جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/03/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5020

 خبـــر 

 مديرعامل شرکت مخابرات استان مرکزي:

استان مرکزي تا 5 سال آينده از خريد سوئيچ بي‌نياز است

اراک - الهام فراهاني

به گزارش اداره روابط عمومي شرکت مخابرات استان مرکزي ، مهندس مشيدي ، مدير عامل شرکت مخابرات استان مرکزي در آيين بهره برداري و افتتاح طرحهاي ارتباطي استان مرکزي که با حضور دکتر واعظي وزير ارتباطات و فناوري در اراک برگزار شد ، اظهار داشت: شرکت مخابرات استان مرکزي در بين شرکتهاي مخابرات استاني موفق به ثبت برند خلاقيت و نوآوري به‌نام استان مرکزي گرديده است . مدير عامل شرکت مخابرات استان مرکزي با اشاره به اينکه بيلينگ کشوري را شرکت مخابرات استان مرکزي بنيان‌گذاري کرده است، بيان کرد: اين طرح در 24 استان کشور اجرا شده است و اين در حالي است که در سال گذشته و امسال بيش از 15 هزار شماره تلفن با برند سوييچ آشناي اول در اين شرکت براي اولين بار در کشور توليد شده است.

مهندس مشيدي ادامه داد: در استان مرکزي حدود 140 هزار خط تلفن فاقد کارکرد وجود دارد که بايد ماهانه براي هر خط بين يک هزار و 500 تا دو هزار تومان هزينه پرداخت کنيم، از اين رو‌ اميد است با بازنگري قوانين بتوانيم از اين خطوط بهره‌برداري کنيم.

مدير عامل مخابرات استان مرکزي افزود: براي واگذاري 50 خط تلفني نياز به حفاري بيش از 4 کيلومتر شبکه است که با هزينه بسيار سنگين آن ،امکان اجرا وجود ندارد. وي همچنين بيان داشت با اجراي طرح همکدي درآمد استان بشدت کاهش يافته و ما را با مشکل نقدينگي مواجه نموده است، مهندس مشيدي تاکيد کرد هزينه هاي عوارض شهرداري ، آب ، برق، گاز ، بيمه و ماليات و حقوق و دستمزد هر ساله افزايش مي يابد و ما در بن بست هزينه ها گرفتار شديم.

21 روستا از توابع شهرستان كارون پس ازساماندهي از نعمت روشنايي معابر برخوردار شدند

اهواز – خبرنگار آفرينش

حجت توكلي مديريت امور برق شهرستان كارون با اشاره به اقدامات انجام شده گفت: با برنامه ريزي انجام شده از سال گذشته تاكنون و پس از انجام ساماندهي شبكه و پاكسازي كامل آن از وجود برقهاي غيرمجاز، تامين روشنايي معابر به منظور بهره مند نمودن روستاها از نعمت روشنايي بود از جمله اين اقدامات نصب سيستم روشنايي جهت تعداد 21 روستا از تابع اين شهرستان مي‌باشد.

وي در ادامه بيان داشت: پس از اتمام كار ساماندهي شبكه برق در روستاهاي مذكور و مطابق با برنامه ريزيهاي انجام شده توسط واحد مهندسي،در يك اقدام گسترده نسبت به نصب سيستم روشنايي معابر جهت روستاهاي ابودبس، سويسه 3 ، جاده روستايي ميان كانتكس و قلعه چنعان ، جنگيه ، بريچه ، وليعصر، خنريزه ، فارسيات كوچه، مظفريه، وعيليه ، اسماعليه 1 و 2 و 3 ، ابوناگه ، غزاويه كوچك ، طرفاويه 1 و 2 ، سيدصالح ، سويسه سادات ، عميره، هادي آباد و بهر از توابع شهرستان كارون اقدام و به بهره‌برداري رسيدند.

مديريت امور برق شهرستان كارون درخصوص جزئيات بيشتر اين طرح بيان داشت : در اين پروژه تعداد 1135 دستگاه چراغ لاك پشتي 50 ،70 و 125 وات سديمي با بهره گيري از تكنولوژي جديد نصب شده است.

معاون سازمان راهداري کشور:

بهبود وضعيت پايانه‌هاي مرزي، تاثير مستقيمي برتوسعه تجارت خارجي دارد

اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون حمل و نقل سازمان راهداري کشور گفت: بهبود وضعيت پايانه‌هاي مرزي، تاثير مستقيمي بر توسعه تجارت خارجي و افزايش گردشگري در کشور دارد.اسماعيل غلامي در آيين توديع و معارفه مديرکل حمل و نقل و پايانه هاي آذربايجان غربي افزود: در صورتي که بخواهيم سهم تجارت و گردشگري را در کشور افزايش دهيم بايد توجه ويژه به پايانه‌هاي مرزي داشته باشيم چراکه مسافران ابتدا، از طريق اين پايانه‌ها وارد کشور مي‌شوند و تجار نيز آن را به عنوان ويترين کشورها مي‌دانند.

وي اظهار کرد: در سالهاي اخير حدود يک هزار و 500 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري در مرزهاي کشور صورت گرفته و براي امسال نيز 700 ميليارد ريال اعتبار در اين راستا پيش بيني شده است.

وي اضافه کرد: تملک زمين در مرزها از جمله عوامل تسهيل‌کننده سرمايه‌گذاري در اين مناطق است که اميدواريم طبق برنامه‌ريزيها در اين خصوص موفق باشيم.معاون حمل و نقل سازمان راهداري کشور با اشاره به تردد 13 ميليون نفر مسافر از مرزهاي کشور در سال گذشته ادامه داد: از اين تعداد، سه ميليون نفر از مرزهاي آذربايجان غربي تردد کرده‌اند. غلامي گفت: طبق اين آمار، سهم مرزهاي آذربايجان غربي از تردد مرزي کشور حدود 23 درصد است که تاثيرگذاري اين استان را در ترددهاي مرزي نشان مي‌دهد.

وي افزود: جايگاه آذربايجان غربي به دليل وجود پنج پايانه مرزي در اين استان در حوزه تجارت خارجي بسيار قابل توجه است و مي‌توان از اين طريق، صادرات بيشتري را به کشورهاي خارجي انجام داد.وي از برنامه ريزي براي نوسازي خودروها با اعطاي تسهيلات مصوب در راستاي ارتقاي کيفي حمل و نقل جاده اي در کشور خبر داد و اضافه کرد: صاحبان خودروهاي باري، اتوبوس و ميني بوس مي توانند براي نوسازي خودروهاي خود از طريق بنگاههاي ليزينگ خودرو تسهيلات لازم را دريافت کنند.معاون برنامه‌ريزي استاندار آذربايجان غربي نيز در اين مراسم با اشاره به جايگاه قابل توجه اين استان در حوزه تجارت مرزي در کشور گفت: اميدواريم مسوولان کشوري زمينه توسعه کيفي پايانه‌هاي مرزي را در اين استان فراهم کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته