جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5000

 دريچه هنر 

 اسامي نفرات برتر سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم

در سي و دومين دوره مسابقات بين المللي قرآن کريم، نماينده‌هاي کشورمان در دو رشته قرائت و حفظ کل قرآن کريم، رتبه نخست را از آن خود کردند.

به گزارش آفرينش، با پايان يافتن مرحله نهايي سي و دومين دوره مسابقات بين‌المللي قرآن کريم در سي و يکم ارديبهشت، نفرات برتر اين مسابقات مشخص شدند.بر همين اساس در رشته حفظ کل پس از حجت‌الاسلام «محمدمهدي رجبي» که رتبه نخست را کسب کرد به ترتيب عبدالله الرفاعي از ليبي، اساکامامودو حسن از نيجر، ابوبکر علس موسي از اوگاندا و آدم حسن حسين از سومالي به ترتيب رتبه هاي بعدي را بدست آوردند.همچنين در رشته قرائت نيز پس از «حسن دانش» که موفق به کسب رتبه نخست شد به ترتيب ؛ محمد عبدالرحمن محمود عبدالباسط از مصر ، محمد ابراهيم از پاکستان ، جعفر حسيبوان از اندونزي و احمد عباس فرج از عراق حائز رتبه‌هاي برتر اين دوره از مسابقات شدند.

رقابت‌هاي اين دوره پس از برگزاري مراسم افتتاحيه در تاريخ جمعه، 25 ارديبهشت، از شنبه در سالن اجلاس سران و در رشته حفظ کل قرآن در سه مرحله و رشته قرئت تحقيق در دو مرحله برگزار شد و بالاخره پنج حافظ و پنج قاري برتر در مرحله فينال رقابت داشتند.

رييس صدا و سيما:

اختلافم با پورمحمدي شايعه است

رييس سازمان صداوسيما شنيده‌هايي که مبني بر اختلاف‌نظر او با معاون سيما به گوش مي‌رسد شايعه دانست و از رسانه‌ها خواست شايعه‌پراکني نکنند.

به گزارش مهر، محمد سرافراز رييس سازمان صداوسيما در حاشيه مراسم راه‌اندازي کانال 24 ساعته آذري‌زبان شبکه سحر در جمع خبرنگاران گفت: سحر اکنون چند شبکه تلويزيوني شده و به 6 زبان روي آنتن مي‌رود و چند کانال 24 ساعته دارد. عمده کشورهاي همسايه نيز از اين شبکه بهره‌مند هستند. امروز سيماي آذري به صورت 24 ساعته افتتاح شد و اميدواريم به پلي بين ايران و آذربايجان بدل شود و در آينده شاهد همکاري‌هاي گسترده باشيم. همچنين اين شبکه اطلاع‌رساني درستي انجام دهد و در زمينه‌هاي فرهنگي و اعتقادي بتواند فعاليت‌هاي خود را جلو ببرد.

رييس صداوسيما درباره همکاري‌هاي مشترک با ديگر کشورها گفت: ما تاکنون همکاري‌هاي گوناگوني را روي کاغذ امضا کرده‌ايم که با کشورهاي متعددي بوده است اما اينها بايد شکل عملي به خود بگيرد و اميدوارم در دوره جديد اين اتفاق بيفتد. سعي مي‌کنيم با کشورهايي که پيشتر با ما همسو هستند در آمريکاي لاتين و کشورهاي همسايه زمينه‌هاي همکاري‌هاي گسترده را فراهم کنيم.

وي درباره ارتباط کم خود با رسانه‌ها و خبرنگاران اظهار کرد: حداقل کاش زماني اين سوال را مي‌کرديد که اين همه خبرنگار در کنار من نبود اما حالا که در حال گفتگو با خبرنگاران هستم اين سوال را مي‌پرسيد. من خودم خبرنگار هستم و بايد از ديگران سوال کنم. رييس راديو تلويزيون که نبايد همواره مثل ديگر مسئولان حکومتي مصاحبه پس بدهد. من هم مثل شما خبرنگارم.

سرافراز درباره شنيده‌هايي که درباره اختلاف نظر او با علي‌اصغر پورمحمدي معاون سيما به گوش مي‌رسد، تاکيد کرد: اگر رسانه‌ها اين شايعه‌ها را پراکنده نکنند قطعا اين موضوع واقعيت نخواهد داشت.

وي درباره مهمترين اقداماتش در ماه‌هاي گذشته اظهار کرد: مجموعه اقداماتي در جهت ساختار و تشکيلات و هم از نظر محتوايي رخ داده است.رئيس صداوسيما درباره کمبود بودجه نيز گفت: هنر مديريت همين است، پول به ما نمي‌دهند اما ما سعي مي‌کنيم کارمان را انجام دهيم.

رييس صداوسيما درباره تبليغات فيلم‌هاي سينمايي در تلويزيون نيز با صراحت گفت: ما تبليغات گسترده‌اي براي سينما انجام مي‌دهيم و اخيرا مديرکل روابط‌عمومي صداوسيما نيز آمار دقيق اين تبليغات را منتشر کرد. شايد اگر از نظر عددي اعلام شود چه ميزان تيزر مجاني پخش شده به حمايت گسترده صداوسيما از تلويزيون مي‌رسيم حتي شورايي وجود دارد که تنها آن شورا ممکن است تشخيص دهد معدودي از فيلم‌ها بهتر است مورد حمايت قرار نگيرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته