جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 خبر 

 سفير ترکيه به کرملين احضار شد؛

پيغام تند پوتين براي اردوغان

اظهارات رئيس جمهور ترکيه در مورد اينکه «ولاديمير پوتين» ديدگاه خود را در مورد سوريه تغيير داده و ديگر از «بشار اسد» حمايت نمي کند با واکنش تند «مرديخي» مواجه شد. به گزارش وترنز تودي، اظهارات چند روز قبل «رجب طيب اردوغان» رئيس جمهور ترکيه، در مورد اينکه «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور روسيه، ديدگاه خود را در مورد سوريه و ادامه حمايت از اين کشور عربي تغيير داده با واکنش تند مسکو مواجه شد.

در همين رابطه کرملين اقدام به احضار «اميد يارديم» سفير ترکيه در مسکو کرده است.

بر اساس اين گزارش، يارديم بطور مستقيم توسط «ولاديمير پوتين» رئيس جمهور ترکيه احضار شده، و پوتين به سفير ترکيه هشدار داده که اگر آنکارا به حمايت از داعش پايان ندهد، مسکو روابط ديپلماتيک خود را با ترکيه قطع مي کند. به نوشته وترنز تودي پوتين در ديدار با سفير ترکيه، اردوغان را يک ديکتاتور خطاب کرده است.

بر اساس گزارش هاي موجود، ديدار پوتين و سفير ترکيه به مدت دو ساعت ادامه داشته و رئيس جمهور روسيه به نماينده آنکارا گفته است: به اردوغان بگوئيد همراه با تروريست هاي داعش به جهنم برود.

پوتين در ادامه با حالت خشم گفته است: من مي‌توانم سوريه را به نبرد «استالينگراد بزرگ» براي اردوغان و همپيمانان وي که شرورتر از آدولف هيتلر هستند تبديل کنم.

پوتين در ادامه اردوغان را به دو رويي متهم کرده چرا که رئيس جمهور ترکيه کودتاي نظامي در مصر را محکوم مي کند اما تمامي اقدامات تروريستي را که براي سرنگون کردن حکومت سوريه انجام مي شوند مورد حمايت قرار مي دهد.

مذاکرات محرمانه مقامات آمريکا و سوريه

در حالي گزارشات حاکي از مذاکرات محرمانه ميان برخي مسوولان وزارت خارجه آمريکا و سوريه است، دولت عمان نيز تلاش مي‌کند تا با ارائه طرح‌هايي موانع را از سر راه بحران سوريه بردارد و مقدمات را براي ديدار سه جانبه ميان وزير خارجه سوريه با همتايان عربستاني و عماني‌اش جهت حل اختلافات فراهم آورد.

به گزارش روزنامه الاخبار لبنان، پس از چند دوره مذاکرات غرب و آمريکا با ايران و رسيدن به توافق هسته‌اي و همچنين مذاکرات اخير روسيه و عربستان درخصوص نظام منطقه‌اي جديد در خاورميانه مذاکرات سوريه و آمريکا نيز به صورت محرمانه آغاز شده است. درست است که اين مذاکرات در سطح پاييني است اما به يک مذاکرات سياسي از سوي ديپلمات‌هاي وزارت خارجه آمريکا تبديل شده است.

اين مذاکرات به منزله اين است که آمريکا به حقيقت اوضاع سوريه اعتراف کرده است؛ هيچ جايگزيني براي بشار اسد رئيس‌جمهوري سوريه نيست و به ناچار بايد با وي مذاکره کرد نه درخصوص اوضاع سياسي داخلي بلکه درخصوص هماهنگ کردن تلاش‌ها براي مبارزه با تروريسم، آينده کردها و مخالفان مسلح.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته