جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/09 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5004

 خبـــر 

 مشاوره پيش از ازدواج، تضميني براي تداوم زندگي

يک روانشناس با اشاره به هزينه‌هاي مشاوره پيش از ازدواج اظهار کرد: زوجين بايد براي شروع زندگي مشترک هزينه بسيار سنگيني بپردازند، حتي ممکن است به خاطر مهريه دچار مشکلاتي شوند. از سوي ديگر زوجين براي طلاق بايد هزينه‌هاي زيادي را بپردازند. هزينه مشاوره در مقايسه با هزينه‌هاي عاطفي و اقتصادي طلاق به چشم نمي‌آيد و به افراد کمک مي‌کند با صرف هزينه محدودي با ديد درست‌تري وارد زندگي مشترک شوند.

دکتر محمدکاظم عاطف وحيد در گفت‌وگو با ايسنا، افزود: افراد چندان مشاوره پيش از ازدواج را جدي نمي‌گيرند اين در حاليست که بهتر است دو جوان که قصد ازدواج با يکديگر را دارند به مشاور مراجعه کنند تا مشخص شود که آيا از نظر شخصيتي تناسب لازم را با هم دارند چون اگر برخي ويژگي‌هاي شخصيتي آنان مانند تمايل به سلطه بر خانواده بين آن‌ها يکسان باشد، دچار مشکل مي‌شوند.

وي در ادامه گفت: اگر يکي از زوجين برون‌گرا و ديگري درون‌گرا باشند برنامه‌هاي آنها در زندگي به خوبي با هم هماهنگ نمي‌شود و نارضايتي ايجاد مي‌شود. مشاور مي‌تواند به آنان کمک کند تا متوجه شوند که در چه ويژگي‌هايي هماهنگ هستند و چه مسايلي را پيش از ازدواج بين خودشان بايد حل و فصل کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته