جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 5009

 معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي تاکيد کرد
 توسعه حمايت‌هاي بيمه‌اي دولت براي مراقبت از معلولان در منزل 

 
معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي کشور با بيان اينکه نگهداري از يک معلول در منزل نيازمند صرف هزينه است که مي‌تواند هزينه سرباري خانواده باشد تاکيد کرد: دولت بايد در اين زمينه رويکرد بيمه‌اي خود را توسعه دهد.حسين نحوي نژاد در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه رويکرد نوين توانبخشي در دنيا که در فرهنگ اسلامي و ملي ما نيز مورد تاييد است بر اين موضوع تکيه دارد که توانبخشي معلولان و اقدامات مراقبتي براي آنها بايد در متن جامعه صورت بگيرد، اظهار کرد: اگر بخواهيم بهترين امکانات را هم تهيه کنيم؛ اما الزام اين باشد که معلول از جامعه و خانواده دور شود و در مراکز بسر ببرد قطعا با کرامت انساني در مغايرت است.

وي افزود: نگه داري از معلولان در مراکز، در دراز مدت از کيفيت زندگي آنها خواهد کاست. همه اين ها در حالي است که ماندن معلول در کانون خانواده هم با توجه به مشکلات و مشغله‌هايي که امروز خانواده‌هاي ايراني با آن دست به گريبانند، مشکل شده است.

معاون امور توانبخشي سازمان بهزيستي کشور بر لزوم برنامه ريزي دولت براي حمايت از خانواده‌هاي داراي معلول تاکيد کرد و گفت: اين حمايت مي‌تواند شامل چند بخش باشد. بخش نخست حمايت‌هاي آموزشي است و نحوه برخورد با افراد معلول بايد آموزش داده شود.نحوي نژاد ادامه داد: بخش دوم تامين امکانات و تجهيزاتي است که براي بقاي سالمندان و معلولان در جامعه لازم است. مناسب سازي فضاي منزل و معابر و تهيه وسايل کمک توانبخشي بادي در اين خصوص مورد توجه قرار بگيرد.وي با بيان اينکه بخش سوم حمايت‌ها به تامين منابع مالي اختصاص دارد، عنوان کرد: نگه داري از يک معلول در منزل نيازمند صرف هزينه است که مي‌تواند هزينه سرباري خانواده باشد. دولت بايد در اين زمينه رويکرد بيمه‌اي خود را توسعه دهد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته