جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 5055

 احتمال برگزاري دائمي جشنواره ياس در مازندران 

 
در صورت رضايت از نحوه برگزاري جشنواره ياس توسط مسئولان مربوطه اين جشنواره براي هميشه به نام مازندران ثبت خواهد شد.به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسين مسافر آستانه دبير جشنواره فيلم ويدئويي ياس گفت: براي برگزاري جشنواره ياس امسال با توجه به نياز جشنواره تغييراتي به همراه داشته است و با حذف دو بخش رويش و خاطره‌ ياسها، بخش مسابقه ايران جايگزين اين دو بخش شده است. اين دوره به علت شناسايي استعدادهاي جوانان، فيلم اولي‌ها به طور مجزا در بخش مسابقه ايران مورد ارزيابي قرار مي‌دهيم و براي قسمت‌هاي کارگرداني بهترين فيلم اول و بهترين فيلمنامه اول جوايز ويژه اي را در نظر گرفتيم.

وي در خصوص بخش بين الملل جشنواره عنوان کرد: بخش چشم‌انداز آسيا از ديگر برنامه‌هاي ما است که به طور ويژه هنرمندان آسيايي را که در دوره‌هاي گذشته چندان به آنها توجه نمي‌شد را مورد توجه قرار مي‌دهيم و جدا از بخش بين الملل ارزيابي مي‌کنيم تا حاصل اين نگاه ارتباط بيشتر با بخش شرکتهاي آسيايي شود.

مسافرآستانه تصريح کرد: اين جشنواره در هشت بخش برگزار مي‌شود که پيش از اين در خبرها به آن اشاره کرديم. در بخش طرح و ايده به جوانان بيشتر توجه مي‌شود و برگزيده‌هاي آن همه جانبه از طرح تا پس از توليد مورد حمايت همه جانبه قرار مي‌گيرند و تاکنون در اين بخش 270 اثر به دبيرخانه ارائه شده است.

وي افزود: در بخش مسابقه بين‌الملل نيز رشد چشمگيري را شاهد بوده‌ايم و اميدواريم اين اتفاق امسال هم رخ دهد. در اين بخش 162 اثر به دبيرخانه ارائه شده است. مسافر آستانه ادامه داد: از ديگر برنامه‌هاي ما در جشنواره امسال ايجاد کارگاه تخصصي است که از برگزيده‌هاي ايده تا پس از توليد به خصوص از جمع تهيه کننده‌ها حمايت خواهد شد.

دبير جشنواره فيلم ويدئويي ياس اظهار داشت: در راستاي سياست دولت و شعار تمرکززدايي اين جشنواره بار ديگر در مازندران برگزار مي‌شود و علت ديگر آن برگزاري اين جشنواره در مازندران، توجه و پيگيري‌هاي مثبت و نتايج مطلوب به دست آمده در دوره‌هاي قبل توسط استاندار و معاونت سياسي استاندار مازندران بوده است و اگر امسال نيز راضي کننده باشد براي هميشه جشنواره محل جشنواره ياس به نام مازندران ثبت خواهد شد.

مسافر آستانه افزود: تجليل‌هاي ويژه‌اي در جشنواره امسال نيز داريم که معيار ما براي اين تجليل ميزان کميت و کيفيت فعاليت آثار و عوامل در حوزه نمايش خانگي است. اين جشنواره از تنکابن تا رامسر از يک مهر تا 6 مهر ماه برگزار مي‌َشود و مرکزيت و محل استقرار آن به احتمال زياد در شهر رامسر خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته