جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1394/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 5057

 انگور قرمز به پيشگيري از سرطان روده کمک مي‌کند 

 محققان در پژوهش هاي جديد خود دريافتند وجود يک ماده شيميايي به نام «رسوراترول» در انگور قرمز، در پيشگيري از سرطان روده موثر است و اگر اين ماده در دوزهاي کمتر مصرف شود اثر بيشتري خواهد داشت.

به گزارش مهر، نتايج آزمايش هاي انجام شده روي موش هاي مستعد سرطان روده نشان مي دهد که دوز کمتر اين ماده باعث کاهش 50 درصدي اندازه تومور شده در حالي که دوز بالاتر آن 25 درصد اثر داشته است. بر اساس تحقيقات فوق مشخص شد که دوزهاي پايين تر ماده شيميايي رسوراترول دو برابر دوزهاي بالاتر نتيجه بخش خواهد بود و به متوقف کردن رشد تومور بيشتر کمک مي کند. در اين تحقيقات پژوهشگران انگليسي ابتدا اثر دوز کم رسوراترول (در حدود 250 ميلي ليتر معادل يک ليوان بزرگ آب انگور قرمز) را بر روي جانوران مورد بررسي قرار داده و آن را با نتايج استفاده از دوز بالا (تقريبا دويست برابر) مقايسه کردند. نتايج آزمايش هاي انجام شده با توجه به نمونه تومور بيماران مبتلا به سرطان روده در استفاده از دوزهاي مختلف رسوراترول نشان مي دهد که دوزهاي پايين تر اين ماده شيميايي مي تواند بر روي سلول هاي سرطاني و به طور بالقوه فرآيند رشد تومور تاثيرگذار باشد.

با اين حال و با توجه به وجود ماده شيميايي رسوراترول در انگور قرمز خوردن اين ميوه و قرار دادن آن در رژيم غذايي به سلامت بدن و جلوگيري از ابتلا به سرطان کمک خواهد کرد.

«کارن براون»، استاد تحقيقات کاربردي سرطان در دانشگاه لستر انگلستان، در رابطه با اين پژوهش و نتايج آن مي گويد: «اين مطالب ارائه شده و نتايج آن حاصل تحقيقات آزمايشگاهي اوليه در اين رابطه بوده. در مرحله بعدي، تيم پژوهش به آزمايش هاي باليني براي تاييد اثر ماده شيميايي رسوراترول در افراد در معرض خطر سرطان روده خواهند پرداخت.»


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانستني ها
پزشكي
استانها
انرژي
اقتصادي
اجتماعي
هنري
ورزشي
آگهي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته