جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

 دنياي انرژي 

 تحليلگران:

اوپک بازگشت ايران به بازار را جدي بگيرد

تحليلگران بازار نفت مي‌گويند: اعضاي اوپک بهتر است موضوع بازگشت ايران به بازار نفت را جدي بگيرند زيرا ايران در زمينه توليد تا جاي ممکن مصمم است.به گزارش ايسنا به نقل از مارکت واچ، بوشان بحري از مديران ارشد اوپک و تحليلگر بازار نفت خاورميانه در موسسه آي اچ اس گفت: ايران ظرف چند ماه مي‌تواند عرضه نفت خود را حدود 500 هزار بشکه در روز يا بيشتر افزايش دهد. البته پيدا کردن سرمايه و تخصص مورد نياز براي افزايش توليد نفت ايران زمان بر است.

نشست اوپک در فاصله چند هفته زودتر از ضرب الاجل 30 ژوئن براي توافق هسته‌اي جامع بين ايران و غرب برگزار خواهد شد. توافق هسته‌اي احتمالي به لغو تحريم‌هاي ايران و بازگشت روزانه يک ميليون بشکه نفت ايران به بازارهاي جهاني منجر خواهد شد.بحري خاطرنشان کرد: هيچ نشانه‌اي مبني بر توافق اعضاي اوپک براي کاهش توليد در نشست اين سازمان ديده نمي‌شود.

وي افزود: اوپک در آخرين نشست خود در نوامبر در زمينه کاهش توليد کاري انجام نداد و اين تصميم زمينه ساز همه تغييرات در بازار شد.بوشان بحري به مارکت‌ واچ گفت: اگر اوپک براي تغيير توليد خود تصميم نگيرد، يک نشانه بزرگ خواهد بود مبني بر اينکه اين سازمان براي ادامه دادن سياست حفظ سهم بازار(حتي در صورت سقوط قيمت‌ها) مصمم است.

وي که در نشست اوپک در ماه نوامبر حضور داشت و قصد دارد در نشست آتي اوپک حضور پيدا کند، گفت: عربستان با کاهش ندادن توليد خود به رغم کاهش قيمت‌ها و حفظ سهم بازار باعث شد که ديگر توليد‌کنندگان پر هزينه مجبور به کاهش توليد خود شوند.

طرح الزامات بازنگري نظام طبقه بندي مشاغل براي وزير نفت ارسال شد

طرح اوليه پروژه پژوهشي" الزامات بازنگري نظام طبقه بندي مشاغل و جبران خدمات وزارت نفت" تهيه و براي استحضار و اعلام نظر وزير نفت ارائه شده است.به گزارش آفرينش و به نقل از موسسه مطالعات انرژي، پيرو مصوبه هاي جلسه مشترک ميان روئساي مؤسسه و پژوهشکده مديريت و منابع انساني با مديرکل آموزش و تجهيز نيروي انساني معاونت توسعه سرمايه انساني و مديريت وزارت نفت و همکاران آن اداره کل در اسفند ماه پارسال و مکاتبه ها و پيگيريهاي بعدي درباره اجراي پروژه پژوهشي "الزامات طراحي و استقرار سيستم رصدخانه منابع انساني صنعت نفت"، نخستين جلسه هماهنگي اواخر فروردين ماه امسال در محل اداره کل آموزش و تجهيز نيروي انساني برگزار و درباره پروپوزال اوليه اين طرح بحث و بررسي شد.

بر اساس مصوبه هاي شوراي پژوهشي مؤسسه مطالعات بين المللي انرژي مبني بر تدوين کتاب از پروژه هاي پايان يافته، اين پژوهشکده کتاب "مديريت استعدادها، با رويکردي به صنعت نفت" را تأليف کرده که براي چاپ تحويل واحد انتشارات شده است.افزون بر موارد بالا، گزارش تحليلي با عنوان "مروري اجمالي برمؤسسه هاي تحقيقاتي فعال در حوزه نفت، گاز و انرژي" از سوي همکاران پژوهشکده مديريت و منابع انساني تهيه و تدوين شده است.

با هدف حمايت از ساخت داخل و کاهش واردات تجهيزات و کالاهاي خارجي:

وزارت صنعت با وزارت نفت همکاري مي کند

وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف حمايت از ساخت داخل و کاهش واردات تجهيزات و کالاهاي خارجي با وزارت نفت همکاري مي کند.به گزارش آفرينش به نقل ازروابط عمومي وزارت صنعت، معدن و تجارت،معاون امور صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت : اين وزارتخانه در پي تفاهم نامه اي که با وزارت نفت دارد به دنبال استفاده از قابليتها و توانمندي هاي سازندگان ايراني با هدف توسعه صنعت نفت ايران است.محسن صالحي نيا افزود: سازندگاني که 3 اصل کيفيت، قيمت و زمان را رعايت کنند مي توانند در فهرست مورد تائيد وزارت نفت قرار بگيرند و در اين مسير وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگي دارد تا سازندگاني را که داراي شرايط لازم باشند به وزارت نفت معرفي کند.

وي ادامه داد: اميد است با افزايش سطح کمي و کيفي نجهيزات و کالاهاي ساخت داخل نياز به واردات کاهش يابد و سازندگان داخلي بتوانند با برند سازي در بازارهاي بين المللي نيز حضور يابند و بدون ترديد صادرات خدمات فني و مهندسي افزون بر ارز آوري براي کشور برند هاي ايراني را در سطح جهان معرفي خواهد کرد.

معاون امور صنايع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بيان اين که شرکتهاي دانش بنيان و با تجربه بايد بيش از گذشته فعال باشند، گفت: ايران اکنون با تکيه بر دانش و توان کارشناسان خود مي تواند بسياري از نيازهاي صنعتي خود را تامين کند و در اين مسير شرکتهاي تابعه وزارت نفت نيز بايد با اعتماد بيشتري از ساخت داخل حمايت کنند.

صالحي نيا افزود: اصلاح تعرفه هاي وارداتي و نظارت بر نحوه واردات مي تواند از ورود تجهيزات و کالاهاي بي کيفيت به داخل کشور جلوگيري کند. وي تصريح کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت از تمام سازندگان داخلي توانمند صنعت نفت حمايت مي کند و هر سازنده اي که مورد تائيد باشد با همکاري وزارت نفت در وندور ليست اين وزارتخانه قرار خواهد گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته