جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 خبــر 

 در بازديد هيات آموزش عالي عراق از دانشگاه علوم پزشکي ايران

زمينه‌هاي تبادل اساتيد و دانشجويان علوم پزشکي بين ايران و عراق بررسي شد

هيئت بُرد عراقي شامل سه تن از رؤساي دانشگاه‌هاي کشور عراق به منظور تبادل نظر با مسؤلين ارشد و رؤساي دانشکده ها و آشنايي با توانمندي‌هاي آموزشي و تبادل استاد و دانشجو از دانشگاه علوم پزشکي ايران بازديد کردند.

به گزارش ايسنا، با برنامه ريزي معاونت بين الملل وزارت بهداشت 3 تن از رؤساي دانشگاههاي کشور عراق هفته جاري از دانشگاه علوم پزشکي ايران بازديد کردند.

در اين بازديد که به منظور بررسي تعاملات دو کشور در زمينه آموزش دانشجو در مقاطع مختلف با حضور دکتر احمد فاضل البياتي رييس بُرد عربي وزارت علوم عراق ، دکتر محمد صاحب الشمري رييس دانشگاه جابربن حيان و دکتر عبد علي الشادي رييس دانشگاه ميسان ، دکتر احمد دخيل نماينده وزارت فرهنگ عراق انجام شد، ابتدا از بخشهاي مختلف بيمارستانهاي فيروزگر و حضرت رسول اکرم(ص) و بخش لاپاراسکوپي اين مرکز به طور کامل بازديد و امکانات پذيرش دانشجو در رشته هاي مختلف بررسي شد .

سپس در نشستي که در کتابخانه مرکزي دانشگاه انجام شد ، دکتر سيد محمد اکرمي مشاور ارشد قائم مقام وزيربهداشت در امور بين الملل گفت: با توجه به اهميت ويژه دانشگاه علوم پزشکي ايران، اولين بازديد از اين دانشگاه انجام شد.سپس اين هيئت از دانشگاههاي علوم پزشکي شهيد بهشتي، تهران، قم و مشهد . نيز بازديد خواهند نمود.

وي افزود: يکي از ويژگي هاي دانشگاه جابربن حيان اين است که اولين دانشگاه جامع علوم پزشکي در عراق است که در نجف مستقر مي باشد و الگوي خود رادر زمينه پزشکي از ايران گرفته است . همچنين دانشگاه ابن سينا در نجف نيز در حال راه اندازي مي باشد.

دکتر اکرمي با بيان اينکه کشور عراق کشور دوست و برادر ما است، اظهار داشت: اين کشور به شدت در تخصصها، فوق تخصصها و پرستاري، بيهوشي، سرطان و بحثهاي مربوط به ناهنجاريهاي مادرزادي دچار کمبود است و اميدواريم کمک وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکي ايران موثر بوده و در کمتر از يکسال آينده خواهر خواندگي دانشگاه علوم پزشکي ايران را با يکي از دانشگاههاي علوم پزشکي عراق داشته باشيم.

وي در پايان تصريح کرد: اين بازديد بعنوان اولين بازديد بسيار اثرگذار بود و هيئت عراقي از بيمارستانهاي فيروزگر و حضرت رسول اکرم(ص) بازديد کردند و نتايج و جمع بندي اين مذاکرات در وزارت بهداشت انجام مي شود، تا به يک درک متقابل در مورد اداره دانشگاهها و رشته ها برسند.

به گزارش وب دا، در ادامه اين بازديد دکتر حاجي ميراسماعيل رييس دانشگاه علوم پزشکي ايران اظهار داشت: به کشور دوست و برادر خود جمهوري اسلامي ايران بسيار خوش آمديد. بسيار خوشحاليم که در کنار شما عزيزان هستيم و بيشتر خوشحال خواهيم شد که بتوانيم کمکي به شما کنيم.

وي گفت: خوشبختانه همکاران بسيار توانمند ما در دانشکده هاي مختلف توانايي بسيار و آمادگي لازم را جهت ارائه هر گونه خدمت به شما خواهند داشت. در زمينه هاي درماني نيز خوشحال خواهيم شد هر گونه کمکي که ملت عزيز عراق نياز داشته باشند به آنان ارائه دهيم.

تربيت نيروي انساني کارآزموده از وظايف علمي کاربردي جهاددانشگاهي است

رئيس مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي لرستان گفت: اين مرکز در حوزه‎هاي علوم انساني، فناوري و صنعت نقش مهمي در انتقال دانش فناوري در استان داشته است.

مجيد دريکوند در گفت‎وگو با ايسنا اظهار کرد: مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي خرم‎آباد با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلين بخش‎هاي مختلف اقتصادي و افزايش مهارت‎هاي حرفه‎اي فارغ‎التحصيلان، تشکيل و با به کارگيري و سازماندهي امکانات، منابع مالي و انساني نسبت به به‎کارگيري دوره‎هاي علمي کاربردي در مقاطع کارداني و کارشناسي اقدام مي‎کند.

وي ادامه داد: تربيت نيروي انساني متخصص و کارآزموده در بخش‎هاي مختلف اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي کشور از ديگر وظايف مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي است تا دانش‎آموختگان بتوانند براي فعاليتي که به آنها محول مي‎شود دانش و مهارت لازم را کسب کنند.

اين مقام مسئول تصريح کرد: اين مرکز با ارتقاء شاخص‎هاي کمي و کيفي آموزش‎هاي کاربردي در استان به همت پرسنل زحمت‎کش خود توانسته است که يکي از بهترين مراکز علمي کاربردي استان باشد.

دريکوند يادآور شد: اين مرکز در دوره‎هاي غيرحضوري پودماني در رشته مديريت خانواده دانشجو پذيرش مي‎کند. در حال حاضر دانشجويان در دوره غيرحضوري پودماني در رشته‎هاي مديريت کارآفريني و توسعه کسب و کار تجارت الکترونيک، مديريت بازاريابي و فروش، گرافيک رايانه‎اي، امدادگري جاده‎اي، مديريت رستوران و تالارهاي پذيرايي و... مشغول به تحصيل هستند.

دريکوند با بيان اينکه در حال حاضر و براساس سياست‎هاي کلان جهاد دانشگاهي استان و براي رشته‎هاي محيط زيست(آلودگي هوا)، صنايع دستي، GIS، HSE، اکوتوريسم، مطالعات فرهنگي، مطالعات فرهنگي و رسانه، مديريت بحران، باستان‎شناسي، پيگير رشته‎هاي جديد هستيم، بيان کرد: به منظور ارتقاي سطح علمي استان مرکز علمي کاربردي جهاد دانشگاهي استان متقاضي راه‎اندازي سه رشته فناوري، شبکه و مديريت فرهنگي(سازمان‎هاي محلي) در مقاطع ارشد است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته