جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 خبــــر 

 تمجيد وزير علوم از عملکرد دانشجويان ايران در يونيورسياد

وزير علوم کسب عنوان تک رقمي توسط کاروان دانشجويي ايران در بيست و هشتمين يونيورسياد جهاني را يک اتفاق بزرگ دانست و گفت: اين موضوع در حالي اتفاق افتاد که تعداد کاروان ايران کمتر از بسياري از کشورها بود.

به گزارش ايسنا، دکتر محمد فرهادي در مراسم تقدير از مدال‌آوران ايران در بيست و هشتمين دوره يونيورسياد دانشجويان جهان طي سخناني با اشاره به رشد روزافزون توفيقات علمي توسط جامعه دانشگاهي ايران گفت: دانشجويان ما علاوه بر حوزه علمي در بخش ورزشي نيز با شايستگي موفقيت بزرگي حاصل کردند و توانستند با کسب عنوان نخست، بهترين نتيجه تاريخ ايران در يونيورسيادها را به دست آورند. اين اتفاق خوب در حالي رخ داد که ايران با تعداد محدودي که شامل 84 وزرشکار بود در اين رقابت‌هاشرکت کرد و توانست با کسب رتبه تک رقمي، بالاتر از بسياري از کشورهاي مطرح که با کاروان‌هاي چند صد نفري در اين رقابت‌ها حاضر بودند قرار گيرد که اين يک دستاورد بسيار بزرگ است.

وزير علوم تحقيقات و فناوري در ادامه گفت: کسب اولين مدال طلاي تکواندوي بانوان جهان توسط اکرم خدابنده‌لو يک اتفاق خوب بود و همچنين قهرماني تيم تکواندو دانشجويان ايران با وجودي که کره جنوبي ميزبان اين رقابت‌ها بود نشان از عملکرد درخشان دانشجويان ايران داشت.

وي افزود: تيم ايران با 84 ورزشکار بالاتر از تيم‌هايي نظير فرانسه با 224 و يا کانادا با 232 شرکت کننده قرار گرفت که جا دارد از همه دست‌اندرکاران مخصوصا دکتر گودرزي و رييس کميته ملي المپيک و همچنين فدراسيون‌هاي ورزشي که حمايت‌هاي مادي و معنوي داشته‌اند تشکر کنم.

دکتر فرهادي در پايان گفت: ان‌شاءالله با توجه بيشتر به ورزش دانشجويي و فراهم آوردن امکانات مورد نياز براي آن‌ها مخصوصا بانوان، شاهد توفيقات بيشتر توسط قشر دانشگاهي در ورزش دنيا باشيم.

عملکرد خوب دختران دانشجو در يونيورسياد نشان از توانايي‌هاي آن‌ها دارد

معاون وزير علوم، تحقيقات و فناوري با تمجيد از عملکرد خوب بانوان دانشجو در رقابت‌هاي يونيورسياد گفت: کسب اين موفقيت توسط بانوان نشان از توانايي‌هاي بالاي آن‌ها دارد.

به گزارش ايسنا، دکتر مجتبي صديقي در مراسم تجليل از مدال‌آوران ايران در يونيورسياد دانشجويان جهان گفت: خوشبختانه با تلاش خوبي که دانشجويان ورزشکار ايران انجام دادند نام ايران بار ديگر در جهان بر سر زبان‌ها افتاد و موفقيت بزرگي براي ورزش دانشجويي ايران حاصل شد.

معاون وزير علوم تحقيقات و فناوري افزود: 146 کشور در اين دوره از رقابت‌ها حاضر شدند و در اين بين تيم‌هايي حضور داشتند که با صدها ورزشکار عازم اين رقابت‌ها شدند. ايران نيز در حد توان و امکانات خود و با خيزي که در دولت تدبير و اميد طي دو سال گذشته انجام شد، در 8 رشته تيمي و انفرادي و با 84 ورزشکار عازم اين رقابت‌ها شد و خوشبختانه با برنامه‌ريزي‌هاي خوب و تعامل مناسبي که وجود داشت، بهترين نتيجه در تاريخ يونيورسياد کسب شد.

وي همکاري و ارتباط خوب و صميمانه ميان بخش‌هاي مختلف ورزشي و تعامل مناسب فدراسيون ورزش‌هاي دانشگاهي با ساير فدراسيون‌ها را از مهم‌ترين دلايل کسب اين افتخار دانست و گفت: حضور دختران دانشجو با حجاب اسلامي در اين رقابت‌ها و کسب افتخارات ارزشمند مهر تاييدي بر توانايي‌هاي آن‌ها و لزوم توجه بيشتر به آن‌ها داشت چرا که بانوان ورزشکار توانستند بيشتر از پسران مدال کسب کنند و 8 مدال از 15 مدال کسب شده توسط آن‌ها صورت گرفت.

صديقي همچنين تصريح کرد: نظم و انضباط کاروان نيز بسيار خوب و حاشيه خاصي براي ورزشکاران به وجود نياورد. در باب هزينه‌ها نيز اصول اقتصاد مقاومتي رعايت شد و شاهد يکي از کم‌هزينه‌ترين سفرها بوديم.

رييس سازمان امور دانشجويان به تمجيد از عملکرد بسيار خوب رسانه‌ها در پوشش اين رقابت‌ها گفت: جا دارد از رسانه‌هاي گروهي به دليل اطلاع‌رساني بسيار خوب‌شان تشکر کنم .زيرا شاهد زحمات آن‌ها در اين دوره از رقابت‌ها بوديم.

صديقي افزود: در شهريورماه المپياد ورزش همگاني دانشجويان در مازندران برگزار مي‌شود و همچنين سال آينده المپياد ملي ورزشي دانشجويان را در دانشگاه فردوسي مشهد برگزار خواهيم کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته