جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/18 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 5010

 داورزني:
 منتقدان به تيم ملي واليبال، افتخار کنند 

 رئيس فدراسيون واليبال مي گويد منتقدان تيم ملي واليبال جاي انتقاد کردن صبور باشند و به اين بچه ها افتخار کنند.به گزارش آفرينش، اين روزها جو انتقاد نسبت به ملي پوشان واليبال، حاکم است و چهار باخت ايران در چهار بازي خود در ليگ جهاني، باعث شده است که بسياري از افراد نتايج اين تيم را با سال گذشته مقايسه کنند و از گلايه هايي نسبت به نتايج تيم ملي واليبال داشته باشند.

در تازه ترين صحبت ها، محمدرضا داورزني در گفت و گو با خبرآنلاين؛ به انتقادها درباره تيم ملي واليبال مان در ليگ جهاني پاسخ داد. او مي گويد تيم واليبال ايران فراتر از حد انتظار ظاهر شده و هر بازي بهتر از بازي قبلش بوده است.

انتقادها از تيم ملي کم کم زياد مي شود.

مهم نيست. به نظرم دوستان منتقد بايد سعي کنند به تيم ملي کشورمان افتخار کنند. اگر بناي اين انتقادها 4 تا باخت باشد که روسيه هم 4 بازي کرده و هر 4 بازي را باخته .پس آنها که قهرمان المپيک هستند و اين نتايج را گرفتند بايد دار زد. آيا منتقدان شان در روسيه با تيم شان به اين صورت است؟

به هر حال مردم به بردهاي تيم ملي واليبال عادت کرده بودند. انتظار باخت ندارند.

ببينيد شما بايد شرايط تيم ها را هم بسنجيد. لهستان اگر بازي هايش را برده ، براي اين بوده که هر 4 بازي خانگي اش در خانه انجام شده. آنها اصلا راهي نرفتند که خسته باشند.از اين هفته بايد بازي ها را ببينيد. لهستان مي رود آمريکا ، بايد آنجا اين تيم را ببينيد ، بعد آمريکا مي آيد ايران و تازه ليگ جهاني داغ مي شود. اساسا شرايط بازي ها تا اينجاي ليگ ،متعادل نيست. اگر شرايط متعادل بود ،نتايج هم فرق مي کرد. يکي از دوستان از مقامات محترم که به واليبال علاقمند هستند ، زنگ زده بود و ابراز نگراني مي کرد. گفتم شما براي اينکه در يک کنفرانس سخنراني کني وقتي مي روي به نيويورک تا چند روز به دليل تغيير ساعت ، گيج هستي. حالا فکر کن اين بچه ها يک هفته طول مي کشد به شرايط عادي برسند. بعد بچه هاي ما اين سفر را رفتند ، جلوي کلي بازيکن 210 سانتي متري ، رقابت کردند. تيم ما به شرايطي رفتند که زمان خواب شان 9 ساعت رفته عقب و يکباره برگشته به شرايط جديدي. بعد در اين شرايط بايد بازي هم مي کردند. ولي باز هم يک امتياز از لهستان مان واقعا ارزشمند بود.

پس با اين شرايط به بازي با روسيه اميدواريد؟

قطعا چون روس ها براي بازي با ما از آمريکا مي آيند و خسته هستند ، احساسم اين است که بازي موفقي را پيش رو داريم. به نظرم ما از روسيه مي توانيم روي 4 امتياز حساب کنيم.

در بازي ايران و لهستان اتفاقاتي در زمين بين بازيکنان افتاد که قابل توجه بود. دراين خصوص چه نظري داريد؟

اتفاقي که بين موسوي و قائمي افتاد ، به نظرم قابل ستايش است.هر دو تا بازيکن ما از متعصب ترين بچه هاي مان هستند. تو ميدان همه از جان مايه مي گذارند ، مي خواهند بهترين عملکرد را داشته باشند، نبايد بيش از اندازه شرايط را منفي ببينيم. من به عنوان کسي که بازي را مي بينم ، مسئله خاصي بين شان نديدم. مثلا وقتي بازي را ديدم ، دلم به حال شهرام محمودي سوخت او اين قدر به خودش فشار آورد که توان راه رفتن هم نداشت.

يکي ديگر از انتقادها هم فريادهاي کواچ سر صنوبر بود.

اثر اين فرياد را ديديد. آيا بد بود؟ او مربي است. مربي مثل پدر يا برادر بازيکن است. کواچ نوع برخوردش با تيمهايش هميشه همين طور است. سرمربي برزيل کنار زمين اتوکشيده مي ايستد؟ پيراهنش را مي کشد ، داد مي زند ، فرياد مي زند. او با اين کارش ريتم تيمش را حفظ مي کند و بازيکنان با او آشنا هستند.

فريادهايش سر گروه داوري هم حسابي سر و صدا کرد. انگار خيلي استرس داشت.

حق داشت. به دليل اينکه امتيازات ويدئو چک را به آنها مي دادند . بيش از 4 يا 5 بار اشتباه کردند. بالاخره او هم عصباني مي شود . از بيرون نگاه کردن با اينکه وسط ميدان جلوي 6 هزار جمعيت در آن فشارها کارت را انجام بدهي ، خيلي فرق دارد. من نظرم علاقمندان بايد صبور باشند و اعتماد کنند. بچه ها دارند روز به روز بهتر مي شوند .

در بخشي از حرف هاي تان گفتيد بازي را ديديد. شما هم بازي را مثل ما ديديد؟

فکر مي کنم خود مردم خوب مان هم شرايط را درک مي کنند. انشالله شرايط سالن در روسيه بهتر خواهد بود . بعد هم که در ورزشگاه آزادي ، با ميزباني خودمان مي توانيم از بازي هاي خوب تيم ملي کشورمان لذت ببريم. اگرچه پيشنهادم به مردم عزيز اين است که بازي ها را از سالن ببينند اما به دليل گنجايش محدود ورزشگاه ، مي دانم همه مردم ما بازي هاي مان را مي بينند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته