جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/04/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5026

 خاصيت کلم بروکلي در مقابله با هواي آلوده 

 به گزارش مهر، طبق پژوهش تيم تحقيقاتي دانشگاه جان هاپکينز بلومبرگ واقع در ايالت مريلند آمريکا، آب کلم بروکلي موجب تخليه سريع ترکيبات سرطان‌زا که در اثر آلودگي هوا در بدن تجمع کردند، مي‌شود. کلم بروکلي سرشار از سولفورافان و گلوکورافانين است که فوايد بسياري دارد و به غير از تخليه سموم سرطاني، موجب کاهش وزن نيز مي‌شود. «جان گروپمن» يکي از اعضاي تيم تحقيق در اين باره مي‌گويد: «آلودگي هوا يک مشکل پيچيده و فراگير در بهداشت عمومي است؛ علاوه بر راه‌حل‌هاي مهندسي براي کاهش توليد گازهاي گلخانه‌اي، بايد دانسته‌هاي علمي خود را نيز جهت پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي سخت مانند سرطان، به صورت يک رژيم غذايي مناسب و درست در اختيار مردم جهان بگذاريم.»

اين تيم تحقيقاتي، طي 12 هفته 291 داوطلب چيني را مورد بررسي قرار دادند، تمام اين داوطلبان از کشاورزان ساکن در 50 کيلومتري شانگهاي که منطقه‌ايي صنعتي و آلوده است بودند. آنها داوطلبان را به دو گروه تقسيم کردند؛ به يک گروه آب آشاميدني استريل، آب آناناس و آب ليمو دادند و به گروه ديگر هر روز نصف ليوان پودر کلم بروکلي که در آب حل شده بود، دادند.

اثرات اين آزمايش روزانه توسط محققان مشاهده مي‌شد و آنها متوجه شدند گروه دوم با نوشيدن آب کلم بروکلي حدوداً 61 درصد بنزن که موجب تحريک ريه‌ها مي‌شود را دفع مي‌کردند. نتيجه تحقيقات توسط «توماس کنسلر» که در اين تحقيقات شرکت داشت به اين صورت بيان شد: «اين مطالعه نشان مي‌دهد کلم بروکلي به غير از تضمين سلامت شخص موجب لاغري، سم زدايي و خارج شدن سريع ترکيبات سرطاني از بدن مي‌شود.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته