جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 رييس‌ جمهوري در ديدار وزراي خارجه و توسعه اقتصادي ايتاليا:
 انتقال سرمايه و فناوري و صادرات مشترک اولويت ايران در همکاري با اروپا 

 
رييس جمهوري با اشاره به ظرفيت‌هاي فراوان کشورهاي اتحاديه اروپا بويژه ايتاليا براي همکاري با جمهوري اسلامي ايران، اظهار داشت: انتقال سرمايه و فناوري به ايران و سپس صادرات مشترک به بازارهاي منطقه، اولويت ايران براي توسعه مناسبات اقتصادي با کشورهاي اروپايي است.به گزارش پايگاه اطلاع رساني دولت ، حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر حسن روحاني در ديدار با «پائولوجنتيلوني» و «فدريکا گوئيدي»وزراي خارجه و توسعه اقتصادي ايتاليا با اشاره به جايگاه و سابقه روابط تاريخي دو کشور ايران و ايتاليا گفت: هيچ مانعي در مسير توسعه همکاري‌هاي تهران و رم وجود ندارد و دو کشور مي‌توانند در حوزه‌هاي مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي، علمي و توريستي فصل نويني از روابط مشترک را آغاز کنند.

رييس شوراي عالي اقتصاد با بيان اينکه دولت و ملت ايران با ايستادگي در دوراني که تحريم‌هاي غيرقانوني و ظالمانه عليه ايران وضع شده بود، توانستند افتخار بيافرينند، اظهار داشت: در اين دولت و دوران تحريم توازن مطلوبي ميان صادرات غيرنفتي با واردات بوجود آمد و اين شرايط، توان اقتصادي امروز ما را براي تعامل با اقتصادهاي ديگر بهتر از گذشته کرده است.

رييس جمهوري افزود: امروز زمينه‌هاي فراواني براي جذب سرمايه‌هاي خارجي در کشور بويژه در عرصه‌‌هاي انرژي، بانک، بيمه، صنايع، حمل و نقل و بهداشت و سلامت وجود دارد و با توجه به بسترهاي لازم بويژه نيروي جوان تحصيلکرده و کارآمد، مي‌توانيم از فضاي پس از توافق به نفع طرفين و اتحاديه اروپا بهره‌برداري کنيم.

دکتر روحاني در بخش ديگري از سخنان خود بر توسعه همکاري‌ها به منظور تحکيم و تقويت ثبات و امنيت در منطقه تأکيد کرد و گفت: مسأله تروريسم و ناامني بيماري مسري است که به يک منطقه خاص تعلق ندارد و براي جلوگيري از تسري آن بايد در زمينه مقابله با افراط و خشونت تلاش کرد و نگذاشت که هيچ انسان بي‌گناهي فارغ از مليت يا مذهب قرباني گروه‌هاي تروريستي شود.

رييس جمهوري ادامه داد: بعد از توافق هسته‌اي بار سنگيني که بر دوش ايران قرار دارد و ما مي‌خواهيم از همه توان خود براي استقرار صلح و ثبات در منطقه بهره بگيريم و براي دستيابي به اين مهم ضرورت دارد با همکاري جمعي تروريسم ريشه‌کن شود. چرا که نفع سياسي و اقتصادي کشورها از يکسو و ايجاد آرامش روحي و رواني براي ملت‌ها در گرو اين عزم همگاني است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته