جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 حوادث عجيب جهان 

 دام و يا پاهاي عجيب اين دختر دنيا را شگفت زده کرد!!

به گزارش ايران ناز اين دختر جوان که اوشيا نام دارد، در نتيجه عملي که براي درمان نوع نادري از سرطان استخوان انجام داده است، پايش دچار انعطاف پذيري بسيار عجيبي شده است. وقتيکه براي اين خانم تشخيص بيماري سارکوم اوينگ را دادند وي را در سال 2011 تحت عملي قرار دادند مجبور شدند بدون آنکه جايگزيني براي لگن سمت راست او داشته باشند لگن را قطع کنند براي اين کار او را تحت عمل جراحي قرار دادند.

وي چندين ماه فيزيوتراپي را با بردباري سپري کرد تا دوباره راه رافتن را آموخت و در همان زمان متوجه شد که ميتواند پايش را 180 درجه بچرخاند ، ولي در ابتدا از اين که به دوستانش نشان دهد خجالت مي کشيد اما حالا به يکي از خبرسازترين چهره ها تبديل شده است.

جاماندن قيچي 28 سانتي در شکم بيمار!

زن ميانسالي با مراجعه به دستگاه قضايي و تسليم شکوائيه اي به دادسراي مشهد مدعي شد: اسفند سال گذشته بنا به تشخيص پزشک معالج و براي انجام عمل جراحي انسداد آئورت در يکي از بيمارستان هاي مشهد بستري شدم و توسط جراح عمل شدم اما هنوز مدتي از اين عمل نگذشته بود که در ناحيه شکم احساس درد و سوزش شديدي پيدا کردم تا اين که پس از گذشت 45 روز از اين ماجرا، دوباره نزد پزشک معالج رفتم اما نتوانستم او را ملاقات کنم.

اين زن در ادامه شکايت خود ادعا کرد: در حالي که درد مي کشيدم بنا به دستور پزشکان به راديولوژي رفتم و عکسي از محل درد تهيه کردم. اين جا بود که يکي از پزشکان تشخيص داد يک عدد قيچي در شکم من جا مانده است.

به همين دليل دوباره نزد همان پزشک متخصص رفتم که وي گفت: براي خارج کردن قيچي بايد دوباره تحت عمل جراحي قرار بگيرم. اين گونه بود که با دستور پزشکي دوباره در يکي ديگر از بيمارستان هاي مشهد بستري شدم و مرا به اتاق عمل بردند.

شاکي اين پرونده همچنين مدعي شد: هنگام عمل جراحي دوم به دليل تزريق داروي اشتباه به کما رفتم که بعد فهميدم کادر درماني اتاق عمل براي خارج کردن من از حالت کما از دستگاه «شوک» استفاده کرده اند که به خاطر همين موضوع چند تا از دنده هايم نيز شکسته است.

اکنون با گذشت 4 ماه از آن حادثه نه تنها بهبود نيافته‌ام بلکه دچار عوارض غيرقابل تحمل ناشي از قصور پزشکي به دليل جاگذاشتن قيچي در شکم و همچنين عوارض ناشي از عمل جراحي دوم شده ام و ... اين گزارش حاکي است: به دنبال مطرح شدن اين شکايت، هيئت بدوي انتظامي نظام پزشکي نيز پس از بررسي اين شکايت و طي حکمي اعلام نظر کرد که مسئوليت عوارض ناشي از برجا ماندن جسم خارجي در عمل به طور کامل برعهده جراح معالج است.

اين پرونده در حالي مراحل قضايي خود را طي مي کند که به دستور قاضي پرسا (معاون دادستان مشهد) و با توجه به اهميت و حساسيت موضوع، شکايت اين زن 60 ساله براي رسيدگي قضايي به شعبه 201 دادسراي عمومي و انقلاب ارجاع شد و توسط قاضي ملازميان تحت رسيدگي قرار گرفت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته