جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 5050

 لاريجاني: مساله توافق هسته اي را به اختلاف دروني تبديل نکنيد 

 
لاريجاني: مراقب‌ باشيم در مساله‌ مهم هسته‌اي شکاف بلاوجه در کشور ايجاد نشود

رئيس مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني و در پاسخ به تذکر محمدرضا تابش از نمايندگان خواست انتقاداتشان را به موضوع هسته‌اي با متانت و اخلاق مطرح کنند و مراقب باشند شکاف بلاوجه در کشور در اين مساله مهم و اساسي ايجاد نشود.

به گزارش خانه ملت، علي لاريجاني در پاسخ به تذکر محمدرضا تابش اظهارکرد: در اين مساله مهم مثل هسته‌اي آراء مي‌توانند متفاوت باشد، اين حسن جامعه ما است که همه دغدغه دارند و حساس هستند اما بايد توجه کنيم که رهبري فرمودند بررسي اين موضوع باعث انشقاق داخلي نشود.

وي با تاکيد بر اين که اظهارنظرها در اين باره بايد با رعايت احترام نسبت به ديگران باشد افزود: کسي مانع اظهار نظر نيست و هيچ اشکالي ندارد که يک نفر موافق يا مخالف توافق باشد، اما بايد رعايت شود که اينها تبديل به اختلاف دروني نشود. نمايندگان هم بايد اخلاق و متانت را رعايت کرده و سوء ظن نسبت به يکديگر نداشته باشند.

رئيس مجلس با اشاره به ارائه متن ترجمه برجام يادآور شد: برخي گفتند چرا تاخير شده ممکن است در آن دست برده شده باشد اين سوء ظن است زيرا ما اصرار کرديم که وزير خارجه در اسرع وقت به ما توضيح دهد بنابراين آنها متن را کاملا منقح نکرده بودند و متن ايراد ترجمه‌اي داشت لذا گفتيم ايراد رفع شود که آن را فرستادند و من هم آن را براي تکثير بين نمايندگان ارائه کردم. لذا دليلي نداشت که در اين باره سوء ظن وجود داشته باشد.

لاريجاني خاطر نشان کرد: من ايرادي نمي‌بينيم که آقاي کوچک‌زاده بلند شود و چيزي بگويد اما واقعا متوجه نشدم اين که مي‌گويد سلطنت مآبانه يعني چه کسي اين کار را کرده است؟ يکي از برادران ديگر هم گفته بود لاريجاني نمي‌گذارد مسائل هسته‌اي در مجلس مطرح شود زيرا هاشمي رفسنجاني و روحاني، لاريجاني را رئيس مجلس کردند آيا اين توهين به نمايندگان نيست؟ چه دليلي دارد اين طور حرف بزنيد.

يا گفته‌اند سگ احمدي‌نژاد و مشايي به اينها شرف دارد. حداقل من اشهد ان لااله الا الله را گفته‌ام پس چطور ممکن است سگ يک نفر بر مسلماني شرف داشته باشد اين روش اظهار نظر درست نيست.

رييس مجلس همچنين گفت: من آنچه واقعا مصلحت مجلس است و باعث شرف مجلس مي‌شود مطرح مي‌کنم ولي موظفم از آنچه مجلس تصميم مي‌گيرد حمايت کنم. البته بوده موردي که مجلس در موضوعي اظهار نظر کند و من ازآن حمايت نکنم. خواهش من اين است که در بررسي اين مساله مهم اساسي رعايت کنيد که شکاف بلاوجه در کشور ايجاد نشود و اخلاقي عمل کنيد وگرنه آزاديد که حرف بزنيد و نظر بدهيد واين اشکالي ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته