جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/03 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 5046

 دنياي انرژي 

 تهاتر محصولات پتروشيمي، فرآورده هاي پليمري ايران با انواع کالا و تجهيزات روسي

دبيرکل انجمن صنفي کارفرمايي صنعت پتروشيمي از آغاز مذاکرات با شرکت‌هاي روسي خبر داد و گفت: محور اين مذاکرات توافق بر روي تهاتر محصولات پتروشيمي و انواع کالا است.

احمد مهدوي در گفتگو با مهر درباره آخرين وضعيت اجراي طرح تهاتر محصولات پتروشيمي، فرآورده هاي پليمري ايران با انواع کالا و تجهيزات روسي، گفت: در طول چند هفته گذشته چندين هيات مذاکره کننده ايراني و روسي به تهران و مسکو سفر کرده اند.

دبيرکل انجمن صنفي کارفرمايي صنعت پتروشيمي ايران با اعلام اينکه روسيه اخيرا درخواستي براي آغاز تهاتر انواع کالاهاي مورد نياز ايران با محصولات پتروشيميايي شده است، تصريح کرد: شرکت‌هاي روسي براي واردات انواع محصولات پتروشيمي همچون اوره، متانول و اکثر فرآورده هاي پليمري از ايران اعلام نياز کرده اند.

اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه تاکنون طرح تهاتر کالا و پتروشيمي بين شرکت‌هاي ايراني و روسي عملياتي و نهايي نشده است، اظهار داشت: علاوه بر اين، شرکت‌هاي روسي در پيشنهاد ديگري خواستار واردات محصولات پتروشيمي از ايران و صادرات آن به ساير کشورهاي اروپايي به ويژه کشورهاي بلوک شرق شده اند.

مهدوي با يادآوري اينکه در حال حاضر کشورهاي روسيه، آسياي ميانه و مرکزي و حوزه قفقاز يکي از بازارهاي صادرات محصولات پتروشيمي و پليمري ايران است، خاطرنشان کرد: حتي در صورت لغو کامل تحريم‌ها و ازسرگيري صادرات پتروشيمي به اروپا، بازهم صادرات پتروشيمي ايران به چين، هند، آسياي ميانه و مرکزي، جنوب و جنوب شرق و شرق آسيا با کاهش روبرو نخواهد شد.

آغاز مذاکره با غول‌هاي پتروشيمي

هيات نفتي ايران متشکل از مديران ارشد صنايع پتروشيمي به منظور معرفي فرصت‌هاي جديد سرمايه گذاري در صنعت پتروشيمي پس از لغو تحريم‌ها راهي وين اتريش شد.به گزارش مهر، هيات نفتي ايران متشکل از مديران ارشد صنايع پتروشيمي به منظور معرفي فرصت‌هاي جديد سرمايه گذاري در صنعت پتروشيمي پس از لغو تحريم‌ها راهي وين اتريش شد.

اين هيات نفتي به سرپرستي حسن پيوندي قائم مقام شرکت ملي صنايع پتروشيمي و به دعوت اتاق مشترک بازرگاني ايران- اتريش راهي وين شده است.

علاوه بر قائم مقام شرکت ملي صنايع پتروشيمي ايران، عادل نژادسليم مديرعامل هلدينگ پتروشيمي خليج فارس و تعدادي از مديران صنعت پتروشيمي هم در اين هيات تجاري حضور دارند.

مدل تازه قرارداد نفتي ايران ظرف 2 تا 3 ماه آينده معرفي مي شود

معاون امور بين الملل و بازرگاني وزير نفت از معرفي پروژه هاي نفت و گاز و مدل تازه قرارداد نفتي ايران ظرف 2 تا سه ماه آينده خبر داد.

به گزارش رويترز، امير حسين زماني نيا درکنفرانس تجارت و سرمايه گذاري ايران و اتحاديه اروپا در وين اتريش گفت: ايران حدود 50 پروژه نفت و گاز به ارزش 185 ميليارد دلار مشخص کرده و اميدوار است که قراردادهاي ين پروژه ها را تا سال 2020 ميلادي امضا کند.وي افزود: ايران براي مذاکره با سرمايه گذاران احتمالي به منظور مشارکت در پروژه هاي نفت و گاز، مدل تازه قراردادهاي نفتي اين کشور را با عنوان قرارداد نفتي ايران (IPC) تدوين کرده است.

معاون وزير نفت در امور بين الملل و بازرگاني افزود: مدل تازه قراردادهاي نفتي ايران برخي نقصها و مشکلات قراردادهاي پيشين بيع متقابل را بطرف کرده است و منافع کوتاه و بلند مدت را براي سرمايه گذاران فراهم مي کند.

زماني نيا گفت: مدل تازه قراردادهاي نفتي ايران 20 تا 25 ساله خواهد بود (طولاني تر از مهلت قراردادهاي بيع متقابل) و هزينه خدمات شرکتهاي بزرگ بين الملي نفت و گاز که در پروژه هاي اين کشور سرمايه گذاري مي کند، مي پردازد.

وي گفت: ايران پروژه هاي نفتي مشخص شده و قراردادهاي نفتي خود را ظرف دو تا سه ماه آينده معرفي مي کند.

بر اساس اين گزارش، ايران امروز در کنفرانس تجارت و سرمايه گذاري ايران و اتحاديه اروپا در وين اتريش رئوس کلي برنامه خود براي احياي بخشهاي عمده صنعتي خود و روابط بازرگاني پس از توافق هسته اي و لغو تحريمها را مشخص کرد، اين کشور نيز از هدف خود براي اجراي پروژه هاي نفت و گاز به ارزش 185 ميليارد دلار تا سال 2020 ميلادي خبر داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته