جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 در جلسه شوراي اسلامي شدن دانشگاه‌ها مطرح شد
 پيشنهاد گنجاندن "خانواده و سلامت جنسي" در برنامه‌هاي درسي دانشگاه‌ها 

 
پيشنهاد قرارگرفتن "خانواده و سلامت جنسي" در برنامه‌هاي درسي دانشگاه‌ها در جلسه 281 شوراي اسلامي شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي، پيشنهاد شد. به گزارش ايسنا، در ابتداي اين جلسه، حجت الاسلام والمسلمين محمديان گفت: با توجه به تدوين و نگارش اسناد راهبردي در بسياري از دانشگاه‌هاي کشور، ضمن استقبال از اين حرکت ارزشمند بايد توجه شود که اسناد ملي و بالادستي مانند سند دانشگاه اسلامي در اسناد راهبردي دانشگاه‌ها مدنظر و ملاک عمل قرار گيرد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي افزود: فرمايش مقام معظم رهبري «مدظله‌العالي» در ديدار با اساتيد و اعضاي هيئت علمي دانشگاه‌ها در مورد لزوم ترويج گفتمان نقشه جامع علمي کشور، منحصر به اين سند نيست و اسناد ديگر مانند " سند دانشگاه اسلامي" هم نيازمند گفتمان‌سازي و ترويج هستند.

در ادامه جلسه، اعضاي شوراي اسلامي شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشي با توجه به برخي گزارش‌هاي واصل شده از برخي مراکز آموزشي خواستار توجه بيشتر به موضوع "عفاف و حجاب" در اين مراکز شدند.

اعضا همچنين مقرر کردند رشته "خانواده و سلامت جنسي" براي قرار گرفتن در برنامه‌هاي درسي دانشگاه‌ها، در جلسه آينده شوراي اسلامي شدن مورد بحث و بررسي قرار گيرد.

به گزارش مرکز خبر شوراي عالي انقلاب فرهنگي، در ادامه جلسه، موضوع "تفکيک اقدامات نظام برنامه‌ريزي فرهنگي سند دانشگاه اسلامي" در دستور کار قرار گرفت و پس از ارائه مصوبات کارگروه مربوطه و بحث و بررسي اعضا، مقرر شد تا اين تقسيم‌بندي براي بررسي مجدد به کارگروه فرهنگي ارجاع و پس از انجام اصلاحات مورد نظر اعضا به عنوان مصوبه شوراي اسلامي شدن دانشگاه‌ها به دستگاه‌هاي مجري ابلاغ شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته