف کرده است.

مديرعامل شرکت بهينه سازي مصرف سوخت با بيان اين که صرفه جويي در مصرف انرژي به ايجاد اشتغالزايي کمک خواهد کرد گفت: وقتي نرخ حاملهاي انرژي پايين و اندک باشد بدون ترديد بهره وري در اين حوزه نيز ايجاد نخواهد شد.

پيشرفت بيش از 75 درصدي پروژه‌هاي پارس جنوبي

مديرعامل شرکت نفت و گاز پارس با بيان اينکه همه پرو‍ژه‌هاي پارس جنوبي به استثناي فاز 14 از پيشرفت بيش از 75 درصد برخوردار شده است، گفت: قراردادهاي جديد نفتي شرايط را براي دوطرف بهبود مي بخشد و اميدواريم که باعث ورود سرمايه‌گذاران به کشور شود.

علي اکبر شعبان پور در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه کليه پروژه‌هاي پارس جنوبي به استثناي فاز 14 از پيشرفت بيش از 75 درصدي برخوردار است، اظهار کرد:در فاز 11 به دليل اينکه حفاري در روند اجراي پرو‍ژه زمان بر است در حال مذاکره با يک شرکت داخلي هستيم.وي در ادامه با بيان اينکه کيفيت محصولات پارس جنوبي روز به روز رو به افزايش است، گفت:برنامه افزايش توليد از فازهاي 12،15-16 و 17-18 در اولويت برنامه هاي سال جاري قرار دارد به گونه اي که رسيدن توليد از اين فاز ها به ظرفيت اسمي را دنبال مي‌کنيم.

مديرعامل شرکت نفت و گاز پارس در ادامه با اشاره به اينکه پيش‌بيني شده در سال جاري براي توسعه فازهاي پارس جنوبي 2000 ميليارد تومان اوراق مشارکت منتشر شود، اضافه کرد:در اين زمينه بايد هماهنگي‌هاي لازم با بانک مرکزي انجام شود.

وي همچنين درباره قراردادهاي جديد نفتي گفت:با توجه به کارهاي کارشناسي صورت گرفته و اصلاحات ايجاد شده ،‌قراردادهاي جديد نفتي شرايط را براي دوطرف بهبود مي بخشد و اميدواريم که باعث ورود سرمايه گذاران به کشور شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته